Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šluknovsko se po zmatcích s autobusy dočká dalších změn jízdních řádů

  8:35aktualizováno  8:35
Vedení Ústeckého kraje změní po silné kritice jízdní řády svých autobusů ve Šluknovském výběžku. Poté, co kraj od 1. ledna začal meziměstskou autobusovou dopravu organizovat sám, mají lidé potíže dostat se do práce a do škol. Starostové ze Šluknovska kvůli tomu poslali stížnost hejtmanovi.

Radní pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek jezdil 15. ledna 2015 na autobusové lince z Jílového do Děčína a Janova, aby v praxi vyzkoušel, s čím se potýkají řidiči po změnách dopravy. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

„Zástupci kraje přijeli na jednání sdružení obcí a krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek nám řekl, že polovina našich stížností je neoprávněná. To starosty samozřejmě naštvalo a následovala velmi bouřlivá diskuse. Kraj pak slíbil, že k 1. březnu vydá nové jízdní řády s dílčími změnami,“ řekl starosta Jiříkova Michal Maják, který je zároveň předsedou Dobrovolného svazku obcí Sever.

Fotogalerie

Dílčí změny by se měly týkat jízdních časů, do nichž se přidají minuty tak, aby spoje navazovaly, lidé měli dostatek času na přestupy a také aby nedocházelo ke zpožděním.

„Odbor dopravy a silničního hospodářství připravuje nutné změny pro stabilizaci provozu na Šluknovsku,“ poznamenala krajská mluvčí Lucie Dosedělová. Uvedla, že kraj začal stížnosti na dopravu řešit nezávisle na dopise starostů ze Šluknovska.

Od února už kraj upravil jízdní řád autobusového spoje z Libouchce do Janova. „Tady jsme už přidali čtyři minuty. Ty mimo jiné zohledňují uzavírku na Kamenické ulici v Děčíně, která byla jedním z důvodů zpoždění,“ dodala Dosedělová.

Jízdní řády zajímaly víc než Zeman

K letošnímu 1. červnu pak vydá Ústecký kraj zcela nový jízdní řád. Podle slibu, který dal radní Jaroslav Komínek starostům, ho dostanou s velkým předstihem k připomínkám.

Na problémy s dopravou přišla řeč i v den nedávné návštěvy prezidenta Miloše Zemana ve Varnsdorfu. Na besedě s ním jeden z účastníků využil toho, že ho doprovázel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Hejtmanovi položil dotaz, kdo vymyslel jízdní řády, a nazval je dokonce paskvilem.

„Tým na něm pracoval více než rok. Po důležitém propojení trati z Dolní Poustevny na Sebnitz a dál do Děčína nám vyšlo, že páteřní dopravou ve výběžku bude vlaková, autobusy na ni budou navazovat. Na potížích, které v kraji s řády jsou, pracujeme,“ odpověděl hejtman.

Radní Komínek si nový systém vyzkoušel jako řidič autobusu:
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Zloděj ukradl v rodinném domě v Dubí šest milionů, zachytila ho kamera

Neznámý lupič v domě.

Kriminalisté pátrají po totožnosti muže, který se vloupal do rodinného domu v Dubí na Teplicku a ukradl tam šest...

Dopravu v Ústí zklidní dva kruhové objezdy, v Předlicích a na Bukově

Současná situace na kruhovém objezdu v Přestanově.

Dvě moderní a bezpečné kruhové křižovatky, které zklidní dopravu, vyrostou v Ústí nad Labem. Chystají se v Předlicích a...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
3D generalista / grafik, 45 000 Kč, Zlín, ANIMOVANÝ SERIÁL

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 45 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz