Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chtěl jsem ji postrašit, tvrdí muž, který polil expřítelkyni kyselinou

  17:30aktualizováno  17:30
Před soudem stanul pětačtyřicetiletý Anatolij Kupněvič, který v květnu v Chomutově potřísnil koncentrovanou kyselinou sírovou svoji bývalou přítelkyni. Zaútočil na ni před panelovým domem, kde žena bydlí a kam si ho nechtěla vzít do bytu. Za ublížení na zdraví mu hrozí až deset let vězení.

Vězeňská eskorta vede obžalovaného, který se snaží skrýt před objektivem. | foto: Tomáš Kassal, 5plus2.cz

Ve středu si útočník vyslechl u Okresního soudu v Chomutově obžalobu. Muž, původem Ukrajinec, svůj čin přiznal. Prý ale netušil, že v lahvičce, z níž na svou o 24 let mladší expřítelkyni tekutinu vylil, je nebezpečná kyselina (o případu jsme psali zde).

Fotogalerie

„Moc toho lituji, jak to dopadlo. Chtěl jsem ji jen postrašit. Přece bych jí neublížil, pořád ji miluji,“ snažil se vysvětlovat Kupněvič. Více se před soudem nechtěl vyjadřovat a využil tak svého práva dál nevypovídat.

Už dříve ale muž, který je v současné době ve vazbě, tvrdil, že neznámou látku našel a myslel, že to je dezinfekce na ruce.

Incident se stal 5. května před 17. hodinou. Žena šla s kočárkem, v němž měla jejich dceru, a s kamarádkou nakoupit do blízkého supermarketu. Když vešla sama dovnitř, Kupněvič přišel k její kamarádce, vzal jí kočárek a odjel s ním pryč.

I když už spolu nežili, občas si prý své dítě bral a chodil s ním na procházky. Když se jeho expřítelkyně tentokrát ze supermarketu vrátila, rozzlobila se a volala mu mobilem, aby dítě vrátil. Sešli se před panelákem, kde muž na ženu zaútočil.

Potřísněnou zachránilo včasné omytí

„Hádali se, chtěl s expřítelkyní jít do bytu. Když odmítla, řekl, že jí nevrátí kočárek s dítětem. Pak sáhl do bundy, vyndal lahvičku a něčím ji pocákal. Ona začala křičet, že to pálí. Vzala z kočárku láhev s minerálkou a začala si omývat obličej,“ popisovala útok kamarádka napadené ženy.

Podle lidí z panelového domu v Bezručově ulici, kde žena bydlí, byly mezi partnery poměrně časté hádky. Sousedé říkali, že muž na svou jednadvacetiletou přítelkyni žárlil a neunesl to, že se s ním rozešla.

Kupněviče zatkli policisté na místě. Zraněná žena šla nejprve domů se vysprchovat, pak ji odvezl vrtulník na popáleninové centrum do Ústí nad Labem, kde zůstala pět dní.

Kyselina o koncentraci 95 procent ji popálila na několika místech na hlavě, krku a rukou. Trvale jí zůstanou jen jizvy, protože se včas začala mýt.

Žíravinu si sehnal sám, říká obžaloba

„Koncentrovaná kyselina působí odumření kůže. Může způsobit i šok a smrtelné zranění. To, že se hned začala omývat, vážnější účinky zmírnilo,“ popsal zranění znalec z oboru soudního lékařství.

Podle obžaloby Kupněvič kyselinu nenašel, ale sám ji sehnal. Mezi listinnými důkazy u soudu je paragon z chomutovského obchodu, kde byla tato žíravina 3. května koupená.

„Nevím, že by se kyselina sírová prodávala v Chomutově někde jinde než u nás. Ten paragon jsem vystavila já. Obžalovaného už jsem někde viděla, ale nedovedu si ho spojit s tímto prodejem,“ uvedla přes soudem prodavačka z obchodu s chemikáliemi a laboratorními potřebami.

Hlavní líčení u chomutovského soudu bude pokračovat v prosinci.
Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...Ombudsmanka vyčetla bytovému družstvu slova o cikánech. Vyhovělo zčásti

Ombudsmanka Anna Šabatová

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová si prohlédla webové stránky družstva Krušnohor, které na Mostecku spravuje tisíce...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Policisté i ochránci dohlédnou na klid při hnízdění chráněných sokolů

Samice Růženka, která se roky pářila se starým nemocným samcem a pak marně bez...

Prvních šest párů kriticky ohrožených sokolů se vrátilo do CHKO České středohoří. Jedna samice si ke hnízdění stejně...

Najdete na iDNES.cz