Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruiny teplického stadionu koupil developer známý bouráním historických domů

  17:18aktualizováno  17:18
Trosky napůl zdemolovaného zimního stadionu, které roky hyzdí centrum Teplic, mají nového majitele. I s pozemky pod nimi je koupil místní developer Jaroslav Třešňák, který ve městě proslul bouráním historických domů a kontroverzním plánem postavit u lázeňské části osmdesátimetrový věžák.

Podle smlouvy s demoliční firmou, která stadion koupila, měl zmizet do konce září 2012. | foto: Karel PešekMF DNES

„Stavbu koupil v dražbě. My jsme mu prodali osm pozemků, na kterých stadion stál,“ uvedl jeden ze dvou majitelů parcel pod bývalým stadionem Jiří Prokůpek.

Fotogalerie

Původním vlastníkům pozemků dříve patřil i stadion. V Teplicích fungoval od 70. let minulého století až do prosince 2010, kdy se místní hokejový klub rozhodl jezdit do levnější haly v Bílině. Když se nenašel nikdo, kdo by stadion koupil, majitelé se rozhodli, že ho nechají zbourat.

Demolice začala na jaře 2012 a prováděla ji slovenská firma Grup - stav. Samotnou stavbu stadionu odkoupila za tisíc korun, jenže když z něj zpeněžila veškerý kovový materiál a recyklovatelný drcený beton, rozvaliny opustila a zmizela.

Původní majitelé dál nabízeli pozemky, obrátili se i na vedení města. To je ale koupit odmítlo a nechtělo ani ruiny odstranit na své náklady. Firma Grup - stav nakonec skončila v exekuci a její majetek, včetně trosek stadionu, šel do dražby.

Cena je tajná, plány zatím neznámé

Třešňák byl jediný, kdo se dražby účastnil. Za kolik stavbu i pozemek koupil, však není jasné.

„Máme dohodu, že cenu nebudeme sdělovat. Je to záležitost firmy,“ reagoval Prokůpek. Poznamenal jen, že jde o částku v místě obvyklou.

Když majitelé nabízeli pozemek městu, chtěli 20 milionů. „To ale bylo za čistou plochu, tedy v případě, že bychom nejprve sami stavbu zbourali. Cena, za kterou jsme ji prodali panu Třešňákovi, je mnohem nižší,“ dodal Prokůpek.

MF DNES se pokusila kontaktovat i Třešňáka, mobil ale nezvedl a v SMS jen napsal, že je v zahraničí v jiném časovém pásmu. Na dotazy o ceně, harmonogramu demolice a dalších plánech na využití pozemku neodpověděl.

Údaje o převodu pozemků a stavby zatím nejsou uvedeny ani v katastru nemovitostí. Nyní totiž běží dvacetidenní lhůta na případné námitky k prodeji.

„Čistič měst“ dosud boural historické domy

Třešňák nyní bude mít možnost dokázat, jestli platí, že je „čistič měst“. Tak o sobě mluví, když hájí bourání zchátralých budov a stavbu nových. Předchozí povolení k odstranění stavby vydané minulým vlastníkům stadionu stále platí, Třešňák by ale měl dát stavebnímu úřadu alespoň na vědomí, až bude s demolicí pokračovat.

„Zatím se na nás oficiálně nikdo neobrátil,“ řekla Jitka Mažáriová pověřená řízením teplického stavebního úřadu.

Třešňák v minulosti zboural třeba zchátralou budovu starých lázní ve Vrchlického ulici. Říkal, že si nechal odlít štuky, aby na stejném místě mohl postavit novou budovu v podobném stylu. Mluvil o hotelu, ale dodnes k tomu nedošlo (o lázních zde). Na náměstí Svobody zase nechal zbourat historický dům U Císařského pozdravu a na jeho místě vybudoval obchodní dům Fontána (o domech na náměstí zde).

Odstranění toho, co zbylo ze zimního stadionu, by naopak Tepličané vesměs přivítali. „Už aby to bylo,“ reagoval primátor Jaroslav Kubera.

Město se nyní chystá postavit vlastní stadion. Pokud všechno půjde, jak má, měl by se otevřít v roce 2017.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Číňani pořád řešili peníze, vzpomíná na exotické angažmá útočník Rezek

Jan Rezek (vlevo) před prvním teplickým tréninkem.

Sedmimilionový Nan-ning, kam česká reprezentace ve čtvrtek dorazila na turnaj China Cup, vám zřejmě přijde jako...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Developer se vrátil k arabské vesnici na Teplicku, výstavba má odpůrce

Plánovaná výstavba arabské kolonie u Modlan.

Plánovaná výstavba arabské kolonie v Modlanech na Teplicku nabírá reálnější obrysy. Developer Ali Ali z Kuvajtu, jenž...

Dopravní podnik Chomutova a Jirkova modernizuje vozový park

V Chomutově nyní jezdí 16 trolejbusů, deset z nich je starých dvacet a více let.

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova pořídí do roku 2020 třicet nových trolejbusů a autobusů za více než 274...

Všude bylo hodně kouře, popsal požár z Předlic obyvatel domu

Pan Dalibor, obyvatel vyhořelého předlického domu.

Správce domu v Předlicích, kde ve čtvrtek hořelo, pro nájemníky našel provizorní bydlení a zajišťuje už i trvalé. Lidé...

Najdete na iDNES.cz