Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplice mají první návrhy zimní haly, potíž bude s cenou

  9:48aktualizováno  9:48
Na světě jsou první návrhy, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích. Na pracovní schůzce je zastupitelům představili zástupci Atelieru Mise. Stávající stadion už je roky ve zuboženém stavu. Nová stavba by podle prvních odhadů přišla na 97 milionů korun, části teplických zastupitelů se to však zdá příliš.

Z bývalého zimního stadionu v Teplicích už je roky ruina. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

„Jedná se o první písmeno abecedy, na jejím konci může být úplně jiná podoba,“ zdůrazňuje náměstek teplického primátora Hynek Hanza, že podoba stadionu může být ve finále úplně jiná. Dost možná i díky tlaku některých politiků, jimž se nezamlouvá cena haly.

Zcela jinou představu o maximální ceně má radní Petr Měsíc. „Do výběrového řízení se musí zahrnout i možné varianty unifikovaných hal, které jsou na trhu k dispozici a jejichž cena se pohybuje do 50 milionů. To je i maximální částka, pro kterou jsem v současné chvíli ochoten hlasovat,“ říká Měsíc.

„Doufám, že se půjde levnější cestou“

Cena nového stadionu

Tvůrci se inspirovali zařízením, které loni otevřeli ve Vlašimi. Tam se náklady na stavbu vyšplhaly na 97 milionů korun. "Cena je relativní a závisí na mnoha faktorech. Limitní cena je 100 milionů, můžeme se ale klidně dostat třeba na 70," poznamenal náměstek primátora Hynek Hanza.

Vyšší částka by podle něj byla na úkor dalších potřebných sportovišť. „Jde o cyklostezky, in-line dráhy, bike a skatepark, outdoorové posilovny, koupaliště. Tedy sportoviště pro širší zájmové skupiny, než jsou jen bruslaři,“ vyjmenoval Měsíc. 

O konečné podobě projektu rozhodne až nové zastupitelstvo po volbách. „Doufám, že půjdou levnější cestou,“ míní také zastupitel Tomáš Jarolím.

Jasno tak je zatím jen o místě, kde stadion bude - hned vedle sportovní haly v areálu Na Stínadlech. Počítá se s jejich energetickým propojením. „Určitě by to přineslo úspory, počítáme se společným provozem,“ uvedl již před časem ředitel sportovní haly Jan Kerner.

Nová zimní hala má nahradit tu, která stávala o pár ulic dál a ze které jsou dnes ruiny. Už dva roky straší vedle příjezdové cesty Na Stínadla a nejspíš ještě nějaký čas tuto lokalitu hyzdit bude. Provoz tu skončil koncem roku 2010. Následovala demolice, při níž se vzňala a následně propadla střecha. Odklízecí práce se pak na jaře 2012 zastavily a od té doby tu řádí jen sběrači kovů a bezdomovci.

Jeden z návrhů, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích.
Jeden z návrhů, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích.

Návrhy, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích.

Ruina je napsaná na bezdomovce

Letos na jaře vlastník pozemku, společnost Horz TJ Stadion Teplice, nabídl městu možnost odkupu parcely. Jenže samotnou ruinu vlastní někdo jiný, konkrétně firma Grup Stav, jejímž jednatelem je bezdomovec s bydlištěm na městském úřadě v Liptovském Mikuláši. Ta měla zajistit dokončení demolice.

Návrh na koupi parcely za 25 milionů tepličtí zastupitelé odmítli. „Bylo zjevné, že zatím není o čem jednat. Troska je jednak zatížená exekucemi, ale hlavně vlastník pozemku je jiný než majitel této trosky. Zastupitelstvo o tom bude jednat až poté, co bude vlastník sjednocen,“ řekl primátor Jaroslav Kubera.

Zároveň připomněl, že vedení města nemá žádné právní páky k tomu, aby donutilo majitele demolici dokončit nebo aspoň trosky zabezpečit. "Nepomáhají upomínky ani pokuty mířící na Slovensko," posteskl si Kubera.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Další z rubriky

Pět narkomanů zemřelo po dávce, policie se snaží dostat dealery před soud

Vždy připravena. Dealerka z Bruntálska měla dávky drogy i v peněžence.

Policie v Ústeckém kraji se za poslední dva roky zabývala smrtí pěti narkomanů, které prokazatelně zabila dávka drogy....

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Zvířata stržená vlkem kraj odškodní, park ale radí stáda lépe zabezpečit

Do české přírody se pomalu začali vracet až na počátku 90. let minulého století.

Důkazy o tom, že do Českého Švýcarska i Lužických hor se po desetiletích vrátili vlci, už mají nejen ochránci přírody,...

Najdete na iDNES.cz