Ústí chce vyhnat prostitutky z Předlic, kde se nabízejí do kamionů

  8:05aktualizováno  8:05
Část průmyslové zóny v ústecké čtvrti Předlice se v posledních měsících stává zejména v pozdních večerních a nočních hodinách vyhledávaným místem pro ženy, které nabízejí sexuální služby. Prostitutky chodí za řidiči kamionů, které v předlických ulicích parkují.
Kontrola prostitutek v ústecké čtvrti Předlice. Ilustrační snímek

Kontrola prostitutek v ústecké čtvrti Předlice. Ilustrační snímek | foto: Městská policie Ústí nad Labem

Pro šoféry je lokalita výhodná, protože se nachází v těsné blízkosti dálnice D8.

„Jedná se o oblast průmyslové zóny, která navazuje na Jateční ulici. Dostanete se do zóny i odbočkou za kostelem v Předlicích. Je tam i takové zákoutí se schodištěm. Už několikrát se mi stalo, že jsem tam viděl prostitutku, co si zrovna píchala drogu do žíly. Většina z nich totiž fetuje,“ stěžuje si Jaroslav Zobal mladší, který nedaleko bydlí.

Ústecký magistrát se proto rozhodl se situací bojovat a připravil vyhlášku, která zakazuje nabízení, poskytování a využívání sexuálních služeb na veřejných prostranstvích. Dosud tuto problematiku řešila v krajském městě část vyhlášky k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku.

Návrh již schválili městští radní. V září poputuje na schválení ústeckým zastupitelům.

„V současné době se na území Ústí nad Labem vyskytuje prostituce zejména v městské části Předlice, Krásné Březno a Mojžíř,“ uvádí mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. Pokud zastupitelstvo plán podpoří, mohlo by nařízení začít platit první den příštího roku.

Někdy je jich tu i šest

Na jeho přípravě se podílelo vedení města spolu s městskou policií i Ústečany, kteří ve zmíněných lokalitách žijí a na situaci si stěžovali. Poprvé se všichni sešli v zimě loňského roku.

„Už několikrát jsem kvůli tomu volal městskou policii. O tomto problému se tady všeobecně ví. Trvá to už přes dva roky, prakticky od té doby, kdy v průmyslové zóně parkují kamiony. Ty ženy jsou tam denně, nejvíce jich tu je o víkendu. Někdy to je pár holek, jindy jich je najednou třeba i šest,“ upřesňuje Zobal.

Redaktorka MF DNES tam před několika dny viděla kolem desáté hodiny večerní dvě prostitutky.

Na dodržování vyhlášky budou dohlížet strážníci, ti budou moci podle návrhu dávat pokuty i zákazníkům prostitutek a samotné prostitutky mohou z místa vykázat nebo jim rovněž uložit pokutu. Situaci jim však bude ztěžovat to, že musí ženy chytit přímo při činu.

„Dokázat prostituci je dost obtížné, ženy, které ji vykonávají, bychom museli chytit přímo při činu nebo ve chvíli, kdy nabízejí své služby. Ony mohou tvrdit, že se šly jen projít nebo chtěly pouze někam odvézt. Je to samozřejmě problematické, ale něco se s tím dělat musí a k tomu poslouží právě takové opatření,“ říká mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný.

„Věřím, že nová vyhláška, pokud ji zastupitelé schválí, bude městským policistům při řešení případů nápomocná,“ podotýká ještě Novotný, který dal impulz ke vzniku novinky.

Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Mých žáků je mi často líto, říká učitelka školy v problematickém Janově

Učitelka prvního stupně na základní škole v Janově Alena Michalská

Alena Michalská učí 36 let na základní škole v litvínovském Janově, který je považován za romské ghetto. Skladba...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Další z rubriky

Policisté se vrhli do ledové řeky, zachránili ženu, která skočila z mostu

Benešův most v Ústí nad Labem.

Dva obětaví policisté se v Ústí nad Labem vrhli do ledové řeky, aby odtamtud vytáhli jednapadesátiletou ženu. Ta chtěla...

Jsme tady pro celý kraj a jsme tu zdarma, říká ředitelka knihovny

Ředitelka knihovny Jana Linhartová

Krajská knihovna v Ústí nad Labem není jen místem, kde si lidé mohou půjčit knihy, časopisy, hudební nosiče či hry. V...

Primátorem Ústí nad Labem zvolili zastupitelé Petra Nedvědického z ANO

Nový ústecký primátor Petr Nedvědický

Primátorem Ústí nad Labem zvolili noví zastupitelé na svém ustavujícím zasedání Petra Nedvědického z hnutí ANO....

Najdete na iDNES.cz