Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po modernizaci stadionu pro ústecké fotbalisty zůstaly desítky závad

  9:35aktualizováno  9:35
Po rekonstrukci ústeckého fotbalového stadionu zůstala spousta nedostatků. Druholigoví fotbalisté, kvůli jejichž případnému postupu do nejvyšší soutěže nechal magistrát stadion za 168 milionů zmodernizovat, si stěžují i na špatný stav trávníku.

Nová hlavní tribuna, kterou diváci zatím nesmí používat. Součástí přestavby jsou i dvě vedlejší tribuny, ale na ty se také nesmí. Diváci se smí posadit jen na tribuny, které na stadionu stály ještě před přestavbou. | foto: MF DNES

"V rámci předání a převzetí stavby bylo evidováno zhruba 50 drobných vad a nedodělků," potvrdila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Fotogalerie

Nešlo sice o zásadní nedostatky, ale zhotovitel rekonstrukce, mostecká firma Metall Quatro, musel chyby odstranit.

"Bylo třeba nutné opravit kousek malby, na kterou někdo sáhnul nebo do ní rýpnul při stěhování nábytku," uvedl příklad jeden ze dvou jednatelů společnosti Miroslav Štýbr.

"Oprava nátěru sloupku oplocení u stěny pokladny, oprava nátěru zábradlí před pokladnou nebo obnova lajnování tartanové dráhy," zmínila další příklady mluvčí města Macová.

Poslední kontrola po opravách už na stadionu nenašla závady žádné. Hned po prvním zápase nové sezony se ale ukázal jiný problém, s nímž se druholigoví fotbalisté budou muset vypořádat.

Trávník je v hrozném stavu, stěžuje si brankář

"Trávník je podle mého názoru v hrozném stavu na to, že prošel rekonstrukcí. Drncá to všude, po celé ploše. Když srovnám druholigové trávníky, všude jsou lepší," říká brankář ústeckých fotbalistů Radim Novák.

Speciálně se pozastavuje nad stavem pažitu ve vápně. "Jako když dají před bránu trávu z louky," poznamenal.

Firma Metall Quatro zajišťovala jen instalaci vyhřívání trávníku a nikoliv úpravu samotného pažitu. "Rekonstrukce trávníku nebyla předmětem této zakázky," upozornil jednatel firmy Štýbr. Po instalaci vyhřívání se pak jen pažit regeneroval v rámci běžné údržby, již zajišťují městské služby, které stadion spravují.

K šéfovi klubu Janu Linhartovi se výtky fotbalistů donesly, on sám však stav hrací plochy považuje za uspokojivý.

"Myslím si, že jeho kvalita není jiná než na ostatních stadionech. Je to odpovídající," uvedl Linhart. Připustil však, že na konci právě rozběhlé sezony dojde ke generální údržbě pažitu.

Energie zaplatit zvládneme, ujišťuje šéf klubu

V posledních dnech se také objevily spekulace, že pro klub bude náročné zaplatit energie na vyhřívání trávníku a provoz nově instalovaných světel na hřišti. Šéf klubu Linhart však tvrdí, že ústecký fotbal na to peníze má.

"Finanční zátěž to bude, ale nejsou to žádné velké peníze," uvedl Linhart. Osvětlení na jeden zápas má přijít na tři až čtyři tisíce korun. Linhart navíc upozornil, že světla se zapnou jen při polovině domácích zápasů a zbytek se odehraje za běžného denního osvětlení. Půjde tak o 7 či 8 zápasů, kdy se budou muset reflektory nahodit.

Vyhřívání trávníku ale už přijde na jiné peníze. "Bavíme se o desítkách tisíc za zápas," připustil Linhart. Přesná částka zatím není známa, smlouva s městskými službami, které zastupují město jako druhou stranu v kontraktu s ČEZ, se připravuje. Šéf klubu však dodává, že vyhřívání pro druhou ligu není povinné.

Současně Linhart poznamenal, že pokud se nadcházející zima nebude lišit od té mírné minulé, vyhřívání se prakticky nebude muset použít. Až v případě postupu klubu do 1. ligy by se staly náklady na pravidelné vyhřívání skutečným tématem, ale klub by zase díky příslušnosti v elitě dostal od fotbalového svazu větší příspěvek.

Stadion stále ještě není zkolaudovaný. Při prvním zápase před dvěma týdny tak diváci nemohli využít nové hlavní tribuny či nového vchodu. Kolaudaci zajišťuje zhotovitel opravy, dojít k ní má do 30. srpna.

Autor:Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Inspekce vyšetřuje údajné zbití vězně, podezřelí jsou čtyři dozorci

Vazební věznice Litoměřice

Trestnímu oznámení, podle kterého surově zmlátili cizince umístěného do vazby, čelí čtveřice dozorců litoměřické...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Výsledek obchodu s chudobou v Jirkově: v domě není teplá voda, nebude teplo

Bytový dům v Nových Ervěnicích zčásti odpojený od energií.

Bytový dům v Nových Ervěnicích v Jirkově se ocitl bez teplé vody a s přivřeným topením. Část vlastníků bytů totiž...

Najdete na iDNES.cz