Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplice mají první návrhy zimní haly, potíž bude s cenou

  9:48aktualizováno  9:48
Na světě jsou první návrhy, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích. Na pracovní schůzce je zastupitelům představili zástupci Atelieru Mise. Stávající stadion už je roky ve zuboženém stavu. Nová stavba by podle prvních odhadů přišla na 97 milionů korun, části teplických zastupitelů se to však zdá příliš.

Z bývalého zimního stadionu v Teplicích už je roky ruina. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

„Jedná se o první písmeno abecedy, na jejím konci může být úplně jiná podoba,“ zdůrazňuje náměstek teplického primátora Hynek Hanza, že podoba stadionu může být ve finále úplně jiná. Dost možná i díky tlaku některých politiků, jimž se nezamlouvá cena haly.

Zcela jinou představu o maximální ceně má radní Petr Měsíc. „Do výběrového řízení se musí zahrnout i možné varianty unifikovaných hal, které jsou na trhu k dispozici a jejichž cena se pohybuje do 50 milionů. To je i maximální částka, pro kterou jsem v současné chvíli ochoten hlasovat,“ říká Měsíc.

„Doufám, že se půjde levnější cestou“

Cena nového stadionu

Tvůrci se inspirovali zařízením, které loni otevřeli ve Vlašimi. Tam se náklady na stavbu vyšplhaly na 97 milionů korun. "Cena je relativní a závisí na mnoha faktorech. Limitní cena je 100 milionů, můžeme se ale klidně dostat třeba na 70," poznamenal náměstek primátora Hynek Hanza.

Vyšší částka by podle něj byla na úkor dalších potřebných sportovišť. „Jde o cyklostezky, in-line dráhy, bike a skatepark, outdoorové posilovny, koupaliště. Tedy sportoviště pro širší zájmové skupiny, než jsou jen bruslaři,“ vyjmenoval Měsíc. 

O konečné podobě projektu rozhodne až nové zastupitelstvo po volbách. „Doufám, že půjdou levnější cestou,“ míní také zastupitel Tomáš Jarolím.

Jasno tak je zatím jen o místě, kde stadion bude - hned vedle sportovní haly v areálu Na Stínadlech. Počítá se s jejich energetickým propojením. „Určitě by to přineslo úspory, počítáme se společným provozem,“ uvedl již před časem ředitel sportovní haly Jan Kerner.

Nová zimní hala má nahradit tu, která stávala o pár ulic dál a ze které jsou dnes ruiny. Už dva roky straší vedle příjezdové cesty Na Stínadla a nejspíš ještě nějaký čas tuto lokalitu hyzdit bude. Provoz tu skončil koncem roku 2010. Následovala demolice, při níž se vzňala a následně propadla střecha. Odklízecí práce se pak na jaře 2012 zastavily a od té doby tu řádí jen sběrači kovů a bezdomovci.

Jeden z návrhů, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích.
Jeden z návrhů, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích.

Návrhy, jak by mohl vypadat nový zimní stadion v Teplicích.

Ruina je napsaná na bezdomovce

Letos na jaře vlastník pozemku, společnost Horz TJ Stadion Teplice, nabídl městu možnost odkupu parcely. Jenže samotnou ruinu vlastní někdo jiný, konkrétně firma Grup Stav, jejímž jednatelem je bezdomovec s bydlištěm na městském úřadě v Liptovském Mikuláši. Ta měla zajistit dokončení demolice.

Návrh na koupi parcely za 25 milionů tepličtí zastupitelé odmítli. „Bylo zjevné, že zatím není o čem jednat. Troska je jednak zatížená exekucemi, ale hlavně vlastník pozemku je jiný než majitel této trosky. Zastupitelstvo o tom bude jednat až poté, co bude vlastník sjednocen,“ řekl primátor Jaroslav Kubera.

Zároveň připomněl, že vedení města nemá žádné právní páky k tomu, aby donutilo majitele demolici dokončit nebo aspoň trosky zabezpečit. "Nepomáhají upomínky ani pokuty mířící na Slovensko," posteskl si Kubera.

Autor:Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Výsledek obchodu s chudobou v Jirkově: v domě není teplá voda, nebude teplo

Bytový dům v Nových Ervěnicích zčásti odpojený od energií.

Bytový dům v Nových Ervěnicích v Jirkově se ocitl bez teplé vody a s přivřeným topením. Část vlastníků bytů totiž...

Policisté i ochránci dohlédnou na klid při hnízdění chráněných sokolů

Samice Růženka, která se roky pářila se starým nemocným samcem a pak marně bez...

Prvních šest párů kriticky ohrožených sokolů se vrátilo do CHKO České středohoří. Jedna samice si ke hnízdění stejně...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Najdete na iDNES.cz