Z 0:2 na 5:2. Ve výsledcích Statečná srdce povstala proti Pirátům

13:35aktualizováno  13:35
Ústí a jeho parta versus Chomutov a jeho hokejoví přátelé 2:0. Piráti, namlsaní šancí bodově dohnat Ústecké Lvy, v sobotu sklapli naprázdno: po dvou derby lídr 1. ligy zase poutekl, náskok zdvojnásobil na 6 bodů. Ústí přehrálo chomutovskou farmu Kadaň 6:2 a Litoměřice, úzce svázané s Ústím, senzačně zaskočily chomutovské Piráty 5:4.

Momentka ze zápasu Ústí nad Labem - Chomutov. | foto: Karel PešekMF DNES

Bouřící Kalich Arena byla svědkem velkolepého obratu: domácí Litoměřice za favoritem pokulhávaly 0:2 kvůli gólům Sikory a Jíry v rozmezí 23 vteřin (a to ještě Gajovský nedal trestné střílení), jenže dokázaly převrátit na 5:2!

"Tohle si my nemůžeme dovolit. Litoměřice v tu chvíli přitvrdily, napadaly nás a my dělali chyby, které jsme napravovali na poslední chvíli," soptil na litoměřickém webu Jan Votruba, asistent Chomutova. Gengel dokonce ujel v oslabení, sólo zakončil blafákem do forhendu.

Více než 1 600 diváků oslavovalo střelce dvou gólů Rudovského, novou posilu. "Proti Chomutovu se nám hraje dobře, protože předvádějí pořádný hokej, a ne plácanou. Mám tvrdý styl rád," užíval si útočník Jan Rudovský.

A litoměřický trenér Jindřich Setikovský přidal: "Ve 2. třetině jsme začali hrát víc do těla, ne na 100, ale na 150 procent. Dali jsme do toho víc srdce."

Chomutov už byl bez Američana Helminena, který z vážných rodinných důvodů odletěl domů. Na jak dlouho, zatím není jasné. Vedoucí Ústečtí Lvi udeřili v Kadani ve 2. třetině; vyhráli ji 4:0 a bylo hotovo.

Dvěma góly se blýskli Roubík a Kovář. Opět chytal pardubický Koutský, ze Sparty naskočil Treille. "Výsledek vypadá děsivě, ale hra byla vyrovnaná. Zkraje 2. třetiny jsme měli dost šancí, dali několik tyček," řekl na webu Kadaně domácí kouč Mikuláš Antonik.

Největší senzaci ztropil odpadlík Most: dobyl Jihlavu 3:2, ač ztrácel už po 57 vteřinách. A na jihlavských stránkách asistent hostů Kamil Kašťák chválil: "Až na malé nedostatky naší hře nic nechybělo, bojovnost, důraz ani disciplína."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Děčínský marod Jakub Houška chodí o berlích.
Potřebuju zas promazat, říká děčínský smolař Houška. Je o berlích

Šrámů má jako leckterý válečný veterán, teď do zdravotní karty kapitána děčínských basketbalových vicemistrů Jakuba Houšky přibyl další zápis: operace kolena.  celý článek

Jiří Skála
Druholigové Ústí nad Labem odvolalo kouče Skálu, končí i asistent Fousek

Jiří Skála končí jako kouč druholigových fotbalistů Ústí. Poslední kapkou byla sobotní porážka 0:4 v Příbrami, po níž se Ústí propadlo na sestupovou, patnáctou...  celý článek

Ondřej Lingr z Karviné (vlevo) a Jan Krob z Teplic bojují o míč.
Krob sepsul sudí: Pískali každou hovadinu. Ňoumové, patří do pralesa

Stál na vítězné straně, přesto byl teplický fotbalista Jan Krob vytočený jako závit. „Tihle rozhodčí můžou jít pískat prales,“ soptil obránce po sobotní ligové...  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.