Momentka ze zápasu Ústí nad Labem - Chomutov.

Momentka ze zápasu Ústí nad Labem - Chomutov. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Z 0:2 na 5:2. Ve výsledcích Statečná srdce povstala proti Pirátům

• 0
Ústí a jeho parta versus Chomutov a jeho hokejoví přátelé 2:0. Piráti, namlsaní šancí bodově dohnat Ústecké Lvy, v sobotu sklapli naprázdno: po dvou derby lídr 1. ligy zase poutekl, náskok zdvojnásobil na 6 bodů. Ústí přehrálo chomutovskou farmu Kadaň 6:2 a Litoměřice, úzce svázané s Ústím, senzačně zaskočily chomutovské Piráty 5:4.

Bouřící Kalich Arena byla svědkem velkolepého obratu: domácí Litoměřice za favoritem pokulhávaly 0:2 kvůli gólům Sikory a Jíry v rozmezí 23 vteřin (a to ještě Gajovský nedal trestné střílení), jenže dokázaly převrátit na 5:2!

"Tohle si my nemůžeme dovolit. Litoměřice v tu chvíli přitvrdily, napadaly nás a my dělali chyby, které jsme napravovali na poslední chvíli," soptil na litoměřickém webu Jan Votruba, asistent Chomutova. Gengel dokonce ujel v oslabení, sólo zakončil blafákem do forhendu.

Více než 1 600 diváků oslavovalo střelce dvou gólů Rudovského, novou posilu. "Proti Chomutovu se nám hraje dobře, protože předvádějí pořádný hokej, a ne plácanou. Mám tvrdý styl rád," užíval si útočník Jan Rudovský.

A litoměřický trenér Jindřich Setikovský přidal: "Ve 2. třetině jsme začali hrát víc do těla, ne na 100, ale na 150 procent. Dali jsme do toho víc srdce."

Chomutov už byl bez Američana Helminena, který z vážných rodinných důvodů odletěl domů. Na jak dlouho, zatím není jasné. Vedoucí Ústečtí Lvi udeřili v Kadani ve 2. třetině; vyhráli ji 4:0 a bylo hotovo.

Dvěma góly se blýskli Roubík a Kovář. Opět chytal pardubický Koutský, ze Sparty naskočil Treille. "Výsledek vypadá děsivě, ale hra byla vyrovnaná. Zkraje 2. třetiny jsme měli dost šancí, dali několik tyček," řekl na webu Kadaně domácí kouč Mikuláš Antonik.

Největší senzaci ztropil odpadlík Most: dobyl Jihlavu 3:2, ač ztrácel už po 57 vteřinách. A na jihlavských stránkách asistent hostů Kamil Kašťák chválil: "Až na malé nedostatky naší hře nic nechybělo, bojovnost, důraz ani disciplína."