Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrubá stavba Galerie Teplice je hotová, zaparkují v ní i auta na plyn

  20:05aktualizováno  20:05
Hrubá stavba nákupního centra Galerie Teplice, které nahradí zbouraný Prior u náměstí Svobody, je hotová. Dům nabídne obyvatelům Teplic a okolí stovku obchodů, zhruba 500 pracovních míst a přes 400 míst k parkování. Centrum otevře na jaře.

"Přesné datum jsme ještě neurčili, Velikonoce chceme ale stihnout určitě," sdělil manažer projektu Lukáš Čepelka.

V Galerii Teplice zaparkují i majitelé vozidel na plyn. Ve třetím patře pod střechou je pro ně připraveno zhruba 40 míst. "Je to výjimečné, já osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Je to oddělené místo, kde je speciální technologie kvůli likvidaci případného požáru," přiblížil vedoucí projektu Jáchym Kubeček z Metrostavu.

Kromě parkování v garážích obchodního centra se obyvatelé Teplic dočkají i několika míst u obchodního centra a v jeho okolí. Investor upraví chodníky, silnice, vysází stromy.

"Zelená ulice bude rozšířena a bude obousměrná. Rozšíří a upraví se křižovatky u gymnázia a v Alejní ulici, aby zde nedocházelo k zácpám," sdělil Čepelka.

Galerie už je téměř zaplněná obchodníky

Podle Čepelky je galerie už z 80 procent obsazená obchodníky. Zákazníci zde najdou značky jako například Intersport, H&M, Lindex, Baťa, dm drogerie, POMPO hračky, A3 SPORT, Knihy Dobrovský, Euronics, Camaieu, KFC, Time Out, Reno, CCC a další.

Fotogalerie

"Jsou to značky, které se pohybují na českém trhu. Možná nějaká nová na české hřiště vstoupí, rozhodně to ale nebude v Teplicích, ale Praze nebo nějakém velkém městě. Nesnažíme se o nějaký luxus, zejména ne ve městě velikosti Teplic a v tomto regionu," poznamenal Čepelka.

Kabát centra navrhovali renomovaní britští architekti studia Benoy. Všude je spousta přírodních materiálů, skla, světla a zeleně.

Galerie Teplice věří, že zákazníci přijdou, přestože hned naproti podnikatel Jaroslav Třešňák dokončuje další obchodní centrum Fontána.

"Věříme, že to pro nás zásadní konkurence není. Jsme téměř obsazeni obchodníky. A až budou obě nákupní centra hotová, mohou naopak centrum města oživit, přilákat do něj více lidí. A časem vytvořit i nové možnosti pro podnikatele z Teplic, aby střed města doplnili o služby, které nenabízíme," nastínil svoji vizi Čepelka.

Doba areálů za městem jen pryč, tvrdí Čepelka

Podle něj je dávno pryč doba, kdy pro investory bylo v 90. letech mnohem jednodušší stavět obří obchodní areály "na zelené louce" za městem. Pro obyvatele to bylo něco nového a rádi sem přijeli i desítky kilometrů.

"Nyní je trend přesně opačný, alespoň my to tak od nájemců cítíme. Střed města je přirozené místo, kam lidé chodí do práce, na úřady, za zábavou. Dvě obchodní galerie blízko sebe tak nebudou mít problém," věří Čepelka.

Zákazníci v Galerii Teplice najdou i první multikino ve městě a v celém okrese. Premiere Cinemas bude mít čtyři sály a díky ocelové konstrukci je postaveno přes dvě patra domu. Promítací sály ale budou výrazně menší než třeba v Praze. Nejmenší nabídne 40 sedadel, největší 80.

"Jsou přizpůsobené velikosti města, aby se mohlo promítat i pro méně lidí," přiblížil Čepelka.

Galerie Teplice vyrostla v místě bývalého Prioru, později Krušnohoru, který zde stál třicet let a bourat se začal loni v červenci. Rozebraný materiál se odvážel do Hostomic a Chudeřic, kde se třídil a starý beton putoval z drtiček opět na stavbu - na zpevnění cest či stavbu nájezdů.

"Může se použít i jako podklad pod silnice a cesty. Teplice jsou ale lázeňské město se speciálním složením půdy, tady ho takto nevyužijeme," sdělil stavbyvedoucí Metrostavu Jáchym Kubeček.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Další z rubriky

Elektrárny se staly turistickými cíli, zájem návštěvníků láme rekordy

Elektrárna Ledvice, na jejíž budově je v nejvyšším bodě rozhledna.

Rekordní zájem turistů o dva netradiční industriální výletnické cíle na severu Čech zaznamenala energetická skupina...

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Najdete na iDNES.cz