Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třináctiletý strčil kamaráda v třetím patře do výtahové šachty a odešel

  9:35aktualizováno  9:35
Kriminalisté se zabývají konfliktem mezi dvěma třináctiletými chlapci v Teplicích. Jeden strčil druhého do výtahové šachty, hoch letěl přes tři patra a přežil jen díky shodě šťastných náhod. Důvodem byla hádka o děvče.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin MrázMAFRA

„Případ se stal 15. května, vzhledem k závažnosti si ho ve středu převzala krajská policie. Vyšetřujeme ho jako pokus o těžké ublížení na zdraví, kde je trestní sazba 5 až 12 let,“ uvedla mluvčí severočeské policie Veronika Hyšplerová.

S ohledem na nízký věk pachatele i oběti nechce policie oficiálně sdělovat jakékoli další informace. MF DNES se však podařilo detaily zjistit.

Oba chlapci vlezli 15. května kolem třetí hodiny odpoledne v centru Teplic vymláceným sklepním oknem do prázdného domu, který kdysi sloužil jako sídlo KSČ a pojišťovny VZP. Prolézali opuštěnou a poničenou stavbou, až se dostali do třetího patra. Tam se začali hádat.

Jeden se druhému vysmíval, že chodí s malou holkou. Ten si to nenechal líbit a strčil hocha do zad. Nešťastník proletěl až do suterénu. Podle policistů to bylo nejméně 12 metrů.

„Jeho pád naštěstí ztlumilo harampádí, které bylo naházené na dně šachty. Ležela tam deka, spací pytel, plastové kryty od zářivek, skříňka,“ uvedl jeden z policistů.

Chlapec upadl do bezvědomí, pak se nemohl dostat ven

Kluk měl štěstí, že nespadl do druhé šachty, na jejím dně totiž stála narovnaná okna a dveře. I takto po nárazu nakrátko upadl do bezvědomí.

Když se probral, zahlédl pruh světla, který dopadal na podlahu sklepním oknem. Pokusil jím prolézt, ale nemohl se přes mříž dostat ven.

„Jeho volání o pomoc zaslechl devětačtyřicetiletý muž, jenž zásoboval zbožím obchodní dům, který je přes silnici. Zavolal nás, my jsme pak zavolali sanitku a policii. Hasiči museli vystříhat mříž, aby se chlapec mohl dostat ven,“ popsal ředitel teplické městské policie Michal Chrdle.

Zraněný kluk si stěžoval na bolest hlavy a skončil v nemocnici.

Útočník spolužákovi nepomohl a odešel

Zarážející je chování chlapce, který kamaráda do šachty strčil. Svému spolužákovi nepomohl, nechal ho ležet v šachtě, vylezl z budovy a šel si koupit něco k pití do obchodního domu naproti přes silnici. Pak na Facebooku kontaktoval další kamarády, jestli půjdou ven.

Policistům přiznal, že chlapec po jeho úderu spadl do šachty. Incident ale popsal jinak. Tvrdil, že kamaráda nestrčil, ale že pád vyplynul ze rvačky. Napadený hoch však sdělil, že ucítil na svých zádech jeho ruce.

Útočník chodí na základní školu Na Stínadlech, kde se učí malí fotbalisté. Jeho třídu policisté znají. Loni totiž chlapec s partou spolužáků vnikl na zavřenou diskotéku Uniqo. Vzali alkohol a interiér postříkali vodou z hasičské hadice. Policisté se ve středu ve škole shodou okolností znovu vyptávali dětí na tento případ.

„S tím chlapcem zacvičila puberta, nechtěl chodit do školy. Ale když jsme promluvili s rodiči, srovnal se,“ sdělila o chlapci ředitelka školy Irena Eisnerová, kterou informace o napadení kamaráda překvapila.

Nezletilý hoch kvůli nízkému věku ve vězení neskončí. Až policie případ vyšetří, bude ho muset odložit. Státní zástupce ale bude moci soudu navrhnout třeba dohled probační a mediační služby nebo umístění do výchovného ústavu.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Dělnická strana chystá i přes zákaz města protest přímo v centru Dubí

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Dubí zakázalo shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti, které se mělo konat v centru města. Radnice nabízí k...

Syn zavražděných manželů na Ústecku popsal před soudem útok dvou mužů

Obžalovaný Jaroslav Topinka (vlevo) u ústeckého krajského soudu.

U krajského soudu dnes popsal syn zavražděného manželského páru útok dvou mužů. V zahrádkářské kolonii na Ústecku...

Rybáři dostali výpověď z jezera na golfovém hřišti, byly na ně stížnosti

Golfové hřiště s vodní plochou ve Všebořicích.

O trofejní rybářský revír přijdou koncem roku ústečtí rybáři. Od společnosti CZ Golf Investment, s níž měli smlouvu o...

Najdete na iDNES.cz