Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Majitel bowlingu v Ústí míří k soudu, celníci mu v autě našli kokain

  8:47aktualizováno  8:47
Spolumajitel známého ústeckého podniku Bowling Restaurant Centrum Josef Filipec míří k soudu. Okresní státní zastupitelství na něj podalo obžalobu kvůli držení kokainu. Celníci ho našli při kontrole u něj v autě.

Spolumajitele oblíbeného podniku Bowling Restaurant Centrum Josefa F. obvinila policie z držení drog. | foto: Karel Pešek, MAFRA

„Neoprávněně pro jiného přechovával omamnou látku, tím spáchal přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými psychotropními látkami a s jedy,“ píše se v obžalobě, kterou má MF DNES k dispozici.

Filipce celníci zastavili 13. srpna 2013 na výpadovce na Děčín v ústeckém obvodu Neštěmice. Při běžné kontrole hledali pašované zboží. V loketní opěrce mezi předními sedadly objevili sáček s 149,6 gramy kokainu.

„Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu dosáhla 300 tisíc korun,“ sdělil mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Z obžaloby vyplývají další okolnosti, které případ provázejí. Filipec vypověděl, že o kokainu nevěděl. Uvedl, že den před celní kontrolou slíbil známému, že pro něj u jednoho podniku v ústecké části Krásné Březno převezme zboží a předá ho u všebořické pobočky obchodního centra Tesco. O jaké zboží se jednalo, se prý neptal, zásilku převzal zabalenou v hadru a vyrazil směrem do obchodního centra.

„Nerozbaloval to, potom to uložil do loketní opěrky,“ stojí v pasáží obžaloby, která popisuje předání zboží.

Stopy drog byly i v bytě

Celníkům Filipec původně řekl, že nic nepřeváží. Když pak v opěrce našli hadr a do něj zabalený sáček s kokainem, nehlásil se k němu. „Prohlásil, že neví, o co se jedná,“ stojí v obžalobě.

Rozbor prokázal, že podnikatel převážel 44procentní kokain. Stopy drog se pak podle obžaloby u podnikatele našly i při následně nařízené domovní prohlídce, rozbory v bytě prokázaly zbytky marihuany a kokainu.

Žalobkyně Zdeňka Krausová proto považuje kauzu za důkazně silnou. „Ve spise důkazy o vině jsou,“ sdělila. Podotkla však, že při líčení bude záležet také na důkazech předložených Filipcem.

„Nelze předvídat, jakou obžalovaný zvolí obhajobu a zda případně opatří nové důkazy, které bude nutno v průběhu hlavního líčení prověřit a následně rozhodnout o jeho vině,“ poznamenala Krausová.

Hlavní líčení zatím nařízené nebylo

Kdy líčení s podnikatelem začne, zatím není jasné. „Ve věci zatím není nařízeno hlavní líčení,“ sdělil mluvčí ústeckého okresního soudu Jan Tichý.

Filipcovu kauzu si od ústecké kriminálky převzala Národní protidrogová centrála, protože podnikatelův případ souvisel s dvěma dalšími dealery. Státní zastupitelství nakonec rozhodlo, že Filipcův případ pošle k soudu odděleně.

Sám podnikatel už několikrát uvedl, že se ke své kauze obšírněji vyjádří až po pravomocném soudním rozhodnutí.

„Rád odpovím na cokoliv, z čeho mne policie či soud usvědčí. Do té doby jsou to pouze dohady,“ řekl již před časem. V případě uznání viny mu hrozí až pět let vězení.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Lidé se rozloučili s prvním z trojice vojáků zabitých v Afghánistánu

Pohřeb padlého vojáka Martina Marcina v Chomutově.

S veškerými vojenskými poctami se v poledne konal v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního ze tří českých vojáků,...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Najdete na iDNES.cz