Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí odložilo uzavírku labského nábřeží v Ústí na konec srpna

  8:54aktualizováno  8:54
Uzavírku frekventované silnice na hlavním tahu mezi Prahou a Děčínem v Ústí nad Labem oddálilo počasí. Původně měla začít již zítra, Ředitelství silnic a dálnic ale začátek kvůli počasí odložilo na 28. srpna.

Silnici u Labe uzavře stavba protipovodňové vany. | foto: Karel PešekMF DNES

Uzavírka souvisí se stavbou protipovodňové vany. Veškeré osobní automobily budou jezdit středem města a na objízdných trasách je nutné počítat s kolonami a zdržením. Nákladní vozy tudy kvůli probíhajícím stavebním pracím nesmí jezdit už delší dobu.

Plynulosti dopravy by měli napomáhat policisté. Ti budou nepřetržitě na křižovatkách řídit provoz místo semaforů, které policie vypne.

"Bude to rychlejší. Problémy neočekáváme ani tak s řidiči, jako spíš s chodci, hlavně v Pařížské a Brněnské. Proto tam také budeme mít jako posily strážníky městské policie," uvedl Karol Kočárek, šéf ústecké dopravní policie.

Kolony hrozí na křižovatce Předmostí

Kolony se podle jeho odhadu mohou tvořit na Předmostí, ve Velké Hradební a Pařížské ulici. "Ještě by mohly vznikat problémy na Střekově u Mariánského mostu ve směru do centra," upozornil Kočárek.

Objížďka pro osobní dopravu

Policisté také uvažují o tom, že pokud by uzavírka trvala déle, mohly by se zjednosměrnit komunikace kolem městského centra. "Pak jsme také navrhovali, aby došlo ke snížení cen jízdného městské hromadné dopravy, aby řidiči po dobu problémů jezdili trolejbusem," dodal Kočárek.

Nic takového se ale nejspíš nestane. "Domnívám se, že mnohem účinnější bude, když policie zmobilizuje všechny síly k tomu, aby nám pomohla řídit dopravu. To je asi klíč k tomu, jak situaci řešit," reagoval Milan Knotek, mluvčí ústeckého dopravního podniku.

Co má dělat řidič kamionu?

Objízdná trasa pro nákladní vozy zůstává stejná jako dosud - křižovatkou pod Větruší na dálnici D8, z ní se uhne ve Všebořicích kolem Tesca do Havířské.

Objížďka pro nákladní dopravu

Odtud pořád rovně Všebořickou k velké kruhové křižovatce Rondel, z níž je třeba odbočit do kopce směrem k Masarykově nemocnici ulicí Sociální péče. Odtud se jede dál přes čtvrť Severní Terasa serpentinami dolů do Důlců na křižovatku Předmostí, kde se kamiony vrátí na I/30.

Stále zatím není jasné, jak dlouho bude letos Přístavní ulice uzavřená. Ředitelství silnic a dálnic totiž z finančních důvodů zvažuje rychlou variantu dostavby protipovodňové vany. Pokud by ji chtělo dokončit ještě letos, musela by být Přístavní uzavřená čtyři měsíce.

Kudy jet přes centrum Ústí?

Kudy od Děčína

Ve směru od Děčína opustí řidiči osobních aut silnici I/30 na odbočce vpravo pod viadukt směrem k benzínové pumpě OMV a budou pokračovat dál na velkou křižovatku Předmostí. Odbočí opět doprava směrem k Důlcům, pod Mariánskou skálou ale uhnou vlevo do Velké Hradební.

Minou po pravé ruce budovu kulturního domu a stočí se z kopce dolů kolem zelené budovy Ústavu zdravotnických studií. Minou ji a kolem pobočky Raiffeisen banky se stočí doprava do Pařížské. Na konci této ulice je třeba jet rovně do Brněnské, kde se na druhé odbočce zahne vlevo do Panské ulice.

Tou budou auta pokračovat pořád rovně do ulice U Trati a dál rovně do Malé Hradební, která je navede na kruhovou křižovatku pod Větruší. Z ní už se napojí na silnici I/30 a mohou pokračovat směrem na Lovosice.

Kudy od Prahy

Ve směru od Prahy řidiči odbočí z I/30 za železničním mostem na "kruhák" pod Větruší, za ní podjedou viadukt vpravo do Malé Hradební směrem k hlavnímu vlakovému nádraží. Minou ho a na konci ulice U Nádraží zahnou doleva do křižovatky Předmostí, přes kterou se napojí zpátky na I/30.
Nejčtenější

Karlovy Vary slaví návrat do extraligy, Kladno ztratilo šanci na postup

Hráči Karlových Varů slaví návrat do extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu se přiblížila svému rozuzlení předposledním 11. kolem. Vedoucí Karlovy Vary získaly...

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...

Obrnice byly vzorem začlenění Romů, s novými rodinami ale přišly potíže

Současný život v Obrnicích, které dříve byly vzorem pro ostatní.

Před pěti lety o sobě daly Obrnice na Mostecku vědět v pozitivním slova smyslu celé Evropě. Tehdejší starostka...

Střelce z Chomutova poslal soud na dvanáct a půl roku do vězení

Obžalovaný Petr Benda.

Krajský soud v Ústí nad Labem potrestal 12,5 lety vězení sedmatřicetiletého Petra Bendu, který loni na jaře zastřelil...

Další z rubriky

Na věži Elektrárny Ledvice u Bíliny otevřeli nejvyšší českou rozhlednu

Elektrárna Ledvice, na jejíž budově je v nejvyšším bodě rozhledna.

V Elektrárně Ledvice na Teplicku se pro veřejnost otevřela nejvyšší rozhledna v České republice. Prosklená vyhlídka s...

VIDEO: Testují se náramky pro domácí vězně, ochrání i jejich oběti

Náramek na nohu pro osoby v domácím vězení - zatím ještě nejsou používány....

V Ústí nad Labem se nyní testují elektronické náramky na hlídání odsouzených v domácím vězení. Na nohy se lidem...

Expozice přibližuje lidi, kteří tisíc let „spali“ ve stínu Radobýlu

Magdalena Emma Prontekerová u jedné z koster vystavených v chomutovském muzeu

Kosterní pozůstatky dokážou příběhy lidí vyprávět i stovky let po jejich pohřbení. Dokládá to výstava s názvem Smrtí to...

Najdete na iDNES.cz