Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Inspekce navrhla obžalovat kriminalistu z Ústí kvůli drogám a korupci

  8:48aktualizováno  8:48
Generální inspekce bezpečnostních sborů ukončila vyšetřování jednatřicetiletého bývalého kriminalisty z Ústí nad Labem Michala H., pro kterého si loni došla na ústeckou policejní služebnu. Inspekce expolicistu stíhá kvůli pěti trestným činům týkajícím se drog a korupce a chce ho obžalovat.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Policie ČR

„Mám tu spis s návrhem na podání obžaloby. Předpokládám, že pokud ve spisovém materiálu nebudou nějaké nedostatky, obžaloba bude podána,“ řekl státní zástupce Radek Bělor, který vyšetřování expolicisty dozoroval. Dodal, že kvůli své zaneprázdněnosti rozhodne o podání obžaloby nejdříve za měsíc.

Inspekce zadržela Michala H. loni koncem července a obvinila ho z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, z přijetí úplatku a pro podvod. V lednu stíhání rozšířila o další dva trestné činy, opět se týkaly drog a korupce. U pěti obvinění už zůstalo.

„Je to těch pět skutků,“ potvrdil žalobce Bělor. Inspekce během vyšetřování vycházela z výslechu svědků, ale zajistila i hmotné důkazy.

„V rámci trestního řízení byly zajištěné i hmotné věci. Obecně pak mohu uvést, že některé zajištěné věci byly odborně zkoumány,“ uvedl státní zástupce Bělor. To by naznačovalo, že inspekce u expolicisty našla i drogy. U nich se vždy provádí expertiza, aby se zjistilo jejich přesné složení.

Na soud se půjdu podívat, říká ústecký policejní ředitel

Ústecký policejní ředitel Vladimír Danyluk na posun v kauze reagoval, že hlavní líčení ho bude zajímat. „Pokud budu tady, tak se určitě na soudní řízení půjdu podívat. A myslím si, že nebudu sám,“ sdělil.

Se stíhaným policistou od jeho zatčení nemluvil, verzi obviněného tak nezná. Ani o to neusiloval.

„Bylo by to netaktické, protože probíhalo vyšetřování. Dokud nebude pravomocně rozhodnuto, tak já bych nerad, aby to vypadalo, že se snažím možná něco ovlivňovat nebo získávat informace,“ poznamenal Danyluk.

Michal H. sloužil u policie šest let, na ústeckém územním odboru pracoval jako vyšetřovatel obecné kriminality. Sám trestnou činnost podle žalobce Bělora páchal několik posledních let.

Podle informací MF DNES se expolicista zapletl mimo jiné do obchodu s pervitinem, sám přitom drogové kauzy vyšetřoval. „Jemu přidělované případy se týkaly obecné kriminality, což je i drogová problematika,“ potvrdil policejní šéf Danyluk.

Policie obviněného propustila, hrozí mu deset let

Soud Michala H. krátce po zadržení poslal do vazby. Krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld pak po prostudování spisu rozhodl, že Michal H. u policie musí skončit.

„Stíhaný policista rozhodnutí o propuštění převzal 15. srpna,“ sdělila krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Expolicista tak přišel o možnost dosáhnout na výsluhy, jež by mu náležely po odsloužení patnácti let.

Ve vazbě strávil bývalý vyšetřovatel dva a půl měsíce, v případě uznání viny může být odsouzený až na 10 let vězení.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Studenti navrhli, jak by šlo oživit území bývalé plovárny v Krupce

Některé z vystavených studentských návrhů.

Studenti z Česka i zahraničí se zapojili do projektu, jehož cílem bylo vytvořit návrh, jak by se mohlo do budoucna...

Pět narkomanů zemřelo po dávce, policie se snaží dostat dealery před soud

Vždy připravena. Dealerka z Bruntálska měla dávky drogy i v peněžence.

Policie v Ústeckém kraji se za poslední dva roky zabývala smrtí pěti narkomanů, které prokazatelně zabila dávka drogy....

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Najdete na iDNES.cz