Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Protékající bazén v Ústí je vybouraný, teď čeká halu na Klíši proměna

  11:02aktualizováno  11:02
V ústecké čtvrti Klíše vstupuje do ostré fáze rekonstrukce plavecké haly. Bourací práce jsou téměř u konce. Následná renovace halu změní k nepoznání.

Bazén by měl mít po rekonstrukci takové parametry, aby konečně vyhovoval předpisům pro konání mezinárodních plaveckých soutěží. | foto: Ondřej Kůs, 5plus2.cz

„Stavbu jsme převzali 17. září, vše musí být podle smlouvy hotové do konce září příštího roku,“ říká Radek Zeman, hlavní stavbyvedoucí ze společnosti Metrostav, která zakázku za 250 milionů korun provádí.

Fotogalerie

Pryč šly všechny obklady interiérů, některé zdi objektu a do sběren staré technologické zázemí. „V místě, kde bylo fitness centrum, budou šatny pro návštěvníky bazénu. Vedle nich bude stát parní lázeň,“ popisuje Zeman.

Právě dva sály posilovny a její zázemí se budou nově nacházet v místech, kde měly ženy saunu. Dole za nimi bude stát finská sauna a biosauna, která oproti té tradičnější nabízí nižší teplotu, ale vyšší vlhkost vzduchu.

Nový bufet s občerstvením bude zasahovat do míst pod vnější terasou, kde dříve byly venkovní pánské záchody a sprchy. Z hlavního bazénu se do něj bude chodit po schodišti. „Dojít do něj bude možné v plavkách, jak dnes bývá obvyklé,“ líčí Zeman.

Bazén bude konečně hostit mezinárodní závody

Prostor, kde se donedávna převlékali muži, bude po rekonstrukci sloužit plaveckým klubům a také školákům, kteří budou do bazénu docházet na výuku plavání. Sportovci se hlavně dočkají bazénu, jehož rozměr bude konečně vyhovovat předpisům pro konání mezinárodních plaveckých soutěží. Ty v něm dosud nebylo možné kvůli jeho nevyhovující velikosti pořádat.

Skokanský, dětský i hlavní bazén bude z nerezové vany. Změna nastane i v technologii vytápění. Vodu ze stávajícího vrtu budou nově ohřívat tři tepelná čerpadla.

Teplá voda pak půjde mimo jiné i do podlahového topení, které bude po rekonstrukci uvnitř celého koupaliště. Dosud bylo nainstalované jen okolo velkého bazénu.

Na jaře přijde na řadu bourání skokanského bazénu, stejně jako oprava střešního pláště. Někdy v příštích letech pak zřejmě Klíšský areál čeká ještě další fáze oprav. Součástí nynější rekonstrukce totiž není venkovní velký bazén.

Magistrát původně sliboval, že na Klíši postaví akvapark, který Ústí na rozdíl od většiny okolních měst nemá. Město na něj už dokonce vyčlenilo 360 milionů, většina peněz ale nakonec šla do stavby dodnes prázdných obchodů za hlavním vlakovým nádražím. Plavecká hala mezitím zchátrala tak, že její rekonstrukce už byla nezbytná, například prasklo dno kachličkového bazénu a těsnila ho jen provizorní fólie (o odložení akvaparku zde).

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Francouz šel 2 200 kilometrů uctít v Litvínově strýce a jiné oběti válek

Francouzský spisovatel Laurent Guillet na litvínovském hřbitově.

K památníku na litvínovském hřbitově dopoledne dorazil po téměř 2 200 kilometrech pěšky francouzský spisovatel Laurent...

Elektrárny se staly turistickými cíli, zájem návštěvníků láme rekordy

Elektrárna Ledvice, na jejíž budově je v nejvyšším bodě rozhledna.

Rekordní zájem turistů o dva netradiční industriální výletnické cíle na severu Čech zaznamenala energetická skupina...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz