Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dunění je slyšet až na 10 kilometrů, technoparty na Teplicku pokračuje

  13:37aktualizováno  13:37
Velká technoparty v Červeném Újezdu na Teplicku znepříjemňuje už druhý den život místním. Stěžují si na hluk a čeká je další probdělá noc. Problémy jsou i v dopravě. Na akci, která skončí až v pondělí, přijelo podle odhadu policie na čtyři tisíce lidí, i když pořadatelé nahlásili soukromou akci pro 400 lidí.

Místním vadí nadměrný hluk, na technoparty je kolem deseti hudebních aparatur. „V noci jsme toho moc nenaspali,“ řekla starostka nedalekých Hrobčic Jana Syslová. Dunění aparatur bylo v noci slyšet i v deset kilometrů vzdálené Bílině.

Reportáž z technoparty v bývalém uprchlickém táboře naleznete zde

Policie na technoparty zatím neřešila žádné závažnější incidenty, ale místní si stěžují na nepořádek, nadměrný hluk a narušování soukromého vlastnictví.

„Akci nadále monitorujeme a jsme v úzkém kontaktu s místními starosty i pořadatelem. Technoparty by měla skončit v pondělí ve 12:00. Pokud by se tak nestalo, bude k tomu pořadatel vyzván. Předpokládáme, že v neděli podvečer bude část účastníků odjíždět,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Účastníci komplikují dopravu a dělají nepořádek

Problémy jsou od pátečního večera i v dopravě. Na technoparty v bývalém utečeneckém táboře v Červeném Újezdu, který si pořadatelé pronajali od soukromého majitele, totiž dorazilo z celé Evropy zhruba desetkrát více lidí, než pořadatelé původně nahlásili.

Fotogalerie

 „O povolení na takovou akci nežádali,“ uvedla v sobotu starostka Měrunic Jitka Nová, v jejichž katastru utečenecký tábor je. „Hlukově je to katastrofální,“ dodala starostka (více čtěte zde). 

„V dnešní době sociálních sítí se informace o akci šíří takovým způsobem, že i majitel areálu byl sám překvapen z takového počtu osob,“ prozradila policejní mluvčí.

Osobní auta, karavany i nákladní vozy stojí podél všech místních komunikací i na lesních cestách v okruhu několika kilometrů. Účastníci technoparty kempují na silnicích, veřejných prostranstvích, loukách i lesích. V okruhu několika kilometrů je také velký nepořádek. 

Nahlásili malou akci, na technoparty dorazily tisíce lidí

„Někteří místní mi říkali, že viděli i injekční stříkačky,“ uvedla starostka Hrobčic. Nedokáže si představit, kdo bude nepořádek po skončení akce 

Policie situaci na místě monitoruje. „Máme navýšený výkon dopravní i pořádkové policie. Snažíme se uvolnit na silnici místo, aby po nich mohly projet složky Integrovaného záchranného systému,“ popsala situaci na místě Hyšplerová.uklízet. „Asi to zůstane na obcích,“ obává se.

Autoři: ,Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Výsledek obchodu s chudobou v Jirkově: v domě není teplá voda, nebude teplo

Bytový dům v Nových Ervěnicích zčásti odpojený od energií.

Bytový dům v Nových Ervěnicích v Jirkově se ocitl bez teplé vody a s přivřeným topením. Část vlastníků bytů totiž...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Mladistvý okrádal kolemjdoucí o mobily, dítě mu ze strachu řeklo i PIN

(Ilustrační snímek)

Policisté obvinili ze dvou loupeží mladistvého pachatele z Mostu. V obou případech se na sídlišti zmocnil cizího...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz