Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rybáři dostali výpověď z jezera na golfovém hřišti, byly na ně stížnosti

  7:57aktualizováno  7:57
O trofejní rybářský revír přijdou koncem roku ústečtí rybáři. Od společnosti CZ Golf Investment, s níž měli smlouvu o užívání vodní plochy v lokalitě Podhoří na okraji ústecké části Všebořice, dostali výpověď z nájmu. S jezerem má totiž společnost TKGolf, která zdejší resort provozuje, jiné plány.

Golfové hřiště s vodní plochou ve Všebořicích. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Hlavní důvod k výpovědi je nový podnikatelský záměr než jen pronájem. Plánuji zde ryby zachovat, ale provozovat komerční sportovní rybolov. Ryby si tu budou moci ulovit i lidé, kteří nevlastní rybářský lístek,“ přibližuje Tomáš Kodrle, jednatel TKGolf.

Fotogalerie

Jako další body v odůvodnění výpovědi zmiňuje i nepořádek, který po sobě někteří z rybářů na místě zanechávali, a nedodržování dalších nastavených pravidel. Jezero totiž leží přímo v centru golfového hřiště.

„Občas si některé hráčky stěžovaly, že se nechtějí koukat na napůl svlečená těla rybářů u vody. A často jsme řešili také problémy, kdy rybáři stáli svými auty na trávě, přitom mají k dispozici vlastní parkoviště,“ uvedl dále Kodrle.

V této chvíli probíhají jednání mezi majitelem areálu a rybáři o způsobu předání vodní plochy. Rybáři v ní totiž mají nasazené ryby.

„Přesný postup bych nechtěl v současnosti popisovat. V obecné rovině to ale funguje tak, že pokud to jde, rybáři odloví hlavní část ryb. Ve vodě zůstanou pouze menší, ne tak hodnotné ryby, anebo dojde mezi oběma stranami k finančnímu vyrovnání,“ líčí nejčastější postup v podobných situacích Václav Jelínek, hospodář Severočeského územního svazu Českého rybářského svazu.

Z hlediska svazu podle něj ukončení nájmu neznamená existenční záležitost. Nepříjemnost je to ale pro místní rybáře, hlavně kvůli dobré dostupnosti z krajského města. Ti na jezeře, které vzniklo zatopením uhelných slojí, hospodařili již od 90. let. 

Není dobré být v pronájmu, říká hospodář svazu

Revír je navíc specifický tím, že pod hladinou se nachází spousta překážek, jako jsou stromy a pařezy, které působí jako vhodný úkryt pro ryby, takže rybář musí při chytání trofejních kaprů, candátů, štik či sumců, kteří tu žijí, vynaložit větší úsilí. Podobně atraktivní lov nicméně zažijí rybáři v Ústí i na Labi nebo na chlumeckém rybníku.

„Naštěstí nám poslední roky plochy k rybaření spíše narůstají. Například v loňském roce se podařilo u nedalekých Chabařovic vyhlásit nový rybářský revír Petri,“ připomíná Jelínek.

Pokud to okolnosti dovolí, snaží se podle něj rybáři revíry, vodní plochy nebo pozemky vhodné k rybolovu raději odkoupit, než být jen v pronájmu. „Pak se nestane, pokud se někomu znelíbíme, že dostaneme výpověď,“ podotkl Jelínek.

Pokud ale jde o výtky vůči chování rybářů a dělání nepořádku v revíru, tak přiznává, že to občas bývá problém. 

„Je pravda, že určitá skupina rybářů nepořádek dělá. V celkovém počtu je jich minimum, bohužel tím však kazí jméno většině, která s tím problém nemá. Je to nepříjemné,“ posteskl si hospodář svazu.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Rybáři dostali výpověď z jezera na golfovém hřišti, byly na ně stížnosti

Golfové hřiště s vodní plochou ve Všebořicích.

O trofejní rybářský revír přijdou koncem roku ústečtí rybáři. Od společnosti CZ Golf Investment, s níž měli smlouvu o...

Syn zavražděných manželů na Ústecku popsal před soudem útok dvou mužů

Obžalovaný Jaroslav Topinka (vlevo) u ústeckého krajského soudu.

U krajského soudu dnes popsal syn zavražděného manželského páru útok dvou mužů. V zahrádkářské kolonii na Ústecku...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Najdete na iDNES.cz