Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na ředitele konzervatoře se množí stížnosti, on chce školu vést dál

  8:36aktualizováno  8:36
Část učitelů a studentů konzervatoře v Teplicích je nespokojená s jejím ředitelem Milanem Kubíkem, který školu vede 22 let. Kubík se opět přihlásil do konkurzu na ředitele, kantoři a žáci si však jeho setrvání ve funkci nepřejí. Proti jeho metodám už podali na krajský úřad a Českou školní inspekci stížnost.

Ředitel teplické konzervatoře Milan Kubík | foto: MF DNES

"Nezajímá ho chod školy v praxi, téměř žádná iniciativa uměleckého rozvoje a vyžití studentů, je tu zastrašování zaměstnanců a studentů," zobecnila nejvážnější výtky na Kubíkovu adresu jedna z kantorek konzervatoře. Pro atmosféru na škole je příznačné, že ze strachu o práci nebo o studium nechce nikdo proti řediteli mluvit na jméno.

Kubíkovi kritici si stěžují nejvíce na to, že několika oblíbeným učitelům odebral předměty (a jednoho propustil), neřeší požadavky studentů a především že svým oponentům z řad kantorů a studentů vyhrožuje trestními oznámeními.

Například když studentský parlament odeslal v březnu stížnost právě na krajský úřad, své kritiky měl Kubík nutit, aby se od stížnosti distancovali. "Několikrát studenty upozornil, že se jedná o pomluvu, citoval studentům přímo z trestního zákoníku včetně toho, kolik let by mohli strávit ve vězení," popsal anonymně reakci Kubíka na stížnost jeden ze studentů.

"Stížnost jsme dostali na vědomí, ale oficiálně jsme se jí nezabývali," řekl ředitel krajské školní inspekce Josef Sušanka s tím, že ji obratem postoupil krajskému úřadu.

Volby do školské rady jsou zfalšované, tvrdí oponenti

"Stížnost řeší příslušný odbor. V nejbližších dnech bude vyřízena," sdělila mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková.

Patrně nejvážnější výtky se týkají toho, že se s vědomím ředitele zfalšovaly volby do školské rady, což je kontrolní orgán složený ze studentů, pedagogů školy a krajského úřadu. MF DNES má k dispozici protokol o výsledcích voleb podepsaný ředitelem z letošního února, ačkoliv volby do rady probíhají teprve tento týden.

Závažné je i to, že na webu školy nechal ředitel vyvěsit zmanipulované výroční zprávy za poslední dva uplynulé školní roky. Ve zprávách se mimo jiné píše, že je schválila školská rada.

"To není pravda, protože školská rada se kvůli tomu nikdy nesešla a vlastně ani neexistovala," uvedl anonymně další student s tím, že on sám byl zvolen do rady, která je však poslední dva roky nečinná.

Ředitel školy zřejmě zůstane

Sám ředitel jakékoliv výtky odmítá. "Vyhrocená atmosféra, abych vás citoval, je důsledkem nespokojenosti několika málo učitelů. Přesto, že jsem všem vycházel nadstandardně vstříc, chtějí dosáhnout změny ve vedení školy," reagoval Milan Kubík.

Kubík navzdory odporu části sboru a studentů patrně zůstane ve funkci nadále. Výběrová komise totiž doporučila dva kandidáty - jeho a stávajícího zástupce Václava Bůžka.

Ten však současnému řediteli uvolnil cestu, když se po konkurzu nominace na post ředitele vzdal. Krajské radě tak zbyl ke jmenování právě Kubík. Ten by měl být jmenován krajskou radou 13. června, staronové funkce se pak chopí 1. srpna.

Autor:Nejčtenější

Karlovy Vary slaví návrat do extraligy, Kladno ztratilo šanci na postup

Hráči Karlových Varů slaví návrat do extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu se přiblížila svému rozuzlení předposledním 11. kolem. Vedoucí Karlovy Vary získaly...

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...

Střelce z Chomutova poslal soud na dvanáct a půl roku do vězení

Obžalovaný Petr Benda.

Krajský soud v Ústí nad Labem potrestal 12,5 lety vězení sedmatřicetiletého Petra Bendu, který loni na jaře zastřelil...

Černou skládku nechal místostarosta odvézt na dvůr domnělého provinilce

Odhozené igelitové pytle na obecních pozemcích v Hrobcích.

Svérázně nechal uklidit černou skládku na obecních pozemcích místostarosta Hrobců na Litoměřicku Petr Kříž. Protože se...

Další z rubriky

Expozice přibližuje lidi, kteří tisíc let „spali“ ve stínu Radobýlu

Magdalena Emma Prontekerová u jedné z koster vystavených v chomutovském muzeu

Kosterní pozůstatky dokážou příběhy lidí vyprávět i stovky let po jejich pohřbení. Dokládá to výstava s názvem Smrtí to...

Kraj znovu posoudí výstavbu obřích hal u Rtyně, které loni odmítl

Stavba Technologického parku v holešovské průmyslové zóně.

Výstavba sedmi železobetonových hal poblíž obcí Rtyně nad Bílinou a Modlany u silnice R63 z Teplic k dálnici D8 je opět...

Trestu za pořezání pacientů v nemocnici senior unikne, je nepříčetný

Psychicky narušený muž pořezal v teplické nemocnici dva pacienty, jednoho bodl...

Šestaosmdesátiletý muž, který loni na podzim napadl kapesním nožem na pokoji nemocnice v Teplicích dva spolupacienty,...

Najdete na iDNES.cz