Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mám tři zájemce, tvrdí majitel pozemku s ruinou zimní haly v Teplicích

  8:36aktualizováno  8:36
Obyvatelům Teplic svitla naděje, že se zbaví pohledu na ruinu bývalého zimního stadionu. Už přes dva roky hyzdí centrum města, přestože ji bývalí majitelé převedli na firmu, která stavbu měla odstranit. Demolice skončila v půlce, teď je ale šance, že někdo koupí celý pozemek a trosky odklidí.

Stadion měl podle smlouvy zmizet do 30. září 2012. Demoliční firma ale odvezla jen to, co mohla zpeněžit. | foto: Karel PešekMF DNES

"Jednáme se třemi zájemci. Jedním z nich je město," říká spoluvlastník pozemku Jiří Prokůpek.

Zatímco vedení města vždy mluvilo o podmínce, že pozemek bude vyčištěný, další dva zájemci zvažují koupit parcelu i se zbytky stadionu. Prokůpek přesto sází právě na jednání s teplickou radnicí.

Nicméně politici nejsou jednotní v názoru, zda vůbec pozemek koupit. Někteří říkají, že je nutné s lokalitou něco dělat, jiní namítají, že vlastně není s kým jednat.

"Vlastník pozemku je jiný než majitel té trosky. Zastupitelstvo o tom bude jednat až poté, co bude vlastník sjednocen," namítl primátor Jaroslav Kubera při posledním jednání zastupitelstva.

Jsme schopni zajistit, aby stavba zmizela, tvrdí Prokůpek

Podle Prokůpka to ale není hlavní důvod, proč zatím nedošlo k dohodě. "Přece není důležité, kdo vlastní stavbu a kdo pozemek. Pokud s námi město podepíše smlouvu o budoucí kupní smlouvě, jsme schopni zajistit, aby stavba zmizela a pozemek byl vyčištěný," představuje svůj plán Prokůpek. Důležitější je podle něj cena.

Zastupitelé na poslední schůzi odmítli návrh na nákup pozemku za 25 milionů korun. Podle Prokůpka to byla cena stanovená realitní kanceláří a majitelé pozemku mají jinou, 15 milionů.

"Podle mých informací si nyní město dělá svůj odhad ceny pozemku," říká Prokůpek s tím, že pokud se má majitelům vyplatit prodat městu vyčištěný pozemek, neměla by jeho cena příliš klesnout právě pod stanovených 15 milionů korun. "Může to být 14,9 milionů, ale ne 5 milionů," říká Prokůpek.

Nákup parcely za 15 milionů je přitom podle něj pro město výhodný. "Město neprodává pozemky za méně než 800 korun, což je za 14 tisíc metrů čtverečních v našem případě 11,2 milionu. Náš pozemek leží v centru, je zasíťovaný, je tady parkoviště. Obvyklá cena v tomto místě je kolem 2 000 korun," vypočítává Prokůpek.

Město plánuje postavit nový zimní stadion

K čemu by volná plocha městu byla, ale zatím není jasné. Radnice sice plánuje postavit vlastní nový zimní stadion, ale o kus dál, u sportovní haly. Vedení města letos vyčlenilo 5 milionů korun na projekt, stavba má začít příští rok a za dva roky se má aréna otevřít.

Starý zimní stadion vybudovaný v roce 1975 fungoval až do prosince 2010, kdy se zdejší hokejový klub rozhodl jezdit do levnější haly v Bílině. Majitelé chtěli teplický stadion prodat, nejprve za 100 milionů, pak slevili na 30 milionů korun. Ani tak se žádný zájemce neozval.

Vlastníci se proto rozhodli stavbu zbourat a v březnu 2012 ji prodali za 1 000 korun slovenské firmě, která objekt rozebírala a kovové části prodávala do sběru. Stadion měla zbourat do konce září 2012, jenže když už nebylo co zpeněžit, dělníci trosky opustili a ruina tu zůstává. Nepomohly výzvy, upomínky ani pokuty.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Další z rubriky

Matka chce od nemocnice sto tisíc za to, že na ni lékař poslal policii

Matka nechtěla odejít od mimina, lékař na ni přivolal policii

Až k soudu se může dostat konflikt, který se na jaře odehrál na jednotce intenzivní a resuscitační péče ústecké...

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...

Najdete na iDNES.cz