Z policejního skladu v Teplicích zmizely tisíce nábojů, masky a obušky

  19:28aktualizováno  19:28
Z policejního skladu v Teplicích zmizelo 13 tisíc nábojů do služebních pistolí, masky, obušky a další věci za téměř 80 tisíc korun. Případem se zabývá inspekce ministra vnitra. Skladník již dal výpověď a škodu splácí.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Na chybějící věci ve skladu se přišlo na konci loňského roku při pravidelné roční inventuře. O incidentu ale policie mlčela a potvrdila ho až nyní po zjištění MF DNES.

"Škodní komise skladníkovi uložila schodek uhradit. Vedoucí ekonomického odboru krajského ředitelství policie kromě toho nařídil vedoucímu teplického skladníka, aby zintenzívnil kontroly a nařídil i hloubkovou kontrolu," uvedla krajská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Skladník se poté snažil zachránit tím, že podal výpověď. Jenže mu to nepomohlo. Kvůli jeho odchodu se naopak musela provést ještě předávací inventura.

"Při těchto všech kontrolách a inventurách bylo nakonec zjištěno, že ve skladu chybí materiál v ceně zhruba 80 tisíc korun. Mezi chybějícími věcmi bylo i zhruba 13 000 nábojů, což je množství, které za jeden měsíc průměrně spotřebuje při cvičných střelbách jeden územní odbor," popsala Hrubešová.

Policie nakupuje náboje s množstevní slevou za 4,44 koruny, v obchodech se zbraněmi a střelivem se devítimilimetrové náboje do policejních služebních pistolí prodávají dráž. Třeba prodejce zbraní, střeliva a příslušenství z Děčína Pavel Rambousek je nabízí za 4,90 Kč.

"Kradené patrony by žádný obchodník nekoupil. To za průšvih nestojí. Ale určitě se najdou lidé, kteří by o ně na černém trhu měli zájem. A 13 tisíc nábojů není zas tak závratné množství. Vyrovná se měsíčnímu maloobchodnímu prodeji jedné pultovky," říká Rambousek.

Chybí dýmovnice i plynové masky

Náboje ale nejsou jediné, co ve skladu chybí. "Kromě nich jsou to i dýmovnice, pouzdra na pistole, obušky, opasky a pouzdra na zásobníky do zbraní. Další položkou byl chemický materiál, konkrétně plynové masky, kasry a různá pouzdra," upřesnila Hrubešová.

Policie však odmítá, že by skladník nebo kdokoli jiný náboje a další materiál rozkradl a prodal. Nabízí jiné vysvětlení.

"Materiál chyběl v důsledku administrativních chyb. Ty byly způsobené tím, že skladník nevypisoval ihned po vydání materiálu účetní doklady, a potom si už zpětně nepamatoval, co všechno ze skladu vydal. Probíhalo i šetření, zda skladník materiál nerozprodával. Nic takového zjištěno nebylo," popsala Hrubešová.

Bývalý skladník nyní za svou chybu platí. "Svou odpovědnost plně uznal, zavázal se veškerou škodu policii uhradit a svůj závazek pravidelně plní," doplnila Hrubešová.

Případ tím ale nekončí. Skladníkovo počínání prověřují inspektoři ministra vnitra. "Mohu potvrdit, že se případem zabýváme. Vzhledem k tomu, že prověřování je teprve na začátku, nebudeme k tomu podávat žádné bližší informace," uvedla mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Mých žáků je mi často líto, říká učitelka školy v problematickém Janově

Učitelka prvního stupně na základní škole v Janově Alena Michalská

Alena Michalská učí 36 let na základní škole v litvínovském Janově, který je považován za romské ghetto. Skladba...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Policisté se vrhli do ledové řeky, zachránili ženu, která skočila z mostu

Benešův most v Ústí nad Labem.

Dva obětaví policisté se v Ústí nad Labem vrhli do ledové řeky, aby odtamtud vytáhli jednapadesátiletou ženu. Ta chtěla...

Další z rubriky

Gymnázium ředitele kritizovaného za „Zemana v kompostu“ získalo další cenu

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman.

Letošní ročník soutěže Dobrá škola, kterou šestým rokem pořádá Ústecký kraj, vyhrálo v kategorii gymnázií Gymnázium...

Za zneužití dětí dostal muž z Mostu pět let. Soud čekal, až dívka dospěje

Krajský soud v Ústí nad Labem (Ilustrační snímek)

Krajský soud v Ústí nad Labem potrestal pětiletým vězením muže z Mostu, který podle obžaloby nalákal k sobě do bytu dvě...

Policisté se vrhli do ledové řeky, zachránili ženu, která skočila z mostu

Benešův most v Ústí nad Labem.

Dva obětaví policisté se v Ústí nad Labem vrhli do ledové řeky, aby odtamtud vytáhli jednapadesátiletou ženu. Ta chtěla...

Advantage Consulting, s.r.o.
HR & PAYROLL SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz