Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí odložilo uzavírku labského nábřeží v Ústí na konec srpna

  8:54aktualizováno  8:54
Uzavírku frekventované silnice na hlavním tahu mezi Prahou a Děčínem v Ústí nad Labem oddálilo počasí. Původně měla začít již zítra, Ředitelství silnic a dálnic ale začátek kvůli počasí odložilo na 28. srpna.

Silnici u Labe uzavře stavba protipovodňové vany. | foto: Karel PešekMF DNES

Uzavírka souvisí se stavbou protipovodňové vany. Veškeré osobní automobily budou jezdit středem města a na objízdných trasách je nutné počítat s kolonami a zdržením. Nákladní vozy tudy kvůli probíhajícím stavebním pracím nesmí jezdit už delší dobu.

Plynulosti dopravy by měli napomáhat policisté. Ti budou nepřetržitě na křižovatkách řídit provoz místo semaforů, které policie vypne.

"Bude to rychlejší. Problémy neočekáváme ani tak s řidiči, jako spíš s chodci, hlavně v Pařížské a Brněnské. Proto tam také budeme mít jako posily strážníky městské policie," uvedl Karol Kočárek, šéf ústecké dopravní policie.

Kolony hrozí na křižovatce Předmostí

Kolony se podle jeho odhadu mohou tvořit na Předmostí, ve Velké Hradební a Pařížské ulici. "Ještě by mohly vznikat problémy na Střekově u Mariánského mostu ve směru do centra," upozornil Kočárek.

Objížďka pro osobní dopravu

Policisté také uvažují o tom, že pokud by uzavírka trvala déle, mohly by se zjednosměrnit komunikace kolem městského centra. "Pak jsme také navrhovali, aby došlo ke snížení cen jízdného městské hromadné dopravy, aby řidiči po dobu problémů jezdili trolejbusem," dodal Kočárek.

Nic takového se ale nejspíš nestane. "Domnívám se, že mnohem účinnější bude, když policie zmobilizuje všechny síly k tomu, aby nám pomohla řídit dopravu. To je asi klíč k tomu, jak situaci řešit," reagoval Milan Knotek, mluvčí ústeckého dopravního podniku.

Co má dělat řidič kamionu?

Objízdná trasa pro nákladní vozy zůstává stejná jako dosud - křižovatkou pod Větruší na dálnici D8, z ní se uhne ve Všebořicích kolem Tesca do Havířské.

Objížďka pro nákladní dopravu

Odtud pořád rovně Všebořickou k velké kruhové křižovatce Rondel, z níž je třeba odbočit do kopce směrem k Masarykově nemocnici ulicí Sociální péče. Odtud se jede dál přes čtvrť Severní Terasa serpentinami dolů do Důlců na křižovatku Předmostí, kde se kamiony vrátí na I/30.

Stále zatím není jasné, jak dlouho bude letos Přístavní ulice uzavřená. Ředitelství silnic a dálnic totiž z finančních důvodů zvažuje rychlou variantu dostavby protipovodňové vany. Pokud by ji chtělo dokončit ještě letos, musela by být Přístavní uzavřená čtyři měsíce.

Kudy jet přes centrum Ústí?

Kudy od Děčína

Ve směru od Děčína opustí řidiči osobních aut silnici I/30 na odbočce vpravo pod viadukt směrem k benzínové pumpě OMV a budou pokračovat dál na velkou křižovatku Předmostí. Odbočí opět doprava směrem k Důlcům, pod Mariánskou skálou ale uhnou vlevo do Velké Hradební.

Minou po pravé ruce budovu kulturního domu a stočí se z kopce dolů kolem zelené budovy Ústavu zdravotnických studií. Minou ji a kolem pobočky Raiffeisen banky se stočí doprava do Pařížské. Na konci této ulice je třeba jet rovně do Brněnské, kde se na druhé odbočce zahne vlevo do Panské ulice.

Tou budou auta pokračovat pořád rovně do ulice U Trati a dál rovně do Malé Hradební, která je navede na kruhovou křižovatku pod Větruší. Z ní už se napojí na silnici I/30 a mohou pokračovat směrem na Lovosice.

Kudy od Prahy

Ve směru od Prahy řidiči odbočí z I/30 za železničním mostem na "kruhák" pod Větruší, za ní podjedou viadukt vpravo do Malé Hradební směrem k hlavnímu vlakovému nádraží. Minou ho a na konci ulice U Nádraží zahnou doleva do křižovatky Předmostí, přes kterou se napojí zpátky na I/30.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Ústecký kraj:

Volby do senátu

Volby do Senátu 2018 proběhnou v Ústeckém kraji v obvodech 5 - Chomutov, 29 - Litoměřice a 32 - Teplice. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Chybu v odbavení v MHD může opravit jediný člověk, má dovolenou

Ústecká MHD (ilustrační snímek)

Odbavovací systém Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se potýká se softwarovou chybou, kvůli které mohou...

Motorkář za jízdy trousil peníze. Většina se našla, i tak chybí 85 tisíc

Ilustrační snímek

Děčínští policisté se zabývají zvláštním případem zmizení peněz. Jejich majitel o ně totiž přišel sám svou...Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky

Obdarovaní žáci teplické školy.

Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v...

Kometa začala vítězně, v Chomutově se dvěma góly blýskl Nahodil

Hokejisté Komety Brno se radují z gólu na ledě Chomutova.

Mistrovská Kometa vstoupila do nové sezony hokejové extraligy vítězně, v Chomutově uspěla 4:2. Dvěma góly k tomu...

Italský majitel se nestará o zámky na Lounsku, soud mu je může zabavit

Zámek byl postaven roku 1611 na místě původní tvrze, vystavět ho nechal Štefan...

Případ chátrajících zámků v Postoloprtech a Cítolibech na Lounsku míří po několika měsících policejního vyšetřování k...

Další z rubriky

Požár na skládce je uhašený, Celio má zákaz přijímat další odpad

Požár haly s linkou na drcení odpadu na skládce firmy Celio v Litvínově. (19....

Hasiči po 16. hodině ukončili zásah v areálu skládky Celio v Litvínově, vyhořelou halu předali majiteli. Na místě byli...

O nevyužitou historickou budovu v Litvínově by se mohl starat kraj

Budova Radničního sklípku (uprostřed) je jednou z nejstarších dochovaných domů...

Radniční sklípek v Litvínově nepůjde do dražby, ale zřejmě se stane majetkem Ústeckého kraje. Vedení města Litvínov,...

Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky

Obdarovaní žáci teplické školy.

Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v...

Najdete na iDNES.cz