Rybáři dostali výpověď z jezera na golfovém hřišti, byly na ně stížnosti

  7:57aktualizováno  7:57
O trofejní rybářský revír přijdou koncem roku ústečtí rybáři. Od společnosti CZ Golf Investment, s níž měli smlouvu o užívání vodní plochy v lokalitě Podhoří na okraji ústecké části Všebořice, dostali výpověď z nájmu. S jezerem má totiž společnost TKGolf, která zdejší resort provozuje, jiné plány.

Golfové hřiště s vodní plochou ve Všebořicích. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Hlavní důvod k výpovědi je nový podnikatelský záměr než jen pronájem. Plánuji zde ryby zachovat, ale provozovat komerční sportovní rybolov. Ryby si tu budou moci ulovit i lidé, kteří nevlastní rybářský lístek,“ přibližuje Tomáš Kodrle, jednatel TKGolf.

Fotogalerie

Jako další body v odůvodnění výpovědi zmiňuje i nepořádek, který po sobě někteří z rybářů na místě zanechávali, a nedodržování dalších nastavených pravidel. Jezero totiž leží přímo v centru golfového hřiště.

„Občas si některé hráčky stěžovaly, že se nechtějí koukat na napůl svlečená těla rybářů u vody. A často jsme řešili také problémy, kdy rybáři stáli svými auty na trávě, přitom mají k dispozici vlastní parkoviště,“ uvedl dále Kodrle.

V této chvíli probíhají jednání mezi majitelem areálu a rybáři o způsobu předání vodní plochy. Rybáři v ní totiž mají nasazené ryby.

„Přesný postup bych nechtěl v současnosti popisovat. V obecné rovině to ale funguje tak, že pokud to jde, rybáři odloví hlavní část ryb. Ve vodě zůstanou pouze menší, ne tak hodnotné ryby, anebo dojde mezi oběma stranami k finančnímu vyrovnání,“ líčí nejčastější postup v podobných situacích Václav Jelínek, hospodář Severočeského územního svazu Českého rybářského svazu.

Z hlediska svazu podle něj ukončení nájmu neznamená existenční záležitost. Nepříjemnost je to ale pro místní rybáře, hlavně kvůli dobré dostupnosti z krajského města. Ti na jezeře, které vzniklo zatopením uhelných slojí, hospodařili již od 90. let. 

Není dobré být v pronájmu, říká hospodář svazu

Revír je navíc specifický tím, že pod hladinou se nachází spousta překážek, jako jsou stromy a pařezy, které působí jako vhodný úkryt pro ryby, takže rybář musí při chytání trofejních kaprů, candátů, štik či sumců, kteří tu žijí, vynaložit větší úsilí. Podobně atraktivní lov nicméně zažijí rybáři v Ústí i na Labi nebo na chlumeckém rybníku.

„Naštěstí nám poslední roky plochy k rybaření spíše narůstají. Například v loňském roce se podařilo u nedalekých Chabařovic vyhlásit nový rybářský revír Petri,“ připomíná Jelínek.

Pokud to okolnosti dovolí, snaží se podle něj rybáři revíry, vodní plochy nebo pozemky vhodné k rybolovu raději odkoupit, než být jen v pronájmu. „Pak se nestane, pokud se někomu znelíbíme, že dostaneme výpověď,“ podotkl Jelínek.

Pokud ale jde o výtky vůči chování rybářů a dělání nepořádku v revíru, tak přiznává, že to občas bývá problém. 

„Je pravda, že určitá skupina rybářů nepořádek dělá. V celkovém počtu je jich minimum, bohužel tím však kazí jméno většině, která s tím problém nemá. Je to nepříjemné,“ posteskl si hospodář svazu.Nejčtenější

Ona je muž! Ženský hokej vyřešil skandál tvrdými tresty

Hokej - ilustrační foto

Skandál s nádechem komedie. Hokejové Berounské Lvice v první lize postavily proti Roudnici nad Labem i jednoho „lva“....

Sparta je novým lídrem, Vary střílely v Pardubicích, slaví i Plzeň

Hokejisté pražské Sparty porazili brněnskou Kometu.

Hokejová Tipsport extraliga má nového lídra. Je jím pražská Sparta, která na vlastním ledě před 15 tisíci fanoušky...Na Švestkové dráze řádí téměř 200metrový obr, obnovuje kilometry trati

Stroj RU 800 k opravě železnic.

Sedm set tun těžké zařízení opravuje severočeskou Švestkovou dráhu, železniční trať mezi Litoměřicemi a Mostem. Během...

Mladíka bili baseballkou a sekali mačetou, líčí žalobce vraždu u Bitozevsi

Pieta za mrtvého mladíka

Státní zástupce podal k ústeckému krajskému soudu obžalobu na dva mladíky za lednovou vraždu jejich vrstevníka u...

Na led, nebo do slévárny. Mladí mají spoustu věcí zadarmo, říká Duda

Radek Duda (vlevo) slaví svůj první gól po návratu do Chomutova, gratuluje...

Ačkoli napáchal na ledě i mimo něj víc průšvihů než několik hokejových smrtelníků dohromady, něco by mu přesto mohli...

Další z rubriky

Žáci se nehýbou a resort to neřeší. Zařídíme si to sami, říká Šťovíček

Poslanec VV Milan Šťovíček se stal starostou Litvínova.

Školáci v Litvínově budou mít v rozvrhu víc pohybu. Plavání, bruslení či lyžování jim přitom zaplatí radnice. „Pořád se...

Kraj rozhodne, zda se mostecká galerie sloučí s oblastním muzeem

Ilustrační snímek.

Radní Ústeckého kraje navrhují sloučit Galerii výtvarného umění v Mostě s tamním oblastním muzeem, odborná veřejnost...

Senát bude krásný vrchol kariéry, výš nemířím, říká starosta Litoměřic

Ladislav Chlupáč - ODS (Litoměřice)

Letošní podzim je pro Ladislava Chlupáče opravdu plodný. Popáté se stal litoměřickým starostou a s osvědčenými partnery...

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁKUPČÍ V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz