Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf odboru inzeroval pro vedlejšák magistrátní e-mail, úřadu to nevadí

  8:24aktualizováno  8:24
Dvojice opozičních zastupitelů v Ústí nad Labem vyzvala magistrát, aby propustil dlouholetého šéfa stavebního odboru Vlastimila Hudečka. Podnět dali tajemníkovi poté, co MF DNES přišla se zjištěním, že Hudeček roky porušoval zákon. Zastupitelé následně upozornili na další nesrovnalosti.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: AP

„Pan Hudeček se dopustil závažného porušení zákona a na jeho selhání nelze pohlížet jako na drobné pochybení. V této otázce vidím i jednoznačně selhání tajemníka úřadu, který na takové pochybení musel být upozorněn až zvenku,“ uvedl lídr PRO! Ústí Martin Hausenblas, jenž byl hlavním autorem podnětu.

Hudeček byl totiž roky jednatelem tří společností, které se zabývaly pronájmem a prodejem nemovitostí, což mu kvůli riziku střetu zájmů zakazuje zákon o úřednících. Od tajemníka magistrátu Jiřího Javorčáka za to dostal jen výtku (o zjištění MF DNES zde).

Hausenblas pak s kolegou ze zastupitelského klubu Davidem Dadučem upozornili na další problematické skutečnosti, které souvisí s Hudečkovou funkcí. Hudeček měl například minimálně dva roky na plotě svého domu reklamní plachtu, na níž inzeroval své další služby soudního znalce na odhad cen nemovitostí, a jako jeden z kontaktů uváděl svůj oficiální e-mail z magistrátu.

„Když má znalec adresu i telefon přímo na magistrát, tak to znamená, že za ním zákazníci můžou jít rovnou do práce a tam si s ním dohodnout, co potřebují, což je špatně,“ míní zastupitel Daduč.

„Je nepřijatelné, aby úředník magistrátu inzeroval na plotě soukromé podnikání, při kterém užívá zdroje v majetku města,“ doplnil Hausenblas.

E-mailová adresa není navázána na techniku, odpověděl úřad

Plachtu už z plotu Hudeček před časem odstranil. Adresu magistrátu a telefon k sobě do kanceláře však i nadále používá jako kontakty na svém profilu znalce, který má registrovaný u krajského soudu.

„Majetek, který mu byl svěřen k plnění pracovních úkolů, by měl používat k plnění pracovních úkolů, nikoli k soukromým podnikatelským aktivitám,“ říká k tomu právnička z organizace Transparency International Sylvie Kloboučková. Podle ní jde ale spíše o marginální pochybení.

Jak magistrát podnět zastupitelů vypořádal, nechtěl úřad prozradit. „Personální otázky magistrátu nehodláme řešit přes média,“ uvedla Jitka Stuchlíková z kanceláře primátora.

Podle odpovědi zastupitelům, kterou má MF DNES k dispozici, ale magistrát námitky Hausenblase s Dadučem odmítl.

„Jelikož e-mailová adresa není navázána na techniku zaměstnavatele ani na čas strávený v zaměstnání, nelze v tomto směru vytýkat Ing. Hudečkovi nějaké pochybení,“ napsal jim právník magistrátu Miloš Studenovský. Dodal, že tajemník považuje spor o Hudečka za uzavřený.

Hudeček je jeden z nejdéle sloužících vedoucích odborů na magistrátu, stavebnímu úřadu šéfuje od roku 1997. Už dříve uvedl, že své soukromé aktivity nehodlá komentovat. „Nemám, co bych vám říkal. Nevidím důvod,“ sdělil.

Autor:Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Lidé ze Šluknovska se staví proti záměru zrušit část železniční trati

(ilustrační snímek)

Obyvatelé několika obcí ve Šluknovském výběžku se postavili proti záměru Ústeckého kraje zrušit provoz na části...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Školáci už nehlasují jen pro „mekáč“, ale pro více zdravých podniků

Pohled z věže kostela sv. Štěpána na centrum Litoměřic.

Školáci v Litoměřicích si přejí, aby radnice ve městě vybudovala lezeckou stěnu a zábavní skákací park. Tyto návrhy...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz