Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Strážníci u škol po vraždě dívky zůstanou, obviněného zkoumá sexuolog

  12:09aktualizováno  12:09
Zvýšená bezpečnostní opatření v Klášterci nad Ohří zůstávají i poté, co muž obviněný z vraždy a znásilnění devítileté školačky skončil ve vazbě. Vyšetřování případu by mohlo skončit ještě letos.

Policisté přivádějí k soudu muže podezřelého z vraždy devítileté školačky z Klášterce nad Ohří. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Strážníci budou hlídat u škol a družina bude rozšířena o jednu třídu až do doby, než vyhodnotíme, že se vše vrátilo do normálních kolejí. Pak budou strážníci u škol také, ale už ne v takovém rozsahu. Máme zpětnou vazbu od učitelů a ředitelů, jestli už se situace uklidnila, nebo se rodiče stále obávají,“ uvedla starostka Klášterce Kateřina Mazánková.

Sama už se sešla s pozůstalými a řekla jim, že radnice je připravená přispět na zajištění pohřbu a zajistit také například parkovací místa.

„Zvažovali jsme i uspořádání sbírky, ale rodina zatím o ničem takovém neuvažovala, tak jsme s ní nezačínali,“ zmínila starostka. Dodala, že se zajištěním pohřbu chtějí pomoci také dvě firmy.

Rodina plánuje veřejné rozloučení, termín pohřbu však dosud nebyl stanoven.

Znalci budou zjišťovat, zda obviněný trpí duševní poruchou

Vyšetřovatelé zatím zajišťují potřebné důkazy, aby mohli obviněného Romana K. poslat k soudu.

Fotogalerie

„Obviněný v procesním postavení podezřelé osoby se k trestné činnosti doznal. V tomto směru nemáme žádných pochyb, že by se jednalo o nějakou jinou osobu nebo že by došlo k záměně mezi osobami pachatele,“ řekl státní zástupce František Stibor. Roman K. kriminalisty navedl i na místo, kam schoval věci zavražděné dívky.

Klíčové však podle Stibora budou znalecké posudky v oboru psychiatrie, psychologie a sexuologie, které by měly objasnit, zda obviněný trpí duševní poruchou.

„Že jde o devianta, je pravděpodobnější. Byť takový čin může spáchat i mentálně retardovaný nebo jinak duševně nemocný člověk, který si na dospělou ženu netroufne,“ zmínil už dříve primář oddělení ochranných léčeb v bohnické psychiatrické léčebně Jiří Švarc.

Obviněný muž byl v podmínce

Pětadvacetiletý  Roman K., bratranec dívčiny matky, už trestaný byl. „Byl už třikrát trestán a má v běhu další trestní věci, byť naprosto odlišného charakteru,“ uvedl soudce ústeckého okresního soudu Martin Majchrák, který Romana K. v pátek večer poslal do vazby.

Podle deníku Právo byl Roman K. už dvakrát ve vězení za krádež, Klausova amnestie mu ale tresty smazala a nyní tak byl za třetí krádež opět pouze v podmínce.

Soudce Majchrák přiblížil, že Roman K. žil v Chomutově, ale byl bez stálého bydliště i zdroje příjmů. Do Klášterce jezdil za dvouletým synem, kterého má s bývalou partnerkou.

Dívku, která žila u babičky, potkal v úterý odpoledne před školou. Pod záminkou, že ji zavede za otcem, ji vylákal na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam ji druhý den našli pátrači udušenou, svlečenou a znásilněnou.

Obviněnému hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Muž podezřelý z vraždy školačky u soudu, který rozhodoval o vazbě:
Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Zubožení psi z kamenické množírny se už mají k světu, mnozí našli nové pány

Tak se dnes daří vysvobozeným psům u Lacinových.

Všech 212 psů objevených počátkem února v množírně v Kamenici nad Lipou si rozebrali dobrovolníci a různá sdružení....

Policisté tahali z vody tonoucího, led se prolomil i pod zachráncem

Rybník v Zámecké zahradě v Teplicích, v němž se mladík topil.

Policisté v Teplicích vytáhli z rybníka tonoucího opilého mladíka, pod nímž se probořil led. Sami přitom skončili v...

Nikdy nebyl agresivní, byl to šok, řekla manželka obžalovaného střelce

U soudu vypovídal postřelený muž, obžalovaný se jednání neúčastnil

Ústecký krajský soud začal řešit případ vleklých sousedských neshod, které loni v létě vyvrcholily střelbou. Obžalovaný...

Najdete na iDNES.cz