Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Opozice v Bílině kritizuje výběr šéfky Kaskády. Má vazby na agenturu

  8:21aktualizováno  8:21
Opozice na radnici v Bílině varuje před možným střetem zájmů nové ředitelky kulturního centra Kaskáda. Vítězkou konkurzu se stala Halka Žáčková, která pracovala pro ústeckou agenturu Crazy production. Právě tato agentura přitom dostává od Kaskády zakázky.
Bílina (Ilustrační snímek)

Bílina (Ilustrační snímek) | foto: Karel PešekMF DNES

„Je to nešťastné. Dopředu novou ředitelku nemůžeme podezírat, že bude Crazy production nadržovat, ale spekulace se objeví pokaždé, když tato firma v budoucnu znovu získá zakázku, i kdyby její nabídka byla výhodná,“ říká k výběru Žáčkové třeba zastupitel Jaromír Sochor z Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst.

„Zkušenost paní Žáčkové z pořádání akcí můžou být přínosem pro Kaskádu, nicméně se obávám, že provázanost Kaskády a Crazy production bude i nadále a my budeme v budoucnu řešit, co s tím,“ uvažuje také další opoziční zastupitel a předseda kontrolního výboru Aleš Tallowitz z KSČM.

Do konkurzu na nového šéfa Kaskády se přihlásilo deset lidí, na výběrové řízení jich dorazilo osm. „Rada města Bíliny vybrala paní Žáčkovou po vyhodnocení osobních prezentací a přiložených životopisů uchazečů,“ sdělil místostarosta Zdeněk Rendl.

Obavy ze střetu zájmů nekomentoval, o předchozím angažmá Žáčkové prý vůbec nevěděl, protože v jejím životopise o tom nebylo ani slovo.

Vybírají si nás, protože to umíme, říká šéf agentury

Majitel agentury Crazy production Libor Zajíček řekl, že Žáčková není zaměstnankyní, ale že si ji najímá jako externistku. Její provázanost s firmou je ale silnější. Žáčková má firemní e-mailovou adresu a když v médiích komentovala organizaci jedné z akcí, mluvila o "naší agentuře Crazy production".

Zajíček připouští, že Žáčková pro něj může být ve funkci ředitelky Kaskády přínosem. „Výhodné to asi být může, známe se, nebudu lhát, že ne,“ řekl.

Střet zájmů však ostře odmítá. „To jsou hrozný kecy neschopných politiků. Vybírají si nás, protože to umíme dělat. Pomáháme s organizací a je logické, že to neděláme zadarmo,“ říká.

Zajíček odhaduje, že jeho firma dělá pro Kaskádu asi pět akcí ročně. Pravidelně je to Den horníků a Vánoční koncert, letos v dubnu to byl i koncert Dalibora Jandy. „Některé akce nepořádáme, ale jen radíme, jak to mají dělat,“ přibližuje.

Pracuji i pro jiné subjekty, říká Žáčková

Také Žáčková střet zájmů odmítá. „Pracuji i pro jiné subjekty, nejenom pro Crazy production. Cílem mého působení v Bílině je využít moje doposud nabyté zkušenosti jak v přípravě kulturních akcí, tak v reklamě a zacílit témata kulturních akcí na veškeré zájmové i věkové skupiny obyvatelstva města. Nehodlám politikařit, ale pracovat,“ říká.

Do vedení KC Kaskáda Žáčková nastoupí 10. července. Předchozí ředitel Martin Berger byl odvolán poté, kdy audit odhalil hrubé chyby v účetnictví, nesrovnalosti v hospodaření a dokonce podezření ze zpronevěry. Berger namítal, že účetnictví v rozkladu zdělil po svých předchůdcích (o Bergerovi zde).
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Za dávný vyhazov musí exstarosta Starých Křečan splatit obci 140 tisíc

(Ilustrační snímek)

Místo dvanáctinásobku dostal bývalý pracovník radnice ve Starých Křečanech na Děčínsku jen tříměsíční odstupné. Šel k...

Za únos ženy pro výkupné dostali senioři vězení, odvlekli ji od školky

Obžalovaný Hanzálek skrýval tvář před objektivy, vpravo stojí obžalovaný Rázl.

Krajský soud poslal do vězení čtveřici mužů za předloňský únos matky dvou dětí z Ústí nad Labem. Uložil jim tresty na 3...

Školáci už nehlasují jen pro „mekáč“, ale pro více zdravých podniků

Pohled z věže kostela sv. Štěpána na centrum Litoměřic.

Školáci v Litoměřicích si přejí, aby radnice ve městě vybudovala lezeckou stěnu a zábavní skákací park. Tyto návrhy...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz