CO TO JE ZA DRIBLINK? Posmívá se snad nymburský A. J. Abrams svému

CO TO JE ZA DRIBLINK? Posmívá se snad nymburský A. J. Abrams svému chomutovskému protějšku Kamilu Kudláčkovi? | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Zkoprnělí Levharti. Vstřelili první koš, pak jich dostali 25 za sebou

• 0
Jako by zkameněli při pohledu do očí nymburské basketbalové Medúzy, neporazitelné, nepolapitelné. Chomutovští Levharti se těšili na zápas roku s osminásobným šampionem, jenže hororový vstup do zápasu je zmrazil. Dali sice první koš, pak ale úpěli. Nymburk nasázel málo vídaných 25 bodů v řadě a pak vyhrál drtivě 111:66.

"Měli jsme přehnaný respekt z velkého jména. A když jsme se oklepali, bylo pozdě," zalitoval Pavel Staněk, kapitán nováčka. Přes šest minut bez jediného vstřeleného koše, úsek 0:25, to byla... "Velká bezradnost," mínil Zdeněk Hanzlík, domácí křídlo. "Oni nás přejížděli protiútokem, přečíslovali nás, my se vůbec nevraceli."

Nymburk sice nepostavil nejsilnější sestavu, některé hvězdy v čele se Simmonsem odpočívaly, i tak ukázal supersílu. V první čtvrtině dominoval 28:8. "Nenechali jsme Chomutovu volné střely, které jsou pro takový tým životabudič. A oni se pak trápili," pozoroval pivot hostů Radek Nečas. "Ale i tak si myslím, že nováčci NBL oživili. Vždyť dnes přišlo přes tisíc diváků, to je obrovský nadstandard. A viděli, jak se hraje basketbal v Evropě."

Chomutov i bez zraněného tahouna Löweryho vyhrál aspoň třetí čtvrtinu, v níž se blýskl 10 body v řadě hromotluk Anderson.

Děčín si už bez Pištěckého, jenž požádal o ukončení smlouvy kvůli malému vytížení, poradil doma s Ostravou 82:74. Nejlepším střelcem byl Alič s 21 body, domácí soupeře přečili ve trojkách 8:2. Ústí těsně přemohlo 80:76 Svitavy, 24 body se blýskl McFadden, jeho dvojka v závěru rozhodla.