Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ředitel Dopravního podniku v Ústí rezignoval, po krku mu šly odbory

  16:47aktualizováno  16:47
Ředitel ústeckého Dopravního podniku Petr Koreň rezignoval. Ve funkci vydržel jen půl roku. Svou rezignaci oznámil na úterním představenstvu poté, co se proti němu ozvaly odbory, že svévolně vyhazuje zaměstnance.
Největším úkolem nového ředitele bude modernizovat vozový park.

Největším úkolem nového ředitele bude modernizovat vozový park. | foto: Karel Pešek, MAFRA

"Rezignaci jsem podal k 28. únoru a ke stejnému dni končí i můj pracovní poměr," upřesnil Koreň pro MF DNES. Zároveň odmítl, že odchází kvůli tlaku odborů.

"Je třeba začít s restrukturalizací městské dopravy jako takové, na to však pouze mé síly nestačí. Je zapotřebí podpory ze strany statutárních orgánů podniku, což jsem necítil. To byl hlavní důvod mého rozhodnutí," zdůvodnil svou rezignaci.

Odbory však na jeho odchod velmi tlačily. Tvrdily, že s nimi dlouhodobě neprojednává technicko-provozní záležitosti ve firmě a vyhazuje bez konzultace s nimi zaměstnance, čímž porušuje kolektivní smlouvu. V případě jeho setrvání ve funkci odbory hrozily i možností stávky (o výhradách odborů zde).

"Vyčítal bych mu ne úplně zvládnutou komunikaci s odbory," poznamenal na Koreňovu adresu předseda představenstva Dopravního podniku Jakub Zavoral (TOP 09).

Odbory očekávají, že Koreňův odchod zaměstnance uklidní

Napětí vrcholilo v posledních týdnech, kdy si šel šéf odborářů podniku Martin Dvořák na Koreně stěžovat přímo na zasedání dozorčí rady a současně se písemně obrátil i na představenstvo. Koreň se bránil tím, že si není vědom žádného pochybení.

"Za vedení podniku s odbory vždy konzultovali organizační změny mnou pověření pracovníci, povětšinou náměstci," hájil se ředitel.

Zavoral odmítl, že by představenstvo ředitele kvůli neshodám se zaměstnanci k rezignaci vyzvalo. Pravdou však je, že představenstvu už od loňského podzimu vadilo určité solitérství v Koreňově práci a sám ředitel svou nejistou pozici jednoduše vycítil.

Odbory nyní očekávají, že Koreňův odchod vnese mezi zaměstnance klid a napětí ve firmě opadne. "Situace se vrátí do normálu a doufám, že už se to nebude opakovat," podotkl šéf odborů Dvořák.

S hledáním nového ředitele představenstvo spěchat nechce

Vedením podniku bude zřejmě pověřen dopravní náměstek Milan Šlejtr a s hledáním nového ředitele si představenstvo podle všeho dá načas.

"Ukázalo se, že výběrová řízení nejsou samospásná," podotkl šéf představenstva Zavoral. Narážel tím na to, že v konkurzu uspěl jak Koreň odcházející už po půl roce, tak jeho předchůdce Milan Žaloudek, který skončil už po necelém týdnu.

Zavoralova představa je taková, že by podnik mohl vést delší dobu někdo dočasně (třeba náměstek Šlejtr) a představenstvo by mezitím hledalo vhodné kandidáty na post stálého ředitele. Výběrové řízení se tak patrně vypisovat zatím nebude. Zavoral svůj návrh přednese představenstvu, které se znovu sejde a rozhodne nadcházející úterý.

Největším úkolem nového ředitele bude modernizovat trolejbusový vozový park podniku, který je v neutěšeném stavu.

Autor:Nejčtenější

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...

Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...Ombudsmanka vyčetla bytovému družstvu slova o cikánech. Vyhovělo zčásti

Ombudsmanka Anna Šabatová

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová si prohlédla webové stránky družstva Krušnohor, které na Mostecku spravuje tisíce...

Matejova jsem střídal kvůli alergii. Možná ji má na mě, říká Petržela

BÍDNÁ PREMIÉRA. Vlastimil Petržela přišel v týdnu jako nový trenér k...

Po své zlínské premiéře sepsul trenérský svéráz Vlastimil Petržela nové svěřence za nohejbalový styl, ani po druhé...

Boleslav je zachráněná, Chomutov je blízko. Jihlavské naděje jsou v teorii

Za mladoboleslavskou brankou operuje chomutovský útočník Vladimír Růžička

Hokejisté Mladé Boleslavi zůstávají extraligoví, rozhodli o tom vítězstvím 5:2 v Chomutově. Blízko záchraně jsou však i...

Další z rubriky

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Z někdejší textilní manufaktury v Oseku budou sociální byty pro mladé

Současný pohled na bývalou textilní manufakturu v Oseku.

Téměř 300 let starou budovu bývalé textilní manufaktury plánuje opravit město Osek. Po deseti letech snahy radnice...

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz