Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V ulici kvůli autům není k hnutí, parkoviště ale místní odmítají

  9:05aktualizováno  9:05
Žatecká radnice chtěla za milion a půl postavit parkoviště u paneláků ve Vrchlického ulici, kde se nyní téměř nedá zaparkovat a odstavená auta překážejí sanitkám či hasičům. Město ale narazilo na nečekaný problém. Mnozí lidé z Vrchlického ulice parkoviště s pětatřiceti místy odmítají.
Na nové parkoviště by se vešlo pětatřicet aut a sloužilo by i pro lidem z nově stavěných domů v lokalitě Kamenný vršek. Ilustrační snímek

Na nové parkoviště by se vešlo pětatřicet aut a sloužilo by i pro lidem z nově stavěných domů v lokalitě Kamenný vršek. Ilustrační snímek | foto: Václav Šlauf, MAFRA

"Problém s parkováním ve Vrchlického ulici musíme nějak vyřešit. Námitky slyšíme i ze strany integrovaného záchranného systému. Hasiči říkají, že kdyby se tam něco stalo, jejich auto tam neprojede," říká starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Místní se obávají, že parkoviště jim uškodí. "Budou tam parkovat i všichni z okolí a my to odneseme. Na tu stranu máme skoro všichni ložnice," přiblížila námitky části obyvatel Vrchlického ulice Danuše Hollerová.

Ulici po jedné straně lemují rodinné vilky a z druhé panelové domy. "Lidem vadí, že by přišli o zbytek zeleně u domů. Ze tří stran stojí auta, teď má být parkoviště i z poslední strany. Tam je přitom i hřiště, kam si chodí hrát všechny děti, když přijdou ze školy," podotkla Hollerová.

Radnice nyní chystá setkání se všemi obyvateli z panelových domů. Jednou už je zvala, patrně kvůli odporu některých zástupců domovní samosprávy se ale pozvánka nedostala ke všem.

Radnice se zatím dohodla s jedním ze tří bytových společenství

Zatím se tak zástupci města sešli jen s jedním ze tří společenství vlastníků bytů. "Ti se stavbou souhlasili, ale s většinou se teprve setkáme. Zatím je stavba odložená, uvidíme, jak se to vyvine," říká zastupitel a šéf dopravní komise Bohumil Janouš.

Lidé, kteří se stavbou souhlasí, argumenty města uznávají. "Že je situace u nás kritická, to je pravda. Měla by se řešit. A že může nastat problém, když člověk rychle potřebuje třeba sanitku, to mohu potvrdit, zažili jsme to u nás doma," řekl další z místních obyvatel Milan Bočkai.

Plán radnice se snaží vyjít vstříc i těm, kdo chtějí u domů zachovat keře či stromy. Projekt počítá s tím, že parkoviště, jež by sloužilo Vrchlického ulici i nově stavěným domům v lokalitě Kamenný vršek, by od paneláků odděloval zelený pás.

Zastupitelé zatím parkoviště nezařadili mezi letošní investiční akce, mohou to ale udělat na květnové schůzi. Tehdy už budou známé výsledky dalších setkání s obyvateli sousedních domů.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, dítě oživovali

Požár zachvátil druhé patro domu.

V ústecké čtvrti Předlice od rána hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin, jedno dítě...

Za únos ženy pro výkupné dostali senioři vězení, odvlekli ji od školky

Obžalovaný Hanzálek skrýval tvář před objektivy, vpravo stojí obžalovaný Rázl.

Krajský soud poslal do vězení čtveřici mužů za předloňský únos matky dvou dětí z Ústí nad Labem. Uložil jim tresty na 3...

Školáci už nehlasují jen pro „mekáč“, ale pro více zdravých podniků

Pohled z věže kostela sv. Štěpána na centrum Litoměřic.

Školáci v Litoměřicích si přejí, aby radnice ve městě vybudovala lezeckou stěnu a zábavní skákací park. Tyto návrhy...

Najdete na iDNES.cz