Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dotace z ROP Severozápad se znovu rozběhnou, čeká se na změnu pravidel

Komerční sdělení   9:32aktualizováno  9:32
Hodnocení projektů podaných do Regionálního operačního programu Severozápad se změní. Výbor Regionální rady, který program řídí, rozhodl na svém srpnovém jednání o jeho úpravě. Z původně třífázového hodnocení projektů zbudou fáze dvě. Posuzování projektů by tak mělo být objektivnější.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Díky dotacím má Chomutov kulturně-společenské centrum, jeho součástí je i nové kino Svět. | foto: ROP Severozápad

"V návaznosti na připomínky ministerstev financí a pro místní rozvoj a provedený audit, který zadala Evropská komise, jsme rozhodli o změně v systému hodnocení projektů. Bude zrušena třetí fáze hodnocení, ve které projekty posuzovala hodnotící komise. Zároveň s tím dojde k úpravě bodové váhy první a druhé fáze hodnocení," uvedl předseda Regionální rady Jaroslav Komínek.

Změny v systému hodnocení projektu, které byly připraveny ve spolupráci s ministerstvy, musí ještě schválit Monitorovací výbor operačního programu a k odsouhlasení budou předloženy také Evropské komisi.

Předseda rady: proplácení projektů musí pokračovat

Původní třífázový systém hodnocení projektů byl na začátku fungování operačního programu schválen jak národními orgány, tak i Bruselem. V auditu mu byla ale následně vytýkána vysoká míra subjektivity.

"Zrušením třetí fáze hodnocení i dalšími kroky se snažíme maximálně vyjít vstříc požadavkům, kterými ministerstva i Brusel podmiňují obnovení činnosti operačního programu Severozápad. Pokračování v proplácení u dokončených projektů považuji za prioritní, protože problémy, které zastavené platby mohou způsobit městům a obcím, jsou pro mnoho z nich skoro likvidační," řekl předseda Regionální rady.

Regionální operační program Severozápad podporuje projekty realizované na území Ústeckého a Karlovarského kraje. Díky dotacím poskytnutým z tohoto programu jsou modernizovány školy, domovy důchodců, revitalizována centra měst a obcí nebo budována nová sportoviště a cyklostezky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Kromě zbraní či chráničů jsou v sále vystavená i slavnostní brnění saských
Obří sál v Drážďanech povstal z trosek, ukazuje zbroj saských kurfiřtů

Právě otevřená expozice v obnoveném Obřím sále Rezidenčního zámku v Drážďanech nechává nahlédnout do světa rytířských klání. Představuje nejcennější část...  celý článek

Aktivista  Pavel Vodička bojuje za to, aby lidé neplýtvali jídlem.
Varnsdorfský aktivista zřizuje veřejné lednice, bojuje tak s plýtváním

Veřejné lednice, kam bude mít přístup kdokoli, kdo bude mít hlad, by rád po celém Česku zřídil varnsdorfský aktivista Pavel Vodička. Už zprovoznil první tři,...  celý článek

Díky dotacím má Chomutov kulturně-společenské centrum, jeho součástí je i nové
Dotace z ROP Severozápad se znovu rozběhnou, čeká se na změnu pravidel

Hodnocení projektů podaných do Regionálního operačního programu Severozápad se změní. Výbor Regionální rady, který program řídí, rozhodl na svém srpnovém...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.