Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplicemi jako bludištěm. Ve městě je devět uzavírek

  10:43aktualizováno  10:43
Ve městě je momentálně uzavřených devět ulic a silnic. Třeba v Šanově a Proseticích se pokládá nové potrubí pro teplovod. Radnice tvrdí, že nemá moc možností ovlivnit, co se kdy bude stavět.

V Teplicích je řada uzavírek, pracuje se například v ulici Mlýnská blízko Krušnohorského divadla. | foto: Ondřej BičištěMAFRA

Pokud Teplicemi projíždíte směrem od Duchcova, první uzavřená silnice je u nemocnice. Další přehrazená silnice je pod divadlem směrem do Prosetic, kde jsou další rozkopané cesty, podobně jako v centru města.

Fotogalerie

Podle Dagmary Teuschelové, vedoucí odboru dopravy teplické radnice, se většina ulic opět otevře během srpna. Ještě ve čtvrtek bylo uzavřených ulic deset, v pátek už se však otevřela propojka ulice Alejní a náměstí Svobody. Ale například Kmochova cesta, na niž se sesunula opěrná zeď, bude pravděpodobně nepřístupná až do konce roku.

Čtvrtě Šanov a Prosetice rozkopal ČEZ, který zde pokládá teplovodní potrubí napojené na centrální vytápění z Elektrárny Ledvice. Někteří odběratelé díky tomu zaplatí o 17 procent méně za teplo.

Nabízí se ale otázka, zda je vhodné, aby se opravy dělaly naráz a kvůli nim se takřka paralyzoval průjezd městem. "Nikdy nenajedeme ideální dobu, ale přes prázdniny je spousta lidí a hlavně řidičů pryč," říká vedoucí odboru dopravy teplické radnice Dagmar Teuschelová.

Komplikace i v příštím roce

Trvání uzavírek

 • Mühligova (do 31. 8.),
 • Českobratrská
  (do 24. 8.), 
 • Duchcovská (do 30. 9.), 
 • Mírové náměstí
  (do 30. 9.), 
 • Kmochova cesta
  (do 31. 12.),
 • Malá Pražská
  (do 18. 8.), 
 • Písečná (asi do 18. 8.), 
 • Mlýnská (do 31. 8.), 
 • U Nových lázní
  (asi do 31. 8.)

Radnice ale podle ní nemá moc možností ovlivnit, co se kdy bude stavět. "Pro teplárny a plynárny jsou to obří investiční akce za hodně milionů. Mnohé akce na sebe navazují a oni je nemohou jen tak o tři měsíce posunout. Že bychom si řekli, teď budeme kopat my, vy si svoje akce přesuňte na jindy, je technicky neproveditelné," dodává.

Doprava přes Teplice se ale výrazně zkomplikuje i příští rok. Provoz omezí na pět měsíců oprava silničního mostu na hlavním tahu I/8. "Letos bude místo předáno zhotoviteli. Práce začnou do března 2014," uvedla Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jež je správcem silnice, a tudíž investorem stavby.

Demolice jednoho křídla mostu a vybudování nového má podle odhadu ŘSD stát přibližně 16,5 milionu korun. Peníze půjdou ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

"Provoz bude převeden do druhého směru komunikace s vyznačením jízdních pruhů," uvedla Ledvinová. Komplikace čekají i železniční dopravu na trati, která vede pod opravovaným mostem. "Kromě krátkodobých výluk se počítá i s pomalou jízdou vlaku po dobu pěti měsíců," uvedla mluvčí. Překládat se budou také kabely železnice.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Výsledek obchodu s chudobou v Jirkově: v domě není teplá voda, nebude teplo

Bytový dům v Nových Ervěnicích zčásti odpojený od energií.

Bytový dům v Nových Ervěnicích v Jirkově se ocitl bez teplé vody a s přivřeným topením. Část vlastníků bytů totiž...

Lidé ze Šluknovska se staví proti záměru zrušit část železniční trati

(ilustrační snímek)

Obyvatelé několika obcí ve Šluknovském výběžku se postavili proti záměru Ústeckého kraje zrušit provoz na části...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Najdete na iDNES.cz