Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zhrzený muž nechal zmlátit bagristu. Soud rozdal tresty od tří do 12 let

  17:43aktualizováno  17:43
Tresty od tří do dvanácti let vězení si v pátek u ústeckého krajského soudu vyslechla pětice mužů, která loni přepadla na Děčínsku bagristu. Jeden z odsouzených nechal muže zmlátit kvůli tomu, že žil s jeho bývalou přítelkyní.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Karel Pešek, MAFRA

„Organizátor dostal devět let, návodce potom osm. Útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva dostali souhrnem 18 let,“ přiblížila mluvčí ústeckého krajského soudu Marcela Trejbalová.

„Čin posledního z útočníků byl překvalifikován a hodnocen jako pokus o vraždu. Za to dostal nejvyšší trest, a to 12 let. Jejich řidič si poté vyslechl trest odnětí svobody na tři roky,“ doplnila Trejbalová.

Celý případ se odehrál loni v září. Tehdy si podle obžaloby objednal Martin Malý, návodce k činu, bagristovo zmlácení. Na tuto práci si najal Vlastimila Soukupa, hlavního organizátora, který oslovil Tomáše Robela a do plánu ho zasvětil. Robel si k sobě ještě přibral Radka Volka a Martina Zajíčka.

Měli mu udělit lekci

Udělit bagristovi „lekci“ se útočníci vydali 14. záři na cyklostezku u obce Rybniště na Šluknovsku. Zajíček zůstal sedět v autě a další dva šli bagristu hledat. Našli ho v zaparkovaném bagru a okamžitě na něj zaútočili.

Robel mu začal vyhrožovat baseballovou pálkou, ale bagrista ho srazil lžící stroje k zemi. Druhý útočník, Volem, však mezitím kovovou tyčí rozbil dvě skla u kabiny.

Bagrista se snažil od stroje utéct, jenže Robel ho dohonil. „Obviněný jej doběhl a se slovy „teď se posereš“ jej fyzicky napadl údery přinesenou baseballovou pálkou do oblasti těla a především hlavy,“ stojí v obžalobě.

Připojil se i Volek, společně bagristu srazili k zemi a pokračovali v bití. Když už se nehýbal, ukradli mu ještě dva mobilní telefony, které při odjezdu z místa činu vyhodili z auta pryč.

Vyhrožovali i jeho partnerce

„Poškozený v důsledku napadení utrpěl otřes mozku, pohmoždění měkkých tkání hlavy, krvácení nad tvrdou plenu mozkovou, zlomeninu spánkové kosti vpravo, pohmoždění měkkých tkání obou paží, pravého stehna a bérce,“ uvádí obžaloba výčet zranění.

V péči lékařů bagrista strávil více než šest týdnů. Nejdříve jej léčili v ústecké Masarykově nemocnici na chirurgické jednotce intenzivní péče a později na chirurgickém oddělení nemocnice v Rumburku.

Podle obžaloby dal Malý za provedenou práci Robelovi 50 až 70 tisíc korun. Z této částky obdržel Volek 25 tisíc a Zajíček 10 tisíc.

Kromě napadení ještě Volek navštívil družku napadeného muže a vyhrožoval jí. Nutil ji, aby se vrátila k Malému, který je pro ni prý dobrá partie, protože její současný partner je špatný člověk a motají se kolem něj jen špatní lidé.

Ženu vyděsil, a ta se začala bát o život svůj i svých dětí. Tímto chováním se tak Volek navíc dopustil ještě vydírání.

Autor:


Nejčtenější

Vlk strhl laň přímo před fotopastí v Českém Švýcarsku, pak se fotil znovu

Fotopast umístěná u jednoho z krmelců v Národním parku České Švýcarsko...

Jedna z fotopastí u krmelce v Národním parku České Švýcarsko vydala zajímavé svědectví o výskytu vlků na tomto území....

Je to pitomec, prohlásila školačka oceněná za zákrok proti lupiči

Školačka pomohla okradené ženě

Třináctiletá Eliška Holakovská z Ústí nad Labem se před pár týdny stala svědkem přepadení. Muž chtěl na ulici oloupit...Výstavba arabské vesnice u Teplic se znovu přiblížila, kraj není proti

Arabští investoři skoupili v modlanských částech Drahkov, Suché a také Kvítkov...

Výstavba arabské vesnice v Modlanech u Teplic se opět přiblížila. Projekt kuvajtského developera jménem Ali Ali, který...

Mariánská skála v Ústí skrývá poklady, starý plán nacistů na tunel ožívá

Vstup do útrob Mariánské skály.

Bez baterky v ruce nebo na čele nemá nikdo šanci prohlédnout si, co ukrývají útroby Mariánské skály v Ústí nad Labem za...

Soud dal exředitelce České Miss podmínku za dotační podvod s publikací

Marcela Krplová u ústeckého okresního soudu

Bývalou ředitelku soutěže Česká Miss Marcelu Krplovou a jejího spolupracovníka Petra Hartmanna potrestal ústecký...

Další z rubriky

Staví model rodného Litvínova z roku 1938, pak se pustí do roku 1715

Petr Kašprák se svým modelem Litvínova. Tak město vypadalo v roce 1938.

Petr Kašprák z Litvínova staví už téměř rok model města z roku 1938, aby ukázal jeho starou tvář. Všechny stavby...

Lidé ze zavřených ubytoven musí pryč z tělocvičny, kde nouzově bydleli

Tělocvična, kde dosud přebývá asi 20 lidí z ubytovny Modrá, ze které se museli...

Většina Romů, kteří skončili ve školní tělocvičně po té, kdy museli odejít ze dvou zavřených ústeckých ubytoven, už má...

Univerzita prodala bývalou kolej s podmínkou, že z ní nebudou sociální byty

Bývalá vysokoškolská kolej, kterou UJEP prodal soukromému vlastníkovi.

Bývalá vysokoškolská kolej K5 v ústecké čtvrti Klíše po čtyřech letech znovu ožije. Univerzita Jana Evangelisty Purkyně...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz