Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Soud vyslechne děti zmizelé ženy ze Slavětína. Chce znát rodinné vztahy

  13:54aktualizováno  13:54
Soud v Lounech se rozhodl vyslechnout dvě z nezletilých dětí manželů Paurových ze Slavětína. Už jen ony mohou osvětlit, jak vypadalo soužití rodičů. Jejich otce Pavla Paura viní obžaloba z týrání manželky Jany, ta však záhadně zmizela loni v únoru krátce před tím, než měla přijít na policii sepsat výpověď.

Pavel Paur tvrdí, že naopak manželka v opilosti týrala jeho a on se jen bránil. | foto: Miroslava Strnadová, 5plus2.cz

Manželé Paurovi mají čtyři děti, dva syny a dvě dcery. Vypovídat by měl nejstarší, čtrnáctiletý chlapec, který žije společně s dívkami u otce.  A také jeho třináctiletý bratr, který po zmizení Jany Paurové s rodinou zůstat nechtěl a opatrovnický soud ho svěřil do péče babičky z matčiny strany.

Jana Paurová

Jana Paurová

nar. 9. 8. 1980

Výška 160 až 168 cm

Postava střední

Vlasy hnědočerné, rovné

Oči šedé

„Přistupuji k tomu pouze výjimečně, oba ale vědí, co je projednáváno. Slyšení bude neveřejné, bez přítomnosti otce a pod dohledem psycholožky,“ uvedl soudce Petr Šilhan.

Aby u soudu vypovídaly děti, není obvyklé. Dokazování, jestli Paur manželku týral, je ale složité. Protože Paurová zmizela ještě před výpovědí na policii, soudce se musí spoléhat jen na výpovědi sousedů, příbuzných a přátel rodiny. Ti u soudu svědčí už od února, ale jejich verze toho, co se u Paurových odehrávalo, se liší.

Přátelé a rodina Paurové mluví o tom, že Paur manželku bil a sexuálně ponižoval. „Povídala mi, že je znovu těhotná, že ji manžel znásilňuje. Nabádal jsem ji, aby mluvila pravdu a ona mi řekla ještě otřesnější věc. Že po ni, když spí, manžel kálí nebo hází výkaly,“ řekl například otec Paurové.

Paur se hájí tím, že žena napadala jeho a on se jen bránil. Jeho příbuzní i sousedé dosvědčili, že žena byla v opilosti agresivní a často padala na zem.

Paurová vyhledala pomoc intervenčního centra pro týrané

„Hádky byly pokaždé, když se opila. Myslím si, že se její manžel bránil. Slyšel jsem ho třeba říkat ‚nedělej to, polož ten nůž‘. Myslím si, že to ona spíš vyvolávala hádky. Několikrát jsem ji viděl opilou upadnout. Třeba když lezla domů přes vrata, spadla zpátky na chodník,“ vypověděl například soused.

U hádek v rodině často asistovala i policie, Paurová jednou dokonce požadovala, aby ji policista zastřelil, že se tím vše vyřeší. U soudu Paur skončil poté, co na něj podala trestní oznámení pracovnice sociálního odboru. Ta je přesvědčená, že Paur na manželku volal policii především proto, aby ukázal, že je opilá.

Vedle výslechů obou synů by zásadní informace o tom, jestli Paur manželku týral, mohly přinést ještě zprávy z intervenčního centra, kde Paurová vyhledala pomoc. Soud bude pokračovat v listopadu, kdy by již koncem měsíce měly zaznít závěrečné řeči a patrně i padnout rozsudek.

Paurová zmizela v noci na 3. února 2013. Zmizení na policii nahlásil Paur. „Působil klidně a řekl, že hledá manželku,“ vypověděla u soudu policistka, která se případem týrání zabývala. Paur řekl, že jeho manželka byla opilá a šla spát a druhý den ráno už ji nenašel. Policie ji dodnes nevypátrala.

Podle psychologického posudku Paur netrpí žádnou psychopatologickou poruchou, ale neumí se vžít do pocitů druhého, kterému může ubližovat duševně či fyzicky.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

K opravené trati chce Moldava i hezké nádraží, obnova začne příští rok

Současný pohled na nádražní budovu na Moldavě.

Na železniční trati do krušnohorské Moldavy se po opravě za několik měsíců obnoví provoz. V dohledné době by se pak měl...

Francouz šel 2 200 kilometrů uctít v Litvínově strýce a jiné oběti válek

Francouzský spisovatel Laurent Guillet na litvínovském hřbitově.

K památníku na litvínovském hřbitově dopoledne dorazil po téměř 2 200 kilometrech pěšky francouzský spisovatel Laurent...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz