Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nádraží v Ústí je zatopené, hladina Labe ve městě poroste až do středy

  14:46aktualizováno  14:46
Rozvodněné Labe v Ústí zatopilo hlavní nádraží. Cestující tak budou muset využít západní nádraží. České dráhy předpokládají, že vlaky budou po celou dobu hlavním nádražím projíždět. Labe má ve městě kulminovat ve středu večer na výšce 11,5 metru.

"Pokud Labe dosáhne k jedenácti metrům, bude stále ještě kolejiště nad vodou, odbavovací prostory ale budou nepřístupné," konstatovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Pracovníci drah budou proto cestující posílat na západní nádraží, odkud jezdí i vlaky do ústecké části Střekov, která je po silnici nepřístupná.

Fotogalerie

Železnice také zajišťuje spoj mezi břehy Labe v Děčíně a jedině vlakem je možné se dostat do ústecké čtvrti Vaňov. "Spoje jsme vsunuli do jízdního řádu, pomáháme tak MHD, ráno jsme třeba vezli na Střekov rohlíky," popsala mluvčí (více se dočtete zde).

Kvůli problémům na tratích upozorňují České dráhy cestující na možná zpoždění řady vlaků. "Předpokládáme, že situace se v úterý už nezmění," uvedla Šubová. Zpoždění nabírají i mezinárodní vlaky, které jezdí po koridoru mezi Drážďany, Ústím a Prahou.

Labe vystoupá na 11,5 metru, na druhý břeh jezdí jen vlak

Labe má podle aktuální předpovědi kulminovat v Ústí nad Labem ve středu večer na výšce 11,5 metru, to je zhruba o 40 centimetrů méně než v roce 2002.

Jarní povodně

"Z Povodí Labe přišla zpřesněná předpověď vzestupu hladiny Labe. Řeka by měla ve středu ráno překročit 10,8 metru, kulminovat by měla ve středu večer na 11,5 metru. Dnes před polednem měla 940 centimetrů. Je tedy pravděpodobné, že řeka stoupne o více než dva metry," uvedla v úterý mluvčí magistrátu Romana Macová. Pondělní předpověď přitom kulminaci odhadovala ve výšce 11,3 metru.

Do jedenácté hodiny dopoledne se evakuovali lidé z oblastí ohrožených vodou. Podle Macové vše bylo v klidu. V noci byly uzavřeny oba mosty, železniční kyvadlová doprava je jediným spojením obou břehů.

"Krizový štáb prosí občany, aby toto bezplatné vlakové spojení využívali pouze tehdy, pokud to skutečně potřebují, a respektovali přednostní právo záchranné služby, která vlak využívá k transportu nemocných a zraněných," vyzvala mluvčí.

Autoři: ,Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Kdysi slavný teplický hotel jde k zemi, přes třicet let jen chátral

Ruinu bývalého hotelu Imperátor v Teplicích vyklízejí dělníci - má se bourat.

Býval chloubou lázeňského města. Pokoji honosného hotelu Imperátor v teplických Trnovanech prošlo v minulosti mnoho...

Inspekce vyšetřuje údajné zbití vězně, podezřelí jsou čtyři dozorci

Vazební věznice Litoměřice

Trestnímu oznámení, podle kterého surově zmlátili cizince umístěného do vazby, čelí čtveřice dozorců litoměřické...

Najdete na iDNES.cz