Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jste zrádkyně, píší voliči místostarostce. Chtějí její odstoupení

  9:56aktualizováno  9:56
Místostarostka obce Hrobce na Litoměřicku Hana Vonostránská podpořila při hlasování na zastupitelstvu jiné hnutí, než za které kandidovala. Její voliči to berou jako podraz, už iniciovali petici za její odstoupení. Aktuálně je na ní 135 podpisů, místostarostka odstupovat nehodlá.
Vonostránská kandidovala za Společnost pro rozvoj Hrobců a Rohatců, na ustavujícím zastupitelstvu ale podpořila konkurenční hnutí (ilustrační snímek).

Vonostránská kandidovala za Společnost pro rozvoj Hrobců a Rohatců, na ustavujícím zastupitelstvu ale podpořila konkurenční hnutí (ilustrační snímek). | foto: Jan Smekal, 5plus2.cz

Vonostránská kandidovala za uskupení bývalého starosty Luboše Matka Společnost pro rozvoj Hrobců a Rohatců, poté však při hlasováních na ustavujícím zastupitelstvu podpořila protistranu Pro obecní dualitu a jejího kandidáta na starostu Petra Kříže. Vítězné hnutí exstarosty, kterému její hlas chyběl, ztratilo v devítičlenném zastupitelstvu těsnou většinu a skončilo v opozici.

„Cítíme se podvedeni. Nevolili jsme ji jako Hanu Vonostránskou, nenápadnou pracovnici za přepážkou na poště, ale jako členku konkrétního volebního sdružení,“ říká organizátor petice Josef Klement.

Vonostránská, která v obci coby partner České pošty zajišťuje poštovní služby, získala ve volbách 189 hlasů, nejvíc ze všech kandidátů. „Petici za její odstoupení podepsalo 135 lidí. Jde o 70 procent jejích voličů. Už ji jako svou zástupkyni nevnímáme,“ zdůrazňuje Klement.

Nepřetahovali jsme ji, říká starosta

Místostarostka nechtěla věc po telefonu komentovat a vyžádala si otázky mailem. Na ně už ale neodpověděla. Nový starosta Petr Kříž vyjádření poskytl. Doufal, že Vonostránská žádost petičníků nevyslyší.

„Svým rozhodnutím obec zachránila před komplikacemi a možnou exekucí. Je jediná finančně gramotná z minulého zastupitelstva, které si počínalo velmi nehospodárně,“ říká Kříž s tím, že podíl zadlužení na celkovém majetku obce se blíží 25 procentům, což už Ministerstvo financí považuje za rizikové.

Starosta také popírá, že by s Hanou Vonostránskou o podpoře své partaje licitoval. „Nijak jsme ji nepřetahovali, oslovila nás sama. Také jsme jí vyčítali, že kandidovala za jiné uskupení. Obhajovala to tím, že měla obavy, aby jí bývalý starosta nezavřel poštu,“ popisuje Kříž.

A odmítá i šeptandu, že důvodem pro změnu kabátu byly peníze. „Nabízím jí vyšší odměnu, ale i mnohem víc práce,“ zdůraznil s tím, že na zastupitelstvu navrhne nejen jí, ale oběma svým místostarostkám odměnu 9 000 korun hrubého. Poslední zastupitelstvo se v Hrobcích sešlo uplynulý čtvrtek, Vonostránská na něm nerezignovala.
Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Strážníci v Chomutově chytili koně, který shodil jezdkyni a utekl jí

Osedlaný kůň bez jezdce, kterého v Chomutově odchytili strážníci.

Splašeného koně museli na sídlišti v Chomutově chytit strážníci. Osedlané zvíře tam přiběhlo ze sousední obce, kde...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Najdete na iDNES.cz