Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na mši za zavražděnou dívku se v Klášterci přišla pomodlit stovka lidí

  18:02aktualizováno  18:02
V Klášterci nad Ohří se přišly desítky lidí rozloučit s devítiletou dívkou, kterou podle policie zavraždil a znásilnil její příbuzný. Do kostela Nejsvětější Trojice, ve kterém se konala zádušní mše, jich dorazila téměř stovka.

Mše začala náboženskou písní Blíž k tobě, Bože můj. Farář pak řekl, že dívčina smrt ovlivnila všechny, nejen rodinu.

„Celé naše město, ale i zbytek republiky její smrt zasáhla,“ uvedl. „Bůh nám může dát sílu. Přestože cítíme bolest, musíme žít dál. Proto děláme tuto mši,“ dodal.

Fotogalerie

Dívka měla pohřeb už v pondělí, na ten ale směla jen rodina a pozvaní hosté (o pohřbu zde). Mše byla naopak přístupná pro všechny, navíc záměrně začala v 17 hodin, aby se jí mohl zúčastnit každý zájemce.

Kromě pozůstalých, kteří přišli mezi prvními, tak na ni dorazili i spolužáci zavražděné dívky, sousedé i mnoho dalších lidí.

„Něco takového se dotkne každého. Musíte na to myslet, i když nechcete,“ řekla jedna ze starších žen, která se na zádušní mši chystala.

Na mši za zavražděnou dívku přijeli i lidé ze vzdálenějších měst. „Znali jsme ji. Kdysi u nás byla s maminkou v penzionu a seznámili jsme se. Tak jsme se přijeli rozloučit,“ svěřil se Václav z Liberce, který dorazil i s manželkou a dvěma dětmi.

Zádušní mše je běžnou součástí katolických pohřebních obřadů, jaký měla i zesnulá dívka. Zatímco při samotném pohřbu se pozůstalí loučí s tělem zemřelého, mše slouží k rozloučení s jeho duší a modlitbě za její spásu.

Mše skončila po zhruba půl hodině společnou modlitbou a závěrečným požehnáním. Poté kostelem zazněly písně, které měla dívka ráda.

Říkal, že je to divný, popsala expartnerka obviněného

Školačku našli pátrači po mnohahodinovém pátrání 10. září udušenou, svlečenou a znásilněnou. Kriminalisté z činu už druhý den obvinili pětadvacetiletého bratrance dívčiny matky Romana K., třikrát trestaného za krádež. V přípravném řízení se přiznal a vyšetřovatele navedl i na místo, kam schoval věci zavražděné dívky.

Dívku, která žila u babičky, potkal podle dosavadního vyšetřování 9. září odpoledne před školou. Na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov ji vylákal pod záminkou, že ji zavede za otcem.

Roman K., který jinak bydlel u rodičů v Chomutově, se v Klášterci zdržoval i den po vraždě, kdy dívku hledaly desítky pátračů. Ve městě ho ráno potkala bývalá partnerka s jeho dvouapůlletým synem. Společně slyšeli i hlášení místního rozhlasu, který o zmizení dívky informoval.

„Jen říkal, že je to nějaký divný,“ popsala žena jeho klidné chování Chomutovskému deníku. Dodala, že za tři roky, kdy s Romanem K. žila, si nikdy nevšimla, že by projevoval zájem o mladé dívky. Zdůraznila ale, že se rozešli už před více než rokem.

Nyní je Roman K. pod dohledem ve vězeňské nemocnici, aby nemohl spáchat sebevraždu. Znalci z oboru psychiatrie, psychologie a sexuologie budou zkoumat, jestli trpí duševní poruchou. Za vraždu a znásilnění mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Pohřeb dívky se uskutečnil v pondělí:

Autoři: ,Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...Ombudsmanka vyčetla bytovému družstvu slova o cikánech. Vyhovělo zčásti

Ombudsmanka Anna Šabatová

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová si prohlédla webové stránky družstva Krušnohor, které na Mostecku spravuje tisíce...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Strážníci v Chomutově chytili koně, který shodil jezdkyni a utekl jí

Osedlaný kůň bez jezdce, kterého v Chomutově odchytili strážníci.

Splašeného koně museli na sídlišti v Chomutově chytit strážníci. Osedlané zvíře tam přiběhlo ze sousední obce, kde...

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Studenti gymnázia pomohli obnovit kapli, budou v ní koncerty i svatby

Opravený vnitřek Beuronské kaple patřící teplickému gymnáziu.

Beuronská kaple v Teplicích, ojedinělá památka z 19. století, znovu ožila. Prošla totiž rekonstrukcí za více než 11...

Najdete na iDNES.cz