Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecké koupaliště v Brné po letech otevře opravený třetí bazén

  8:24aktualizováno  8:24
Oblíbené ústecké koupaliště na břehu Labe ve čtvrti Brná prošlo výraznou modernizací. Město nechalo opravit sedmdesát let starý třetí bazén, který byl dosud mimo provoz. Na návštěvníky také čekají nové sociální zařízení, opravený povrch tobogánu a také vodní brouzdaliště pro děti.

V plaveckém areálu Brná finišují opravy relaxačního bazénu, nové budou stěny i fólie uvnitř. (26. 3. 2015) | foto: Petr Sochůrek

„Celá rekonstrukce přijde na 21,5 milionů korun,“ uvedl mluvčí Městských služeb Ústí nad Labem Pavel Brycz.

Fotogalerie

První návštěvníci opravený areál otestují 15. května a Brnou nejspíše čeká velký nápor. Druhý ústecký venkovní plavecký areál na Klíši totiž bude uzavřený kvůli rekonstrukci haly, která by měla skončit v říjnu.

„Budeme připraveni, protože koupaliště v Brné bude opět mít díky třetímu bazénu kapacitu až 4 500 návštěvníků,“ poznamenal Brycz.

Hlavním bodem rekonstrukce byla generální oprava šedesát metrů dlouhého a dvacet metrů širokého bazénu, který je umístěn až na konci areálu. Takzvaný relaxační bazén má nové stěny a uvnitř moderní fólii.

V současnosti pracovníci odborné firmy ještě kontrolují těsnost dna bazénu pomocí speciální technologie. Speciální modrá fólie nesmí mít žádné spáry.

Oblíbený tobogán má nové koryto

Pravidelní návštěvníci koupaliště si opravu areálu pochvalují. „Konečně bude otevřený i třetí bazén. Někdy byly první dva totálně narvané, nyní by to mělo být lepší,“ myslí si například Jiřina Novotná ze Všebořic.

Rekonstrukce se dočkalo také brouzdaliště pro děti, toalety, sprchy a starý kamenný povrch nahradily dlaždice s protiskluzovou úpravou. Oblíbený tobogán má nové koryto bez nepříjemných prasklin. „Alespoň si v něm můj syn už neroztrhá plavky,“ komentovala to Novotná.

Již loni se opravily beachvolejbalové kurty. Nové jsou i některé technologie přivádějící vodu jak do bazénu, tak do tobogánu. „A koupaliště bude také bezbariérové,“ upozornil Brycz.

Jak se nákladná investice promítne do vstupného, zatím není jasné. „Městské služby přípravu letošního ceníku teprve dokončují,“ sdělil ředitel společnosti Miroslav Harciník. Poznamenal jen, že mírné zdražení není vyloučené. V loňském roce bylo celodenní vstupné 60 korun pro dospělé a 40 korun pro děti a seniory. Tobogán byl zdarma.

Harciník dodal, že vedení městských služeb by chtělo v opravách pokračovat. Na řadě by měly být šatny, strojovna nebo správní budovy.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Policisté i ochránci dohlédnou na klid při hnízdění chráněných sokolů

Samice Růženka, která se roky pářila se starým nemocným samcem a pak marně bez...

Prvních šest párů kriticky ohrožených sokolů se vrátilo do CHKO České středohoří. Jedna samice si ke hnízdění stejně...

Studenti gymnázia pomohli obnovit kapli, budou v ní koncerty i svatby

Opravený vnitřek Beuronské kaple patřící teplickému gymnáziu.

Beuronská kaple v Teplicích, ojedinělá památka z 19. století, znovu ožila. Prošla totiž rekonstrukcí za více než 11...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Najdete na iDNES.cz