Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sportovci „vyzráli“ na úřady reklamní dodávkou, řidiči přes ni nevidí

  8:42aktualizováno  8:42
Ústecké sportovní centrum T-Club vymyslelo, jak v centru města umístit nepřehlédnutelnou reklamu, která nepotřebuje povolení. Upravilo prosklenou dodávku jako malé fitcentrum a zaparkovalo ji u hlavní silnice poblíž kulturního domu. Problém je, že ostatní řidiči přes ni nevidí.

Reklamní auto nepřesahuje vyhrazený prostor, majitel za parkování platí, ale za vozem jsou další místa, z nichž lidé při couvání nevidí na hlavní silnici a řidiči přijíždějící z vedlejší silnice jsou na tom stejně. Proto je podle řady z nich poutač nebezpečný. | foto: Jan Kvapil

„Podle mě je to na hranici etiky a parazitování na veřejném prostoru. Ale hlavně je nebezpečná. Vůz brání jiným řidičům ve výhledu při couvání z parkoviště a spousta se jich tu už málem vybourala. Nevím, komu bude připsána vina, pokud se tu něco stane, a zda je dobré čekat, až se to stane,“ poukazuje Jan Kvapil ze sdružení Stop tunelům.

Parkoviště je navíc hned u křižovatky a řidiči přijíždějící z vedlejší Dvořákovy ulice při odbočování vlevo nevidí auta přijíždějící v pruhu, do kterého se potřebují zařadit.

Podle majitele T-Clubu Leoše Horáka jeho reklamní vůz se sportovním náčiním a figurínami nebezpečný není a ještě před jeho zaparkováním před kulturní dům vše konzultoval s dopravní policií.

„Není to nebezpečné. Mám řádně zaplacené parkování, auto nevybočuje ze stání, rozhodně jsem se ničeho nedopustil,“ tvrdí Horák.

Podle šéfa krajské dopravní policie Jiřího Ušáka však reklama nebezpečná je. „Cokoli odpoutává pozornost od silničního provozu - a to je úkol reklamy - je špatně,“ říká Ušák.

Reklamu prověřoval i magistrát, nic s ní však nezmůže

Hlavně proto se poutač nelíbil ani náměstkovi ústeckého primátora Martinu Hausenblasovi, který nechal šéfa dopravního odboru magistrátu Dalibora Dařílka prověřit, zda je reklama v pořádku. Ukázalo se však, že město s ní nic nezmůže.

„Nemohli jsme situaci nijak řešit, protože reklama neporušovala žádný právní předpis. Vůz kontrolovala městská policie, měl zaplacené parkování. Můžeme se bavit maximálně o morálně etickém problému a z tohoto důvodu doufám, že zde už poutač nebude,“ uvedl Dařílek.

Že dodávka zmizí, však není jisté. Horák sice vůz odvezl, ale jen proto, aby ho upravil a připravil pro cyklisty, kteří v něm chtějí šlapáním T-Club podpořit.

„Volali mi dva naši příznivci, že jízdou v autě chtějí symbolicky demonstrovat proti absurditě takové debaty a ukázat, že nám a sportu fandí. Politici by si měli všímat důležitějších věcí,“ tvrdí Horák.

Reakce jsou pouze kladné, tvrdí Horák

Šlapat v autě budou cyklisté na začátku příštího týdne. Reklamní vůz ale bude tentokrát stát na parkovišti opodál.

„Předpokládám, že se přijde pobavit a zasmát řada lidí, místo pro ně musí být bezpečné,“ zdůvodnil přemístění dodávky Horák.

Zda poutač po akci vrátí zpět před kulturní dům, však Horák prozradit nechtěl.

„Pokud budu mít záporné reakce, auto sklidím a už ho nevytáhnu. Už nyní jsou ale reakce pouze kladné. Reklama poběží dál. Možná ale jinde,“ uvedl neurčitě Horák.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Lesy jsou kvůli suchu barevné jako na podzim. Jaro ukáže, zda stromy žijí

Sucho ničí stromy i na Ústecku. V popředí Mariánská skála.

V Českém středohoří a v Krušných horách to vypadá jako na podzim. Stromy žloutnou a opadávají. Jak moc je poničilo...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Lidé se rozloučili s prvním z trojice vojáků zabitých v Afghánistánu

Pohřeb padlého vojáka Martina Marcina v Chomutově.

S veškerými vojenskými poctami se v poledne konal v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního ze tří českých vojáků,...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz