Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jste zrádkyně, píší voliči místostarostce. Chtějí její odstoupení

  9:56aktualizováno  9:56
Místostarostka obce Hrobce na Litoměřicku Hana Vonostránská podpořila při hlasování na zastupitelstvu jiné hnutí, než za které kandidovala. Její voliči to berou jako podraz, už iniciovali petici za její odstoupení. Aktuálně je na ní 135 podpisů, místostarostka odstupovat nehodlá.
Vonostránská kandidovala za Společnost pro rozvoj Hrobců a Rohatců, na ustavujícím zastupitelstvu ale podpořila konkurenční hnutí (ilustrační snímek).

Vonostránská kandidovala za Společnost pro rozvoj Hrobců a Rohatců, na ustavujícím zastupitelstvu ale podpořila konkurenční hnutí (ilustrační snímek). | foto: Jan Smekal, 5plus2.cz

Vonostránská kandidovala za uskupení bývalého starosty Luboše Matka Společnost pro rozvoj Hrobců a Rohatců, poté však při hlasováních na ustavujícím zastupitelstvu podpořila protistranu Pro obecní dualitu a jejího kandidáta na starostu Petra Kříže. Vítězné hnutí exstarosty, kterému její hlas chyběl, ztratilo v devítičlenném zastupitelstvu těsnou většinu a skončilo v opozici.

„Cítíme se podvedeni. Nevolili jsme ji jako Hanu Vonostránskou, nenápadnou pracovnici za přepážkou na poště, ale jako členku konkrétního volebního sdružení,“ říká organizátor petice Josef Klement.

Vonostránská, která v obci coby partner České pošty zajišťuje poštovní služby, získala ve volbách 189 hlasů, nejvíc ze všech kandidátů. „Petici za její odstoupení podepsalo 135 lidí. Jde o 70 procent jejích voličů. Už ji jako svou zástupkyni nevnímáme,“ zdůrazňuje Klement.

Nepřetahovali jsme ji, říká starosta

Místostarostka nechtěla věc po telefonu komentovat a vyžádala si otázky mailem. Na ně už ale neodpověděla. Nový starosta Petr Kříž vyjádření poskytl. Doufal, že Vonostránská žádost petičníků nevyslyší.

„Svým rozhodnutím obec zachránila před komplikacemi a možnou exekucí. Je jediná finančně gramotná z minulého zastupitelstva, které si počínalo velmi nehospodárně,“ říká Kříž s tím, že podíl zadlužení na celkovém majetku obce se blíží 25 procentům, což už Ministerstvo financí považuje za rizikové.

Starosta také popírá, že by s Hanou Vonostránskou o podpoře své partaje licitoval. „Nijak jsme ji nepřetahovali, oslovila nás sama. Také jsme jí vyčítali, že kandidovala za jiné uskupení. Obhajovala to tím, že měla obavy, aby jí bývalý starosta nezavřel poštu,“ popisuje Kříž.

A odmítá i šeptandu, že důvodem pro změnu kabátu byly peníze. „Nabízím jí vyšší odměnu, ale i mnohem víc práce,“ zdůraznil s tím, že na zastupitelstvu navrhne nejen jí, ale oběma svým místostarostkám odměnu 9 000 korun hrubého. Poslední zastupitelstvo se v Hrobcích sešlo uplynulý čtvrtek, Vonostránská na něm nerezignovala.Nejčtenější

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Lidé se rozloučili s prvním z trojice vojáků zabitých v Afghánistánu

Pohřeb padlého vojáka Martina Marcina v Chomutově.

S veškerými vojenskými poctami se v poledne konal v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního ze tří českých vojáků,...

Další z rubriky

Národní park České Švýcarsko zakázal kvůli riziku požárů vstup do lesů

V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Na místě zasahoval hasičský...

Až do 15. září nemohou turisté vstupovat do lesů Národního parku České Švýcarsko. Na vině je velké riziko vzniku požárů...

Okolí zavřené ústecké ubytovny zamořují švábi, situace je kritická

Z uzavřené ubytovny Modrá v Ústí nad Labem se rozlézají švábövé

Ústecký Střekov trápí enormní výskyt rusa domácího. Švábovitý hmyz se vyskytuje především v okolí nedávno uzavřené...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Najdete na iDNES.cz