Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vítěz voleb v Chomutově nejásá, stěžoval si policii na kupčení s hlasy

  0:25aktualizováno  0:25
V chomutovském zastupitelstvu po letech končí ODS, stejně jako TOP 09 nezískala ani jeden mandát. Volby v Chomutově vyhrálo sdružení PRO Chomutov, na počty mandátů je na tom ale stejně jako druhá ČSSD i třetí hnutí ANO 2011. Všichni jich mají po šesti.

U klubu Roxy na chomutovském sídlišti Písečná se v pátek oficiálně konalo hudební odpoledne pro děti. Podle aktivistů se tam ve skutečnosti kupčilo s hlasy. | foto: Tomáš Kassal, 5plus2.cz

„Je to patová situace,“ soudí lídr hnutí PRO Chomutov Daniel Černý. Ve městě se musí spojit nejméně tři strany. Sdružení PRO Chomutov přitom na povolební vyjednávání doplatilo už po minulých komunálních volbách, kdy s osmi mandáty skončilo v opozici (o složení bývalé koalice zde).

Podrobné výsledky voleb v Chomutově zde

Nyní však Černý k hodnocení voleb přistupuje opatrně i z jiného důvodu. „Musíme počkat, zda se volby v některých okrscích nebudou opakovat,“ říká. Hnutí se totiž společně iniciativou Nechceme žít v Palermu obrátilo na policii kvůli podezření, že se na sídlišti Písečná kupčilo s hlasy.

„Z Chomutova máme oznámení, které se týká údajného ovlivňování voleb. Jsme ale teprve na začátku vyšetřování, nebudeme se k tomu nijak vyjadřovat,“ řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Na sídlišti se u klubu Roxy v pátek oficiálně konalo hudební odpoledne pro děti. Těch bylo u vstupu opravdu vidět několik. Kromě toho ale v okolí postávaly hloučky dalších Romů. Podle aktivistů tam lidé dostávali vyplněné hlasovací lístky a místní ochranka je odvážela auty.

„Diskotéky jsou tam pravidelně, ale večer. Přes den tam nikdy žádná akce nebyla. Že to je zrovna dneska odpoledne, to asi náhoda nebude,“ bylo divné i lidem, kteří na Písečné žijí.

Stejné počty mandátů mají strany i v dalších městech

V Litoměřicích mají stejně mandátů, sedm, vítěz voleb ANO 2011 a druhá ODS, která dosud na radnici vládla. Jinak bude litoměřické zastupitelstvo velmi pestré. Dostalo se do něj ještě dalších sedm stran, z nichž každá už má jen od jednoho do tří mandátů (výsledky v Litoměřicích zde).

Podobně v Lounech má po pěti mandátech vítězná ČSSD i druhé hnutí ANO 2011. „Je to pro nás obrovský úspěch. Od prvního místa nás dělilo 264 hlasů, to je jen krok k vítězství,“ byl spokojený lídr kandidátky ANO Tomáš Šindelář. Současný starosta Radovan Šabata ve městě získal nejvíc hlasů, 1 243, jeho Unie pro sport a zdraví však skončila až čtvrtá (výsledky v Lounech zde).

V Děčíně vyhrálo volby hnutí ANO 2011, které získalo přes 23 procent. Na druhém místě skončila ČSSD a na třetím Volba pro město, obě se zhruba 19 procenty (výsledky v Děčíně zde).

Autoři: , ,Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Za vymyšlené povodně a dotační podvod dostal bývalý starosta podmínku

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem

Krajský soud potrestal bývalého starostu Úštěku na Litoměřicku Bohumíra Jasanského tříletou podmínkou za dotační...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz