Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mám tři zájemce, tvrdí majitel pozemku s ruinou zimní haly v Teplicích

  8:36aktualizováno  8:36
Obyvatelům Teplic svitla naděje, že se zbaví pohledu na ruinu bývalého zimního stadionu. Už přes dva roky hyzdí centrum města, přestože ji bývalí majitelé převedli na firmu, která stavbu měla odstranit. Demolice skončila v půlce, teď je ale šance, že někdo koupí celý pozemek a trosky odklidí.

Stadion měl podle smlouvy zmizet do 30. září 2012. Demoliční firma ale odvezla jen to, co mohla zpeněžit. | foto: Karel PešekMF DNES

"Jednáme se třemi zájemci. Jedním z nich je město," říká spoluvlastník pozemku Jiří Prokůpek.

Zatímco vedení města vždy mluvilo o podmínce, že pozemek bude vyčištěný, další dva zájemci zvažují koupit parcelu i se zbytky stadionu. Prokůpek přesto sází právě na jednání s teplickou radnicí.

Nicméně politici nejsou jednotní v názoru, zda vůbec pozemek koupit. Někteří říkají, že je nutné s lokalitou něco dělat, jiní namítají, že vlastně není s kým jednat.

"Vlastník pozemku je jiný než majitel té trosky. Zastupitelstvo o tom bude jednat až poté, co bude vlastník sjednocen," namítl primátor Jaroslav Kubera při posledním jednání zastupitelstva.

Jsme schopni zajistit, aby stavba zmizela, tvrdí Prokůpek

Podle Prokůpka to ale není hlavní důvod, proč zatím nedošlo k dohodě. "Přece není důležité, kdo vlastní stavbu a kdo pozemek. Pokud s námi město podepíše smlouvu o budoucí kupní smlouvě, jsme schopni zajistit, aby stavba zmizela a pozemek byl vyčištěný," představuje svůj plán Prokůpek. Důležitější je podle něj cena.

Zastupitelé na poslední schůzi odmítli návrh na nákup pozemku za 25 milionů korun. Podle Prokůpka to byla cena stanovená realitní kanceláří a majitelé pozemku mají jinou, 15 milionů.

"Podle mých informací si nyní město dělá svůj odhad ceny pozemku," říká Prokůpek s tím, že pokud se má majitelům vyplatit prodat městu vyčištěný pozemek, neměla by jeho cena příliš klesnout právě pod stanovených 15 milionů korun. "Může to být 14,9 milionů, ale ne 5 milionů," říká Prokůpek.

Nákup parcely za 15 milionů je přitom podle něj pro město výhodný. "Město neprodává pozemky za méně než 800 korun, což je za 14 tisíc metrů čtverečních v našem případě 11,2 milionu. Náš pozemek leží v centru, je zasíťovaný, je tady parkoviště. Obvyklá cena v tomto místě je kolem 2 000 korun," vypočítává Prokůpek.

Město plánuje postavit nový zimní stadion

K čemu by volná plocha městu byla, ale zatím není jasné. Radnice sice plánuje postavit vlastní nový zimní stadion, ale o kus dál, u sportovní haly. Vedení města letos vyčlenilo 5 milionů korun na projekt, stavba má začít příští rok a za dva roky se má aréna otevřít.

Starý zimní stadion vybudovaný v roce 1975 fungoval až do prosince 2010, kdy se zdejší hokejový klub rozhodl jezdit do levnější haly v Bílině. Majitelé chtěli teplický stadion prodat, nejprve za 100 milionů, pak slevili na 30 milionů korun. Ani tak se žádný zájemce neozval.

Vlastníci se proto rozhodli stavbu zbourat a v březnu 2012 ji prodali za 1 000 korun slovenské firmě, která objekt rozebírala a kovové části prodávala do sběru. Stadion měla zbourat do konce září 2012, jenže když už nebylo co zpeněžit, dělníci trosky opustili a ruina tu zůstává. Nepomohly výzvy, upomínky ani pokuty.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...

Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

NEJ památky roku 2017. Dřevěný most přes Jizeru a kaple ukřižování

Dřevěný most přes řeku Jizeru (na snímku z 6. září 2017) v obci Bystrá nad...

Dřevěný most přes řeku v obci Bystrá nad Jizerou a kaple ukřižování v Jiřetíně pod Jedlovou dostaly cenu za nejlepší...

Zloděj ukradl v rodinném domě v Dubí šest milionů, zachytila ho kamera

Neznámý lupič v domě.

Kriminalisté pátrají po totožnosti muže, který se vloupal do rodinného domu v Dubí na Teplicku a ukradl tam šest...

Začněte řešit zoufalou situaci Předlic, vyzývá Ústí po požáru spolek

Aktivista Miroslav Brož na převážně romském sídlišti ve Šluknově.

Ranní požár bytového domu v ústeckých Předlicích, při němž se zranilo 20 lidí, je podle místního spolku Amare důsledkem...

Najdete na iDNES.cz