Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chtěl jsem ji postrašit, tvrdí muž, který polil expřítelkyni kyselinou

  17:30aktualizováno  17:30
Před soudem stanul pětačtyřicetiletý Anatolij Kupněvič, který v květnu v Chomutově potřísnil koncentrovanou kyselinou sírovou svoji bývalou přítelkyni. Zaútočil na ni před panelovým domem, kde žena bydlí a kam si ho nechtěla vzít do bytu. Za ublížení na zdraví mu hrozí až deset let vězení.

Vězeňská eskorta vede obžalovaného, který se snaží skrýt před objektivem. | foto: Tomáš Kassal, 5plus2.cz

Ve středu si útočník vyslechl u Okresního soudu v Chomutově obžalobu. Muž, původem Ukrajinec, svůj čin přiznal. Prý ale netušil, že v lahvičce, z níž na svou o 24 let mladší expřítelkyni tekutinu vylil, je nebezpečná kyselina (o případu jsme psali zde).

Fotogalerie

„Moc toho lituji, jak to dopadlo. Chtěl jsem ji jen postrašit. Přece bych jí neublížil, pořád ji miluji,“ snažil se vysvětlovat Kupněvič. Více se před soudem nechtěl vyjadřovat a využil tak svého práva dál nevypovídat.

Už dříve ale muž, který je v současné době ve vazbě, tvrdil, že neznámou látku našel a myslel, že to je dezinfekce na ruce.

Incident se stal 5. května před 17. hodinou. Žena šla s kočárkem, v němž měla jejich dceru, a s kamarádkou nakoupit do blízkého supermarketu. Když vešla sama dovnitř, Kupněvič přišel k její kamarádce, vzal jí kočárek a odjel s ním pryč.

I když už spolu nežili, občas si prý své dítě bral a chodil s ním na procházky. Když se jeho expřítelkyně tentokrát ze supermarketu vrátila, rozzlobila se a volala mu mobilem, aby dítě vrátil. Sešli se před panelákem, kde muž na ženu zaútočil.

Potřísněnou zachránilo včasné omytí

„Hádali se, chtěl s expřítelkyní jít do bytu. Když odmítla, řekl, že jí nevrátí kočárek s dítětem. Pak sáhl do bundy, vyndal lahvičku a něčím ji pocákal. Ona začala křičet, že to pálí. Vzala z kočárku láhev s minerálkou a začala si omývat obličej,“ popisovala útok kamarádka napadené ženy.

Podle lidí z panelového domu v Bezručově ulici, kde žena bydlí, byly mezi partnery poměrně časté hádky. Sousedé říkali, že muž na svou jednadvacetiletou přítelkyni žárlil a neunesl to, že se s ním rozešla.

Kupněviče zatkli policisté na místě. Zraněná žena šla nejprve domů se vysprchovat, pak ji odvezl vrtulník na popáleninové centrum do Ústí nad Labem, kde zůstala pět dní.

Kyselina o koncentraci 95 procent ji popálila na několika místech na hlavě, krku a rukou. Trvale jí zůstanou jen jizvy, protože se včas začala mýt.

Žíravinu si sehnal sám, říká obžaloba

„Koncentrovaná kyselina působí odumření kůže. Může způsobit i šok a smrtelné zranění. To, že se hned začala omývat, vážnější účinky zmírnilo,“ popsal zranění znalec z oboru soudního lékařství.

Podle obžaloby Kupněvič kyselinu nenašel, ale sám ji sehnal. Mezi listinnými důkazy u soudu je paragon z chomutovského obchodu, kde byla tato žíravina 3. května koupená.

„Nevím, že by se kyselina sírová prodávala v Chomutově někde jinde než u nás. Ten paragon jsem vystavila já. Obžalovaného už jsem někde viděla, ale nedovedu si ho spojit s tímto prodejem,“ uvedla přes soudem prodavačka z obchodu s chemikáliemi a laboratorními potřebami.

Hlavní líčení u chomutovského soudu bude pokračovat v prosinci.Nejčtenější

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Lidé se rozloučili s prvním z trojice vojáků zabitých v Afghánistánu

Pohřeb padlého vojáka Martina Marcina v Chomutově.

S veškerými vojenskými poctami se v poledne konal v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního ze tří českých vojáků,...

Další z rubriky

Národní park České Švýcarsko zakázal kvůli riziku požárů vstup do lesů

V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Na místě zasahoval hasičský...

Až do 15. září nemohou turisté vstupovat do lesů Národního parku České Švýcarsko. Na vině je velké riziko vzniku požárů...

Napadení novináře při protestu v Dubí stíhá policie jako loupež

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Policie obvinila šest lidí, které v sobotu zadržela v souvislosti se shromážděním Dělnické strany sociální...

Kdo si neudělal zásoby sena, bude na tom špatně, říká chovatel

Jiří Andrle, nadšený chovatel a předseda ZO ČSCH Litoměřice-Žitenice....

Letní úmorná vedra trápí nejen lidi, ale jsou problémem i pro zvířata. Člověk se před horkem může schovat, kam chce,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz