Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Řidiči kamionů platí u Bořislavi pokuty. Je to i kvůli nešťastnému značení

  11:38aktualizováno  11:38
Do Bořislavi u Teplic nesmějí na důležitou trasu E55 vedoucí přes Teplice k dálnici na Prahu nákladní vozy. Jenže řidiči se o zákazu kvůli špatnému dopravnímu značení dozvídají pozdě a nemají šanci zareagovat. Chyba je vyjde na dva tisíce korun.

Značka zákazu vjezdu pro nákladní vozidla u obce Bořislav, který řidiči kamionů porušují. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Desítky kamionů denně v současnosti projíždějí obcí Bořislav na Teplicku, ačkoliv od 7. srpna tam nemají co dělat. Přívalové srážky z počátku srpna totiž podemlely a značně poškodily na dvou úsecích silnici I/8 mezi Teplicemi a Bořislaví.

Dopravu tak úřady spolu s policií kvůli bezpečnosti a probíhající opravě svedly do jednoho pruhu a kamionům průjezd rovnou zakázaly. Jenže ty tam přes zákaz jezdí dál.

"V životě jsem něco takového neviděl. Všude v Evropě jsou uzavírky pro kamiony značené několik kilometrů předem včetně možných objížděk," zlobil se šofér kamionu Jaroslav Krůs, kterého na zakázaném úseku zastavila policie a namístě pokutovala.

Krůs poukázal na zásadní problém celé uzavírky: směrem od Teplic na Bořislav stojí pouze jediná přenosná značka oznamující zákaz vjezdu pro nákladní vozidla.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ji umístilo u kruhového objezdu v teplické čtvrti Bystřany jen několik metrů před sjezdem na zmíněnou silnici vedoucí na Bořislav. Značku zaregistrovat a včas se podle ní zachovat není zrovna jednoduché. Další značení chybí.

Kamiony tu nemají co dělat, říkají policisté

"Stála tam značka zákaz vjezdu pro nákladní vozidla. Pokud jste ji viděl, nemáte tu co dělat," vyčítal zasahující policista Krůsovi. Je zřejmé, že zákaz vjezdu platí pro každého dotčeného, ale úřady si se značením vskutku velké starosti nedělaly.

Zákaz vjezdu pro nákladní vozidla u obce Bořislav řidiči porušují. Policejní hlídka je pokutuje.

Zákaz vjezdu pro nákladní vozidla u obce Bořislav řidiči porušují. Policejní hlídka je pokutuje.

Proč označení zákazu vjezdu pro nákladní vozy nebylo "vstřícnější" vůči řidičům, vysvětlila mluvčí ŘSD Martina Vápeníková lakonicky. "Neshledali jsme to potřebné," uvedla.

Dopravní zmatek skončí

Uzavírka pro kamiony jedoucí ve směru na Teplice skončí 6. září, dopravní omezení však potrvají. Doba trvání kyvadlového provozu řízeného světelnou signalizací je minimálně do 31. listopadu, uvádí ŘSD. Záleží na rychlosti průběhu sanačních prací na sesutém náspu silnice.

"Čekali jsme na vyjádření statika, který posuzoval stav poškozené silnice. Zprávu jsme dostali teprve dnes a během té doby jsme také z úsporných důvodů k žádnému výraznějšímu značení nepřikročili," doplnila včera mluvčí.

Stejně "laxně" značený je i zákaz vjezdu pro kamiony na druhé straně komunikace směrem od Lovosic na Bořislav, tu však kamiony zdaleka tolik nevyužívají.

O problém se příliš nestaral ani Ústecký kraj. "Žádné podněty od policie či ŘSD ohledně značení pro kamiony jsme nedostali," vysvětlila pasivitu krajského úřadu jeho mluvčí Magdalena Hanáčková.

Za devět dní dostalo pokutu 25 řidičů

Na poškozené silnici je značně narušená plynulost provozu. Když dvoučlenné policejní hlídky kamion zastaví, ostatní vozidla se musí vejít do levého pruhu a vznikají kolony. Než policie s řidičem nákladního vozidla situaci vyřídí, trvá to i desítky minut.

"Nic jiného ale dělat nemůžeme," uvedl na místě zasahující policista. "Mezi 17. a 26. srpnem dostalo pokutu 25 řidičů kamionů za celkem 20 tisíc korun a další tři čeká správní řízení," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Obec Bořislav na Teplicku

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Ústecký kraj:

Volby do senátu

Volby do Senátu 2018 proběhnou v Ústeckém kraji v obvodech 5 - Chomutov, 29 - Litoměřice a 32 - Teplice. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Chybu v odbavení v MHD může opravit jediný člověk, má dovolenou

Ústecká MHD (ilustrační snímek)

Odbavovací systém Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se potýká se softwarovou chybou, kvůli které mohou...

Silnice je po výměně potrubí klikatá. Byla horší, brání se investor

Špatně provedená práce na jedné z komunikací ve Starých Skoroticích.

Pracovníci vodáren položili ve Starých Skoroticích na okraji Ústí nad Labem po výměně potrubí asfalt jen na část...Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky

Obdarovaní žáci teplické školy.

Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Italský majitel se nestará o zámky na Lounsku, soud mu je může zabavit

Zámek byl postaven roku 1611 na místě původní tvrze, vystavět ho nechal Štefan...

Případ chátrajících zámků v Postoloprtech a Cítolibech na Lounsku míří po několika měsících policejního vyšetřování k...

Další z rubriky

Ústí postihl výpadek proudu, nejely trolejbusy ani vlaky

Ilustrační snímek

Desetitisíce lidí na severu Čech postihl odpoledne blackout. Bez proudu se po 15. hodině ocitlo podle mluvčí skupiny...

Ústecký soud zamítl část žaloby proti zastupiteli Hausenblasovi

Martin Hausenblas (vpravo) u ústeckého soudu.

Ústecký okresní soud se bude muset znovu zabývat sporem mezi zastupitelem Martinem Hausenblasem (PRO!Ústí) a někdejším...

Požár na skládce je uhašený, Celio má zákaz přijímat další odpad

Požár haly s linkou na drcení odpadu na skládce firmy Celio v Litvínově. (19....

Hasiči po 16. hodině ukončili zásah v areálu skládky Celio v Litvínově, vyhořelou halu předali majiteli. Na místě byli...

Najdete na iDNES.cz