Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Působil klidně, vypověděla policistka, jak Paur nahlásil zmizení ženy

  15:35aktualizováno  15:35
Výpovědi sousedů manželů Paurových ze Slavětína na Lounsku přinášejí zcela odlišné pohledy na jejich soužití. Ani při sedmém pokračování soudního líčení tak není jasné, zda Pavel Paur svoji manželku Janu týral, jak o tom mluví obžaloba. Matka čtyř dětí Jana Paurová je už rok a půl nezvěstná.

Pavel Paur je obžalovaný z týrání své manželky Jany. Žena před rokem a půl záhadně zmizela a policie ji dodnes nenašla. | foto: Miroslava Strnadová, 5plus2.cz

„Několikrát jsem Janu prosila, aby nepila. Řekla mi, že to dělá proto, že ji manžel doma mlátí a močí na ni,“ vypověděla v pondělí u soudu kamarádka Paurové.

Jana Paurová

Jana Paurová

nar. 9. 8. 1980

Výška 160 až 168 cm

Postava střední

Vlasy hnědočerné, rovné

Oči šedé

Paurová k ní prý chodila několikrát denně, protože kamarádka doma měla alkohol. Při návštěvách si Paurová na soužití s manželem často stěžovala a kamarádka si na ní při dvou návštěvách všimla velkých modřin na rukou, těla a na obličeji.

Na dotaz soudce, proč Paurová od manžela neodešla, svědkyně řekla, že se ho žena bála a nechtěla přijít o děti. „Paur je falešný člověk, vím to. Zakazoval Janě ke mně chodit,“ prohlásila.

V Paurův prospěch naopak svědčil soused rodiny. Soudu popsal, že z domku Paurových slyšel často hádky.

„Hádky byly pokaždé, když se opila. Myslím si, že se její manžel bránil. Slyšel jsem ho třeba říkat 'nedělej to, polož ten nůž'. Myslím si, že to ona spíš vyvolávala hádky. Několikrát jsem ji viděl opilou upadnout. Třeba když lezla domů přes vrata, spadla zpátky na chodník,“ vypověděl.

Podobně reagoval na otázku soudce, co si myslí o zmizení Paurové. „Povídá se ledacos, jsou to spíš fámy. Nemyslím si, že by jí manžel něco udělal, přijde mi klidný. Podle mě někam utekla,“ řekl.

Policistka: Působil klidně a řekl, že hledá manželku

Jana Paurová zmizela na začátku února 2013. Nedlouho před tím se o Paura začala zajímat policie, protože na něj úřednice oddělení sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu v Lounech podala trestní oznámení. U soudu nyní vypovídala také policistka, která se oznámením zabývala.

„Paurová prý úřednici řekla, že ji manžel bije a že jí znemožňuje, aby se starala o rodinu. Že zamyká jídlo ve sklepě v mrazáku,“ líčila policistka.

Paurové osobně předala předvolání, ta už ale na policii nepřišla. Zmizela během víkendu. „V pondělí ráno, v den kdy se měla dostavit Paurová, přijel její manžel. Působil klidně a řekl, že hledá manželku,“ vypověděla policistka. 

Jedním z důkazů proti Paurovi je psychologický posudek, který absolvoval v pozici svědka po zmizení manželky. Vyšetření ukázalo, že Paurovy intelektuální schopnosti jsou podprůměrné, ale že netrpí žádnou psychopatologickou poruchou. Podle psycholožky se neumí vžít do pocitů druhého, kterému může ubližovat duševně či fyzicky.

Paur při vyšetření nepopřel, že když jeho manželka byla v opilosti agresivní, že se choval jako ona.

U manželů byla kvůli hádkám několikrát policie

Paurovi se kvůli manželčině pití často hádali, a to i před jejich nezletilými čtyřmi dětmi. Oba měli i mimomanželské vztahy. Před třemi lety podal Paur žádost o rozvod, k němu ale nakonec nedošlo.

Policie u Paurových zasahovala několikrát. Ze záznamů vyplynulo, že je volal Paur, který nechtěl, aby opilá žena vyváděla před dětmi. Jednou měla při hádce v ruce i nůž.

Paurová policistům tvrdila, že opilá není a že si manžel vymýšlí. Dechová zkouška ale prokázala opak. Paurová pak vyhrožovala sebevraždou, policisty dokonce žádala, aby jí dali služební pistoli, že všechny problémy vyřeší sama. Přivolaný lékař však neshledal důvod k hospitalizaci a policisté Paurovou odvezli k rodičům.

Líčení s Paurem bylo odročené kvůli výslechům dalších svědků a získání dalších znaleckých posudků z líčení, při kterém se rozhoduje o svěření dětí do péče.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Další z rubriky

Pět narkomanů zemřelo po dávce, policie se snaží dostat dealery před soud

Vždy připravena. Dealerka z Bruntálska měla dávky drogy i v peněžence.

Policie v Ústeckém kraji se za poslední dva roky zabývala smrtí pěti narkomanů, které prokazatelně zabila dávka drogy....

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Najdete na iDNES.cz