S Pardubicemi budeme hrát, jako o život, slibuje chomutovský Treille

10:42aktualizováno  10:42
Tohle už asi nebude náhoda. Za apokalypsou hokejových Pirátů v extralize nápadně často stojí pokažené vstupy do zápasů. Viz poslední tři. Doma s Vítkovicemi: do 15. minuty 0:3. V Litvínově: do 13. minuty 0:3. V Brně: po první třetině 0:2.

Chomutovská obrana čelí litvínovskému tlaku. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Však také ze všech byly konečné porážky. "Jako kdybychom si ještě nepřipouštěli, že jsme již na ledě. Chyběl nám pohyb, a soupeři jsme tak naší hrou vítězství velmi usnadnili," říkal klubovému webu po poslední prohře v Brně 0:4 útočník Yorick Treille. Tahle výčitka je ale v případě Chomutova trochu nošením dříví do lesa. Jako by byli Piráti nepoučitelní. Už po třech minutách v Brně domácím nabídli přesilovku 5 na 3. A ti ji využili.

"Nemyslím, že by ta přesilovka byla zlomovým momentem zápasu. Samozřejmě, inkasovali jsme v ní, ale bylo to pouze 1:0, žádný konec světa. Na druhou stranu je pravda, že pokud by se nám ji podařilo ustát, nakoplo by nás to a měli bychom herně navrch my."

Jenže stal se přesný opak a Chomutov utrpěl čtvrtou porážku v řadě. V tabulce je poslední, bod za Libercem, který má dva zápasy k dobru. "Momentálně se nacházíme ve spirále proher, dostat se z ní můžeme jenom my sami. Musíme držet pospolu, jako celek, nesoustředit se jen každý na sebe. Všichni víme, co máme dělat. Zbývá nám ještě několik zápasů, šance na uniknutí z téhle krize stále je," věří francouzský forvard.

Nejbližší možnost skoncovat s porážkami mají Piráti v pátek, kdy hostí mistrovské Pardubice. "Domácí zápasy musíme bezpodmínečně vyhrávat. S Pardubicemi budeme hrát, jako by nám šlo o život," slibuje Treille.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Tomáš Hrubý, manažer ústeckého basketbalového klubu
Ginzburg dál koučem národního týmu? Fraška, zlobí se manažer Hrubý

Izraelec Ronen Ginzburg dál koučem české basketbalové reprezentace? Podle generálního manažera ústecké Slunety Tomáše Hrubého špatná volba. „Znovujmenování...  celý článek

Zamyšlený Ladislav Pecka sleduje své spoluhráče z Ústí nad Labem.
Pecka věří na karmu. Jen se trošku povýší, hned přiletí facka

Věří na karmu. A ústecký basketbalista Ladislav Pecka se podle toho chová. Proto když se řešilo, proč nezaplnil volné místo na soupisce reprezentace na...  celý článek

Martin Hanzl z Litvínova (vlevo) proměňuje samostatný nájezd proti Brnu.
Nejhorší proti nejlepšímu. Litvínov válcoval mistra, a pak zkolaboval

Takové zápasy by měly být pouhou formalitou. Duely mezi lídrem tabulky a posledním ale někdy mohou proběhnout oproti všem předpokladům. Třeba jako ten nedělní...  celý článek