Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chybí spojení s nádražím, kritizují městskou dopravu lidé v Chomutově

  18:32aktualizováno  18:32
Jedním z velkých problémů městské veřejné dopravy v Chomutově je její návaznost na vlakové spoje a dostupnost nádraží. Právě na toto téma si vyslechli nejvíc připomínek zástupci tamního magistrátu a dopravního podniku při setkání s obyvateli, kteří se mohli vyjádřit ke kvalitě dopravních služeb.
Městská doprava v Chomutově doznala změn. Někdo ji kritizuje, jiný chválí. (Ilustrační snímek)

Městská doprava v Chomutově doznala změn. Někdo ji kritizuje, jiný chválí. (Ilustrační snímek) | foto: Yan Renelt, MF DNES

"Přes den to docela jde, ale nejhorší je to odpoledne a večer. Když mi večer dítě přijede z Prahy ze školy, nechci, aby šlo nahoru na sídliště pěšky, tak pro něj jezdím autem. Ale v tom případě ztrácí městská doprava smysl," přednesl svou výhradu například Jaroslav Novotný, který na jednom z chomutovských sídlišť bydlí.

"Podívejte se, kolik tam chodí jen dětí, když jedou ze školy domů. Spojení MHD je špatné," přikývl souhlasně i jeden z důchodců.

Podle zástupců dopravního podniku zajišťují cestu na nádraží spíš linkové autobusy. Jenže se ukázalo, že o tom málokdo ví. "Proč to není v téhle knížce?" mával jeden z účastníků schůze kapesním vydáním jízdního řádu.

Debatu s veřejností svolal magistrát a dopravní podnik kvůli tomu, že městská doprava na konci loňského roku prošla výraznou změnou, když se zcela změnily trasy trolejbusů i jejich číslování (o změnách zde). Někdo nový systém kritizuje, jiný chválí.

"Mně většina změn vyhovuje. A hlavně je super, že když něco potřebuju, v dopravní kanceláři mi rychle poradí," komentovala změny Linda Brejchalová z Jirkova.

Nová zastávka by mohla vzniknout u polikliniky

Kritičtější byli vedle rodičů hlavně důchodci. Vadí jim třeba souběh linek, kdy z jednoho stanoviště odjíždí během chvíle několik spojů, a pak desítky minut žádný. Některé oblasti města jsou podle nich odříznuté třeba od polikliniky, což kritizují lidé hlavně ze Zadních Vinohrad. Další výtka mířila na nedostatek zastávek či přestupních stanovišť.

Nová zastávka by brzy mohla být právě u polikliniky. "Pozemky jsou tam Krajské zdravotní, jednáme o výměně, pak bychom zastávku udělat mohli," řekl náměstek chomutovského primátora Jan Řehák.

Dopravní podnik také bude hledat místa, kde by vznikla další přestupní stanoviště. Ta ale potřebují prostor, aby v nich mohlo stát víc vozů, proto je jejich hledání a plánování obtížné.
Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Policisté tahali z vody tonoucího, led se prolomil i pod zachráncem

Rybník v Zámecké zahradě v Teplicích, v němž se mladík topil.

Policisté v Teplicích vytáhli z rybníka tonoucího opilého mladíka, pod nímž se probořil led. Sami přitom skončili v...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz