Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Byla to vystrašená žena, popsala zmizelou Paurovou sociální pracovnice

  13:41aktualizováno  13:41
U soudu v Lounech zaznělo svědectví, od kterého si žalobce slibuje obrat v komplikované kauze Pavla Paura obžalovaného z týrání manželky, jež před třemi lety náhle zmizela. Ukázalo se totiž, že Paurová kvůli manželovi vyhledala pomoc intervenčního centra.

Pavel Paur u soudu | foto: Miroslava Strnadová, 5plus2.cz

„Byla to vystrašená žena, která se bála manžela nejenom kvůli násilí, ale také že ji připraví o společné čtyři děti,“ vypověděla vedoucí ústeckého intervenčního centra Spirála Martina Vojtíšková.

Jana Paurová

Jana Paurová

nar. 9. 8. 1980

Výška 160 až 168 cm

Postava střední

Vlasy hnědočerné, rovné

Oči šedé

pohřešovaná od 3. 2. 2013

Paurová se na intervenční centrum obrátila na doporučení pracovnice poradny, která nabízí právní pomoc rozvádějícím se manželům s dětmi.

„Hovořily jsme spolu třikrát. Pokaždé měla obavy, aby se o tom nedozvěděl manžel. Svěřila se, že jí vyhrožuje, že přijde o děti, bála se cokoliv proti manželovi podnikat. Paradoxně to byl právě on, kdo požádal o rozvod. Klientka si to vysvětlovala tak, že se chce zbavit podezření,“ uvedla Vojtíšková.

Lounský soud Paura již jednou obžaloby z týrání zprostil, krajský soud ale případ vrátil. Vojtíšková u předchozího soudu jako svědek nevypovídala, podle státního zástupce Jindřicha Koželuha nyní její svědectví přineslo stěžejní výpověď.

„Pravda vyjde najevo. Svědectví dokazuje, že žena byla fyzicky a psychicky týrána. Na mém stanovisku se nic v průběhu tohoto řízení nezměnilo a budu požadovat stejné potrestání,“ uvedl žalobce. V lednu 2015 navrhoval Paurovi dvouletý podmíněný trest se zkušební lhůtou na tři roky.

Pohmožděniny odpovídaly napadení, vypověděl lékař

U soudu svědčil také lékař chirurgické ambulance Hynek Dubský, ke kterému se Paurová dostavila po jednom z napadení.

„Pacientka mi řekla, že ji napadl manžel. Pohmožděniny tomu odpovídaly. Kdybych měl pochybnosti či by byla v době vyšetření pod vlivem alkoholu, v lékařské zprávě bych to zmínil. Nic takového tam ale není,“ řekl.

Paur všechna obvinění od počátku odmítá. Modřiny, které na ženě lidé a lékař viděli, si podle něj způsobila sama pády v opilosti. Připustil jen, že některé jí mohl způsobit, když se bránil před jejími výpady.

Podle žalobce Paur svoji manželku nejméně rok opakovaně urážel, fyzicky napadal, fackoval, kopal a škrtil, a to i v přítomnosti jejich čtyř dětí. Jejich manželství nebylo idylické, provázely ho vzájemné nevěry, žena se často opíjela. Podle některých svědků právě kvůli manželovi.

Případ je atypický tím, že chybí svědectví poškozené. Paurová zmizela v noci na 3. února 2013, den před tím, než měla jít proti Paurovi vypovídat na policii. Zmizení policii nahlásil Paur. Řekl, že večer byla jeho manželka opilá a šla spát, a druhý den ráno byla pryč.

Líčení bude pokračovat v únoru výslechem dalších svědků.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

K opravené trati chce Moldava i hezké nádraží, obnova začne příští rok

Současný pohled na nádražní budovu na Moldavě.

Na železniční trati do krušnohorské Moldavy se po opravě za několik měsíců obnoví provoz. V dohledné době by se pak měl...

Francouz šel 2 200 kilometrů uctít v Litvínově strýce a jiné oběti válek

Francouzský spisovatel Laurent Guillet na litvínovském hřbitově.

K památníku na litvínovském hřbitově dopoledne dorazil po téměř 2 200 kilometrech pěšky francouzský spisovatel Laurent...

Sňatkový podvodník dostal osm let vězení, podle soudu získal od žen miliony

Jaroslav Doležal na lavici obžalovaných těsně před vynesením rozsudku.

Ústecký krajský soud poslal na osm let do vězení Jaroslava Doležala za rozsáhlé podvody. Podle žalobce muž navázal...

Najdete na iDNES.cz