Momentka z předkola play-off první ligy mezi Havlíčkovým Brodem (v bílém) a Kadaní. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Rebely zase nezkrotila. Hokejová Kadaň je blízko vyřazení

• 0
Akcie hokejistů Kadaně ve vyhroceném předkole prvoligového play-off rapidně ztrácejí na ceně. Včera už podruhé narazili vHavlíčkově Brodě, tentokrát je domácí Rebel přetlačil 4:2, a v sérii je dělí jediná porážka od vyřazení. Zatím zaostávají 0:2 na zápasy.

"Třetí třetina, to byla pozvánka do Kadaně. Tohle je tady čeká," hrozí Jiří Rech, kadaňský asistent trenéra. "Šarvátky, bitky, emoce, to je play-off. Vytáhneme na ně všechno," povídal v emocích.

Poslední perioda včerejšího duelu byla ostrá jako břitva, kadaňské hráče do šaten vyprovázel pískot, z kterého bolely uši. Ale právě hosté si stěžovali na rozhodčího.

"Dneska se nedalo vyhrát. Jakmile jsme se dostávali do zápasu, nepustil nás do pěti. Smál se nám do obličeje. Stížnost nemá cenu dávat, ale ať se na to podívá komise rozhodčích," čertil se Rech.

Víc než tisícovka diváků burácela, když se domácí už v úvodu zápasu díky přesilovkové trefě Moravy od modré čáry ujali vedení. "V první třetině jsme spálili dvě tutovky," vadilo Rechovi. Po přestávce to Kadani zaskřípalo. "Dostali jsme rychle dva góly a v závěru třetí."

Jenže Kadaň se nevzdala a Hlubuček ji dvěma zásahy dostal zpátky do hry. Zbývalo deset minut, ale favorit si už náskok pohlídal.

Už den předtím se Kadaň postarala o drama, když skóre převrátila jako trenky - z 0:2 na 3:2. Přesto nakonec padla 3:4 v prodloužení. "Věděli jsme, že přesně taková Kadaň bude. Hodně nepříjemná," přiznal pro web Rebelů domácí útočník Lukáš Endál po výhře číslo 1.

V sobotu se série stěhuje do Kadaně. Aby se na jejím stadionu hrálo i v neděli, musí vyhrát. "Všechno je možné. Doma dvě vítězství a pak se v Havlíčkově Brodě popereme o postup," nic  nebalí Rech.