Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po modernizaci stadionu pro ústecké fotbalisty zůstaly desítky závad

  9:35aktualizováno  9:35
Po rekonstrukci ústeckého fotbalového stadionu zůstala spousta nedostatků. Druholigoví fotbalisté, kvůli jejichž případnému postupu do nejvyšší soutěže nechal magistrát stadion za 168 milionů zmodernizovat, si stěžují i na špatný stav trávníku.

Nová hlavní tribuna, kterou diváci zatím nesmí používat. Součástí přestavby jsou i dvě vedlejší tribuny, ale na ty se také nesmí. Diváci se smí posadit jen na tribuny, které na stadionu stály ještě před přestavbou. | foto: MF DNES

"V rámci předání a převzetí stavby bylo evidováno zhruba 50 drobných vad a nedodělků," potvrdila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Fotogalerie

Nešlo sice o zásadní nedostatky, ale zhotovitel rekonstrukce, mostecká firma Metall Quatro, musel chyby odstranit.

"Bylo třeba nutné opravit kousek malby, na kterou někdo sáhnul nebo do ní rýpnul při stěhování nábytku," uvedl příklad jeden ze dvou jednatelů společnosti Miroslav Štýbr.

"Oprava nátěru sloupku oplocení u stěny pokladny, oprava nátěru zábradlí před pokladnou nebo obnova lajnování tartanové dráhy," zmínila další příklady mluvčí města Macová.

Poslední kontrola po opravách už na stadionu nenašla závady žádné. Hned po prvním zápase nové sezony se ale ukázal jiný problém, s nímž se druholigoví fotbalisté budou muset vypořádat.

Trávník je v hrozném stavu, stěžuje si brankář

"Trávník je podle mého názoru v hrozném stavu na to, že prošel rekonstrukcí. Drncá to všude, po celé ploše. Když srovnám druholigové trávníky, všude jsou lepší," říká brankář ústeckých fotbalistů Radim Novák.

Speciálně se pozastavuje nad stavem pažitu ve vápně. "Jako když dají před bránu trávu z louky," poznamenal.

Firma Metall Quatro zajišťovala jen instalaci vyhřívání trávníku a nikoliv úpravu samotného pažitu. "Rekonstrukce trávníku nebyla předmětem této zakázky," upozornil jednatel firmy Štýbr. Po instalaci vyhřívání se pak jen pažit regeneroval v rámci běžné údržby, již zajišťují městské služby, které stadion spravují.

K šéfovi klubu Janu Linhartovi se výtky fotbalistů donesly, on sám však stav hrací plochy považuje za uspokojivý.

"Myslím si, že jeho kvalita není jiná než na ostatních stadionech. Je to odpovídající," uvedl Linhart. Připustil však, že na konci právě rozběhlé sezony dojde ke generální údržbě pažitu.

Energie zaplatit zvládneme, ujišťuje šéf klubu

V posledních dnech se také objevily spekulace, že pro klub bude náročné zaplatit energie na vyhřívání trávníku a provoz nově instalovaných světel na hřišti. Šéf klubu Linhart však tvrdí, že ústecký fotbal na to peníze má.

"Finanční zátěž to bude, ale nejsou to žádné velké peníze," uvedl Linhart. Osvětlení na jeden zápas má přijít na tři až čtyři tisíce korun. Linhart navíc upozornil, že světla se zapnou jen při polovině domácích zápasů a zbytek se odehraje za běžného denního osvětlení. Půjde tak o 7 či 8 zápasů, kdy se budou muset reflektory nahodit.

Vyhřívání trávníku ale už přijde na jiné peníze. "Bavíme se o desítkách tisíc za zápas," připustil Linhart. Přesná částka zatím není známa, smlouva s městskými službami, které zastupují město jako druhou stranu v kontraktu s ČEZ, se připravuje. Šéf klubu však dodává, že vyhřívání pro druhou ligu není povinné.

Současně Linhart poznamenal, že pokud se nadcházející zima nebude lišit od té mírné minulé, vyhřívání se prakticky nebude muset použít. Až v případě postupu klubu do 1. ligy by se staly náklady na pravidelné vyhřívání skutečným tématem, ale klub by zase díky příslušnosti v elitě dostal od fotbalového svazu větší příspěvek.

Stadion stále ještě není zkolaudovaný. Při prvním zápase před dvěma týdny tak diváci nemohli využít nové hlavní tribuny či nového vchodu. Kolaudaci zajišťuje zhotovitel opravy, dojít k ní má do 30. srpna.

Autor:


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Další z rubriky

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Zvířata stržená vlkem kraj odškodní, park ale radí stáda lépe zabezpečit

Do české přírody se pomalu začali vracet až na počátku 90. let minulého století.

Důkazy o tom, že do Českého Švýcarska i Lužických hor se po desetiletích vrátili vlci, už mají nejen ochránci přírody,...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz