Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Soud snížil trest za smrt hejtmanovy nevlastní dcery. Muž si odpyká 10 let

  11:26aktualizováno  11:26
Vrchní soud v Praze snížil trest Pavlu Kapicovi, který má podle obžaloby na svědomí smrt nevlastní dcery hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Ústecký krajský soud Kapice potrestal dvanácti lety vězení, odvolací soud mu ale dva roky ubral. Rozhodnutí je pravomocné.

Odsouzený Pavel Kapic. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Odvolací senát vyhověl odvolání obžalovaného v tom směru, že mu snížil trest odnětí svobody na deset let a pro jeho výkon ho zařadil do věznice s ostrahou, jinak byl ten rozsudek potvrzen,“ sdělila iDNES.cz soudkyně Pavla Augustinová, předsedkyně senátu, jenž odvolání vyřizoval.

Proč soud Kapicovi trest snížil, redaktorovi iDNES.cz nesdělila. Nicméně lze dovodit, že podle odvolacího soudu byl původní dvanáctiletý trest nepřiměřený a že pro něj nejsou splněny podmínky. „Policie i státní zástupce odvedli profesionální práci a původní rozsudek asi díky věku pachatele byl velice shovívavý, tak prostě nechápu, jak mohlo dojít při odvolání k tak výraznému snížení trestu,“ reagoval pro iDNES.cz hejtman na rozhodnutí vrchního soudu.

Dvaadvacetiletý Kapic zabil podle spisu svou stejně starou partnerku letos v lednu, v opilosti ji po hádce bodl kuchyňským nožem do stehna. Bodnutím ji přeťal stehenní tepnu.

Kapic napadl také hejtmana i jeho ženu

„V důsledku krvácivého šoku upadla do bezvědomí a ani přivolané rychlé lékařské pomoci se ji nepodařilo resuscitovat. Poškozená na místě zemřela,“ popsal čin žalobce Vladimír Jan, který kauzu kvůli těžkému ublížení na zdraví s následkem smrti poslal k soudu.

Kapic měl potíže se zákonem už dříve, v minulosti napadl hejtmana Bubeníčka i jeho ženu. V době zabití své partnerky byl dokonce v podmínce kvůli tomu, že jí zmlátil a zaútočil i na její matku.

„Z jejich bytu často zněly hádky a křik,“ vypověděl už dříve hejtman Bubeníček, což potvrdili i sousedé. Stávalo se, že situaci u partnerské dvojice jezdili zklidnit městští policisté. Po páru zbyla malá dcera, o níž se stará hejtman s manželkou.

Autor:Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Další z rubriky

Za dávný vyhazov musí exstarosta Starých Křečan splatit obci 140 tisíc

(Ilustrační snímek)

Místo dvanáctinásobku dostal bývalý pracovník radnice ve Starých Křečanech na Děčínsku jen tříměsíční odstupné. Šel k...

Výsledek obchodu s chudobou v Jirkově: v domě není teplá voda, nebude teplo

Bytový dům v Nových Ervěnicích zčásti odpojený od energií.

Bytový dům v Nových Ervěnicích v Jirkově se ocitl bez teplé vody a s přivřeným topením. Část vlastníků bytů totiž...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Najdete na iDNES.cz