Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf odboru inzeroval pro vedlejšák magistrátní e-mail, úřadu to nevadí

  8:24aktualizováno  8:24
Dvojice opozičních zastupitelů v Ústí nad Labem vyzvala magistrát, aby propustil dlouholetého šéfa stavebního odboru Vlastimila Hudečka. Podnět dali tajemníkovi poté, co MF DNES přišla se zjištěním, že Hudeček roky porušoval zákon. Zastupitelé následně upozornili na další nesrovnalosti.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: AP

„Pan Hudeček se dopustil závažného porušení zákona a na jeho selhání nelze pohlížet jako na drobné pochybení. V této otázce vidím i jednoznačně selhání tajemníka úřadu, který na takové pochybení musel být upozorněn až zvenku,“ uvedl lídr PRO! Ústí Martin Hausenblas, jenž byl hlavním autorem podnětu.

Hudeček byl totiž roky jednatelem tří společností, které se zabývaly pronájmem a prodejem nemovitostí, což mu kvůli riziku střetu zájmů zakazuje zákon o úřednících. Od tajemníka magistrátu Jiřího Javorčáka za to dostal jen výtku (o zjištění MF DNES zde).

Hausenblas pak s kolegou ze zastupitelského klubu Davidem Dadučem upozornili na další problematické skutečnosti, které souvisí s Hudečkovou funkcí. Hudeček měl například minimálně dva roky na plotě svého domu reklamní plachtu, na níž inzeroval své další služby soudního znalce na odhad cen nemovitostí, a jako jeden z kontaktů uváděl svůj oficiální e-mail z magistrátu.

„Když má znalec adresu i telefon přímo na magistrát, tak to znamená, že za ním zákazníci můžou jít rovnou do práce a tam si s ním dohodnout, co potřebují, což je špatně,“ míní zastupitel Daduč.

„Je nepřijatelné, aby úředník magistrátu inzeroval na plotě soukromé podnikání, při kterém užívá zdroje v majetku města,“ doplnil Hausenblas.

E-mailová adresa není navázána na techniku, odpověděl úřad

Plachtu už z plotu Hudeček před časem odstranil. Adresu magistrátu a telefon k sobě do kanceláře však i nadále používá jako kontakty na svém profilu znalce, který má registrovaný u krajského soudu.

„Majetek, který mu byl svěřen k plnění pracovních úkolů, by měl používat k plnění pracovních úkolů, nikoli k soukromým podnikatelským aktivitám,“ říká k tomu právnička z organizace Transparency International Sylvie Kloboučková. Podle ní jde ale spíše o marginální pochybení.

Jak magistrát podnět zastupitelů vypořádal, nechtěl úřad prozradit. „Personální otázky magistrátu nehodláme řešit přes média,“ uvedla Jitka Stuchlíková z kanceláře primátora.

Podle odpovědi zastupitelům, kterou má MF DNES k dispozici, ale magistrát námitky Hausenblase s Dadučem odmítl.

„Jelikož e-mailová adresa není navázána na techniku zaměstnavatele ani na čas strávený v zaměstnání, nelze v tomto směru vytýkat Ing. Hudečkovi nějaké pochybení,“ napsal jim právník magistrátu Miloš Studenovský. Dodal, že tajemník považuje spor o Hudečka za uzavřený.

Hudeček je jeden z nejdéle sloužících vedoucích odborů na magistrátu, stavebnímu úřadu šéfuje od roku 1997. Už dříve uvedl, že své soukromé aktivity nehodlá komentovat. „Nemám, co bych vám říkal. Nevidím důvod,“ sdělil.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Sňatkový podvodník dostal osm let vězení, podle soudu získal od žen miliony

Jaroslav Doležal na lavici obžalovaných těsně před vynesením rozsudku.

Ústecký krajský soud poslal na osm let do vězení Jaroslava Doležala za rozsáhlé podvody. Podle žalobce muž navázal...

Francouz šel 2 200 kilometrů uctít v Litvínově strýce a jiné oběti válek

Francouzský spisovatel Laurent Guillet na litvínovském hřbitově.

K památníku na litvínovském hřbitově dopoledne dorazil po téměř 2 200 kilometrech pěšky francouzský spisovatel Laurent...

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz