Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ředitel Dopravního podniku v Ústí rezignoval, po krku mu šly odbory

  16:47aktualizováno  16:47
Ředitel ústeckého Dopravního podniku Petr Koreň rezignoval. Ve funkci vydržel jen půl roku. Svou rezignaci oznámil na úterním představenstvu poté, co se proti němu ozvaly odbory, že svévolně vyhazuje zaměstnance.
Největším úkolem nového ředitele bude modernizovat vozový park.

Největším úkolem nového ředitele bude modernizovat vozový park. | foto: Karel Pešek, MAFRA

"Rezignaci jsem podal k 28. únoru a ke stejnému dni končí i můj pracovní poměr," upřesnil Koreň pro MF DNES. Zároveň odmítl, že odchází kvůli tlaku odborů.

"Je třeba začít s restrukturalizací městské dopravy jako takové, na to však pouze mé síly nestačí. Je zapotřebí podpory ze strany statutárních orgánů podniku, což jsem necítil. To byl hlavní důvod mého rozhodnutí," zdůvodnil svou rezignaci.

Odbory však na jeho odchod velmi tlačily. Tvrdily, že s nimi dlouhodobě neprojednává technicko-provozní záležitosti ve firmě a vyhazuje bez konzultace s nimi zaměstnance, čímž porušuje kolektivní smlouvu. V případě jeho setrvání ve funkci odbory hrozily i možností stávky (o výhradách odborů zde).

"Vyčítal bych mu ne úplně zvládnutou komunikaci s odbory," poznamenal na Koreňovu adresu předseda představenstva Dopravního podniku Jakub Zavoral (TOP 09).

Odbory očekávají, že Koreňův odchod zaměstnance uklidní

Napětí vrcholilo v posledních týdnech, kdy si šel šéf odborářů podniku Martin Dvořák na Koreně stěžovat přímo na zasedání dozorčí rady a současně se písemně obrátil i na představenstvo. Koreň se bránil tím, že si není vědom žádného pochybení.

"Za vedení podniku s odbory vždy konzultovali organizační změny mnou pověření pracovníci, povětšinou náměstci," hájil se ředitel.

Zavoral odmítl, že by představenstvo ředitele kvůli neshodám se zaměstnanci k rezignaci vyzvalo. Pravdou však je, že představenstvu už od loňského podzimu vadilo určité solitérství v Koreňově práci a sám ředitel svou nejistou pozici jednoduše vycítil.

Odbory nyní očekávají, že Koreňův odchod vnese mezi zaměstnance klid a napětí ve firmě opadne. "Situace se vrátí do normálu a doufám, že už se to nebude opakovat," podotkl šéf odborů Dvořák.

S hledáním nového ředitele představenstvo spěchat nechce

Vedením podniku bude zřejmě pověřen dopravní náměstek Milan Šlejtr a s hledáním nového ředitele si představenstvo podle všeho dá načas.

"Ukázalo se, že výběrová řízení nejsou samospásná," podotkl šéf představenstva Zavoral. Narážel tím na to, že v konkurzu uspěl jak Koreň odcházející už po půl roce, tak jeho předchůdce Milan Žaloudek, který skončil už po necelém týdnu.

Zavoralova představa je taková, že by podnik mohl vést delší dobu někdo dočasně (třeba náměstek Šlejtr) a představenstvo by mezitím hledalo vhodné kandidáty na post stálého ředitele. Výběrové řízení se tak patrně vypisovat zatím nebude. Zavoral svůj návrh přednese představenstvu, které se znovu sejde a rozhodne nadcházející úterý.

Největším úkolem nového ředitele bude modernizovat trolejbusový vozový park podniku, který je v neutěšeném stavu.

Autor:


Nejčtenější

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Lidé se rozloučili s prvním z trojice vojáků zabitých v Afghánistánu

Pohřeb padlého vojáka Martina Marcina v Chomutově.

S veškerými vojenskými poctami se v poledne konal v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního ze tří českých vojáků,...

Další z rubriky

Národní park České Švýcarsko zakázal kvůli riziku požárů vstup do lesů

V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Na místě zasahoval hasičský...

Až do 15. září nemohou turisté vstupovat do lesů Národního parku České Švýcarsko. Na vině je velké riziko vzniku požárů...

Restart nalil první stamiliony, v získávání dotací vede Ústecký kraj

Koleso propadlého rypadla KU 300 trčí nad povrchovým dolem ČSA na Mostecku.

Vládní program Restart na restrukturalizaci Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje rozjel dotační programy,...

Lounské muzeum láká na legendy počítačových her, lidé si mohou i zahrát

Kurátorka výstavy Retrogaming Lenka Macová u jedné z nejúspěšnějších her...

Legendární počítačové hry Prince of Persia, SimCity, Mortal kombat, Tetris a stovky dalších si mohou zájemci v těchto...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz