Obří proměna akvacentra v Teplicích se prodraží a zároveň protáhne

  8:03aktualizováno  8:03
Obří rekonstrukce akvacentra v Teplicích, která probíhá od loňského podzimu, se minimálně o čtyři miliony korun prodraží. Stavba navíc nebude hotova dříve než na konci března 2019, což je o tři měsíce později, než se původně plánovalo.

Plavecká hala v Teplicích v rekonstrukci. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Nastaly nepředvídatelné situace, které nebyly součástí projektu. Například bylo nedostatečné pilotové založení objektu původní plavecké haly. Přibyla i spousta bouracích prací, ať už na střeše objektu, ochozech bazénu nebo na přelivném žlabu. Byl tam i jiný, odolnější beton,“ vysvětlil ředitel akvacentra Michael Paraska.

Rekonstrukci za téměř 300 milionů korun hradí ze svého rozpočtu město Teplice, které o prodlení stavby ví. 

„S důvody byla rada města seznámena. Těmi hlavními byly nepředpokládané záležitosti u staré stavby akvacentra. Některé věci nebyly v reálu tak, jak byly zakresleny v původní projektové dokumentaci,“ sdělil nastávající teplický primátor Hynek Hanza.

Zhotovitel stavby, kterým je společnost Metrostav, požádal kvůli problémům o prodloužení termínu stavby. První zájemci se tak v novém bazénu vykoupou až v dubnu. 

„Předložili nám harmonogram prací, kterým zpoždění stavby doložili. Šlo o objektivní důvody. Aktuální termín dokončení je 30. března 2019. S dalším prodloužením už nepočítáme. Pokud by firma termín nedodržela, následovala by penále vyplývající ze smlouvy,“ poznamenal Paraska.

Fotogalerie

Zvýšení ceny stavby je podle něj nepatrné. „Na tak složité zakázce, kdy rekonstruujete celý stávající areál a kompletně v něm měníte technologii, je navýšení ceny o 1,46 procenta za rok stavění opravdu zanedbatelná částka,“ podotkl ředitel.

Rekonstrukce akvacentra, jedna z největších investičních akcí Teplic v poslední dekádě, měla být původně hotova letos o Vánocích. Součástí opravy původních prostor je i přistavění nového 25metrového bazénu se čtyřmi dráhami. 

Stávající areál se má proměnit v Dětský svět s vyhřívanou vodou a moderními prvky, jako jsou skluzavky, divoká řeka, vodní hřib, houpací jeskyně nebo chrliče vody. Chybět nebude ani krytý tobogan.

Hlavní devizou má být teplá voda, kterou budou do akvacentra dodávat Lázně Teplice. Město přitom plánovalo, že součástí rekonstrukce bude i hydrogeologický průzkum pro vlastní vrty. Chtělo tím ušetřit následné provozní náklady.

„Průzkumný vrt jsme udělali, ale bohužel z něj nevyšly takové výsledky, abychom mohli vodu využívat. Nebyla tam potřebná teplota ani vydatnost,“ popsal Paraska.

Autor:

Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Šest Čechů otročilo v britské myčce, jeli pro ně čeští kriminalisté

Ilustrační snímek

Šest Čechů ve věku od dvaceti do třiceti let z Mostecka bylo zotročeno v britském Manchesteru, kde museli nelegálně...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Mladík se v Děčíně pokusil znásilnit čtrnáctiletou, skončil ve vazbě

Násilník v pátek večer napadl za hlavním vlakovým nádražím dívku

Policie v Děčíně obvinila místního dvaadvacetiletého muže z pokusu o znásilnění nezletilé dívky. Násilník ji napadl v...

Další z rubriky

Po střetu trolejbusu s autobusem v Ústí odvezla záchranka osm lidí

Čelní srážka trolejbusu a autobusu v Předlicích.

V Ústí nad Labem se srazil autobus s trolejbusem. Při střetu utrpělo zranění celkem osm lidí. Sanitky je odvezly do...

Za zneužití dětí dostal muž z Mostu pět let. Soud čekal, až dívka dospěje

Krajský soud v Ústí nad Labem (Ilustrační snímek)

Krajský soud v Ústí nad Labem potrestal pětiletým vězením muže z Mostu, který podle obžaloby nalákal k sobě do bytu dvě...

Jsme tady pro celý kraj a jsme tu zdarma, říká ředitelka knihovny

Ředitelka knihovny Jana Linhartová

Krajská knihovna v Ústí nad Labem není jen místem, kde si lidé mohou půjčit knihy, časopisy, hudební nosiče či hry. V...

Najdete na iDNES.cz