Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kamencové jezero má unikátní vodu, přišlo ale o molo a potřebuje údržbu

  16:36aktualizováno  16:36
Kamencové jezero u Chomutova se chlubí unikátním složením vody. Návštěvníci tu najdou řadu atrakcí, spoustu stánků, písčité pláže, nudapláž, ale také špínu, nepořádek a prohnilé dřevěné kabinky a mola.

„Chodím sem padesát let a koupání je tu super. Voda je čistá a léčivá, stačí na jaře přijít a všechny potíže hned zmizí,“ říká na pláži Alena o kamencové vodě v jezeře, která obsahuje sírany, chloridy a železo, a je proto unikátem pro specifické složení vody bez sinic.

Fotogalerie

Vedle jezera kdysi stály lázně, kde se léčily záněty horních cest dýchacích, ženské nemoci, nemoci ledvin i akné.

„Já bych do toho humusu nevlezl. Vysázet hned u břehu stromy, jejichž větve a listí ve vodě tlejí, byl pěkný nesmysl,“ oponuje naopak nedaleko břehu Ladislav.

Voda zde zdaleka není průhledná, ale zakalená usazeninami. Ta lákavá zelenomodrá je uprostřed jezera, kam se lidé ještě nedávno dostali po krásném dřevěném mole. Od konce července je kvůli havarijnímu stavu zavřené. A není jediné, u břehu jsou další menší mola, před kterými je jen páska, protože jejich prkna jsou prohnilá a polámaná.

„Nikdo se o mola nestaral roky. Zavřít v plné sezoně to největší je pěkný nesmyl, ten měsíc by ještě vydrželo,“ myslí si Ladislav.

Velký test koupališť

Zavřít molo okamžitě však po prohlídce doporučil statik. V posudku uvedl, že molo hrozí zřícením, protože dřevěné trámy jsou shnilé a napadené houbami, někde i propadlé a z kovových částí se odlupují pláty rzi. Molo podle něj nejde ani opravit, město ho proto po sezóně zlikviduje.

Areál Kamencového jezera patří městu, které ho před lety pronajalo společnosti CV Relax. Novému vedení radnice se pronájem ani zanedbaný stav areálu nelíbí. Hodlá do něj začít investovat a změnit správce. „Kritika stavu je oprávněná,“ řekl již dříve MF DNES primátor Daniel Černý z hnutí PRO Chomutov.

Minulý týden město alespoň nechalo nedaleko zavřeného velkého mola nainstalovat provizorní pontonové, dlouhé dvanáct metrů.

Z avizovaných vodních atrakcí zbyly jen lodičky a šlapadla

Všechno v areálu ale není špatné. Lidé v něm najdou nové toalety, několik sprch, nafukovací trampolínu, ne všude obvyklou nudapláž, koše na basketbal, tenis, dětský areál s pirátským hřištěm a řadou atrakcí od houpaček po prolézačky, lezeckou stěnu. Nevznikly však díky investicím nájemce, ale energetické společnosti.

Hodnocení

kvalita vody: 1,5

poskytované služby: 2,5

občerstvení: 3

toalety: 1,5

atrakce: 2

parkování: 1,5

celková známka: 2

„Zakopaný pes je v nevýhodném pronájmu, který je jen na vydělávání peněz, ne na investice,“ říká další z návštěvníků Jiří Jeníček.

„Je tady zavlažování za miliony korun, ale nikdo ho nepustí. Kdo ví, zda funguje. A tak místo na trávě ležíte jen v prachu,“ přidává se jeho soused.

Jedna z mála vodních atrakcí, které v areálu zbyly, jsou loďky a šlapadla. Vodní lyže, slibované na webu, nefungují, stejně jako plovoucí bary, vodní houpací hřiby či lezecké nafukovací stěny na hladině.

Zato stánků s občerstvením je na každém rohu plno. Například grilovaná kukuřice stojí 35 korun, klobása 50, langoš 50, pizza 180, půl litru točené limonády 35, piva 27, točená zmrzlina 30, dvě deci ledové tříště 24 korun. V Grill baru si lze dát i pražmu za 300 korun, krevety za 200 nebo humra za 1 500 korun.

Kamencové jezero

Otevřeno do 15. září každý den od 9 do 19 hodin

Vstupné dospělí 60 korun, senioři nad 60 let 40 korun, děti do 15 let 30 korun, do 3 let zdarma. Od 17 hodin všichni 30 korun. Pronájem dřevěné kabinky na den stojí 70 korun.

„Odebíráme nejvíce čerstvých ryb v celém kraji. Vozí nám je z Chorvatska, Francie, Švédska a připravuje je tu kuchař z Cannes,“ pochlubil se číšník Pavel Martin.

Padesát korun zaplatí děti za návštěvu Dětského světa plného různých nafukovacích atrakcí. V ceně je malování na obličej, jízda na býkovi, střílení z paintballové pistole, pískoviště či bazének. Zvlášť se platí boxovací koule, stolní fotbal a air hockey.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Rybáři dostali výpověď z jezera na golfovém hřišti, byly na ně stížnosti

Golfové hřiště s vodní plochou ve Všebořicích.

O trofejní rybářský revír přijdou koncem roku ústečtí rybáři. Od společnosti CZ Golf Investment, s níž měli smlouvu o...

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Najdete na iDNES.cz