Výtku s upozorněním dostal Lukeš loni za chyby při schvalování takzvané Šanovské věže, proti které mnoho lidí protestuje.

Výtku s upozorněním dostal Lukeš loni za chyby při schvalování takzvané Šanovské věže, proti které mnoho lidí protestuje. | foto: JTH

Úředník dostal výtku v "podmínce" za teplickou věž, hrozí mu vyhazov

  • 1
Vedení Teplic jedná o budoucnosti vedoucího stavebního úřadu Oldřicha Lukeše. Loni v říjnu dostal výtku za to, že odbyl námitky lidí proti stavbě mrakodrapu v centru Teplic. Další pochybení mu radnice vytkla jen pár dní před vypršením půlroční lhůty, ve které neměl udělat chybu.

"Udělil jsem mu druhou výtku. Rada města mě pověřila, abych prověřil zákonné možnosti a právní názor, co s tím bude dál. Na nejbližším jednání rady 30. května ji budu informovat," potvrdil tajemník magistrátu Marek Fujdiak.

Lukeš loni přes protesty mnoha obyvatel vydal výjimku pro stavbu věžáku s 22 patry, který chce ve čtvrti Šanov přímo u lázeňské části města a v sousedství secesních domů vystavět teplický developer Jaroslav Třešňák (poslední vývoj zde).

Podle krajského úřadu Lukeš vyřizoval stížnosti obyvatel žijících v blízkosti plánované stavby velmi ledabyle. Navíc jim neumožnil vyjádřit se k posudku o vlivu stavby na denní osvětlení a odslunění prostoru, neboť lidem skončila lhůta na podávání námitek loni 15. ledna, ale posudek byl zpracován až 1. března.

"Dal jsem mu výtku s upozorněním, že pokud by udělal další chybu během následujícího půl roku, mohlo by to vést k jeho odvolání a ukončení pracovního poměru," řekl tehdy tajemník Fujdiak (o podmínce zde).

Podepsal se pod špatné rozhodnutí

Druhou výtku teď Lukeš dostal kvůli své podřízené, která měla na starosti případ dělení pozemku při územním plánování. Tajemník Fujdiak nechce komplikovanou záležitost detailněji komentovat, jen řekl, že stavební úřad nepostupoval tak, jak měl, a Lukeš, jenž se jako vedoucí pod špatné rozhodnutí podepsal, to měl vědět.

"Je natolik odborně znalý, aby takové věci, kterých dostává na stůl několik za měsíc, mohl zkontrolovat," pronesl Fujdiak.

Vedení města teď zjišťuje, jak lze špatné rozhodnutí změnit a co udělat s těmi, kteří ho zavinili. Lukešovo propuštění však podle zákoníku práce není tak snadné. "Záleží na intenzitě provinění a radní nechtějí udělat chybu," doplnil Fujdiak.

Lukeš se k případu vyjádřit odmítl. "Nebudu tuhle věc komentovat, do tisku určitě ne, nemám takovou potřebu," řekl.