Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrubá stavba Galerie Teplice je hotová, zaparkují v ní i auta na plyn

  20:05aktualizováno  20:05
Hrubá stavba nákupního centra Galerie Teplice, které nahradí zbouraný Prior u náměstí Svobody, je hotová. Dům nabídne obyvatelům Teplic a okolí stovku obchodů, zhruba 500 pracovních míst a přes 400 míst k parkování. Centrum otevře na jaře.

"Přesné datum jsme ještě neurčili, Velikonoce chceme ale stihnout určitě," sdělil manažer projektu Lukáš Čepelka.

V Galerii Teplice zaparkují i majitelé vozidel na plyn. Ve třetím patře pod střechou je pro ně připraveno zhruba 40 míst. "Je to výjimečné, já osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Je to oddělené místo, kde je speciální technologie kvůli likvidaci případného požáru," přiblížil vedoucí projektu Jáchym Kubeček z Metrostavu.

Kromě parkování v garážích obchodního centra se obyvatelé Teplic dočkají i několika míst u obchodního centra a v jeho okolí. Investor upraví chodníky, silnice, vysází stromy.

"Zelená ulice bude rozšířena a bude obousměrná. Rozšíří a upraví se křižovatky u gymnázia a v Alejní ulici, aby zde nedocházelo k zácpám," sdělil Čepelka.

Galerie už je téměř zaplněná obchodníky

Podle Čepelky je galerie už z 80 procent obsazená obchodníky. Zákazníci zde najdou značky jako například Intersport, H&M, Lindex, Baťa, dm drogerie, POMPO hračky, A3 SPORT, Knihy Dobrovský, Euronics, Camaieu, KFC, Time Out, Reno, CCC a další.

Fotogalerie

"Jsou to značky, které se pohybují na českém trhu. Možná nějaká nová na české hřiště vstoupí, rozhodně to ale nebude v Teplicích, ale Praze nebo nějakém velkém městě. Nesnažíme se o nějaký luxus, zejména ne ve městě velikosti Teplic a v tomto regionu," poznamenal Čepelka.

Kabát centra navrhovali renomovaní britští architekti studia Benoy. Všude je spousta přírodních materiálů, skla, světla a zeleně.

Galerie Teplice věří, že zákazníci přijdou, přestože hned naproti podnikatel Jaroslav Třešňák dokončuje další obchodní centrum Fontána.

"Věříme, že to pro nás zásadní konkurence není. Jsme téměř obsazeni obchodníky. A až budou obě nákupní centra hotová, mohou naopak centrum města oživit, přilákat do něj více lidí. A časem vytvořit i nové možnosti pro podnikatele z Teplic, aby střed města doplnili o služby, které nenabízíme," nastínil svoji vizi Čepelka.

Doba areálů za městem jen pryč, tvrdí Čepelka

Podle něj je dávno pryč doba, kdy pro investory bylo v 90. letech mnohem jednodušší stavět obří obchodní areály "na zelené louce" za městem. Pro obyvatele to bylo něco nového a rádi sem přijeli i desítky kilometrů.

"Nyní je trend přesně opačný, alespoň my to tak od nájemců cítíme. Střed města je přirozené místo, kam lidé chodí do práce, na úřady, za zábavou. Dvě obchodní galerie blízko sebe tak nebudou mít problém," věří Čepelka.

Zákazníci v Galerii Teplice najdou i první multikino ve městě a v celém okrese. Premiere Cinemas bude mít čtyři sály a díky ocelové konstrukci je postaveno přes dvě patra domu. Promítací sály ale budou výrazně menší než třeba v Praze. Nejmenší nabídne 40 sedadel, největší 80.

"Jsou přizpůsobené velikosti města, aby se mohlo promítat i pro méně lidí," přiblížil Čepelka.

Galerie Teplice vyrostla v místě bývalého Prioru, později Krušnohoru, který zde stál třicet let a bourat se začal loni v červenci. Rozebraný materiál se odvážel do Hostomic a Chudeřic, kde se třídil a starý beton putoval z drtiček opět na stavbu - na zpevnění cest či stavbu nájezdů.

"Může se použít i jako podklad pod silnice a cesty. Teplice jsou ale lázeňské město se speciálním složením půdy, tady ho takto nevyužijeme," sdělil stavbyvedoucí Metrostavu Jáchym Kubeček.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé patro domu.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Za dávný vyhazov musí exstarosta Starých Křečan splatit obci 140 tisíc

(Ilustrační snímek)

Místo dvanáctinásobku dostal bývalý pracovník radnice ve Starých Křečanech na Děčínsku jen tříměsíční odstupné. Šel k...

Školáci už nehlasují jen pro „mekáč“, ale pro více zdravých podniků

Pohled z věže kostela sv. Štěpána na centrum Litoměřic.

Školáci v Litoměřicích si přejí, aby radnice ve městě vybudovala lezeckou stěnu a zábavní skákací park. Tyto návrhy...

Dopravní podnik Chomutova a Jirkova modernizuje vozový park

V Chomutově nyní jezdí 16 trolejbusů, deset z nich je starých dvacet a více let.

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova pořídí do roku 2020 třicet nových trolejbusů a autobusů za více než 274...

Najdete na iDNES.cz