Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V plavecké hale za čtvrt miliardy prasklo potrubí. Už je opravené

  17:05aktualizováno  17:05
Ani ne tři měsíce po mnohamilionové opravě museli v pondělí zavřít provozovatelé plaveckou halu na ústecké Klíši. Porouchalo se tam potrubí ve filtrační stanici. Poruchu se podařilo přes noc odstranit.

Bazén v nedávno rekonstruované plavecké hale na Klíši. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Od úterý už je opět otevřeno,“ řekl Miroslav Harciník, ředitel ústeckých městských služeb, které spravují i plaveckou halu (o její rekonstrukci jsme psali zde).

Porucha nastala na klíčovém místě haly

Potrubí prasklo v úpravně vody, které připojuje filtrační stanici haly. Právě na tomto přívodu je závislé její veškeré vodní hospodářství - bazény, toalety, sprchy, umyvadla i vytápění tepelnými čerpadly.

Stavba s potížemi

  • dodavatelem je Metrostav
  • předání do užívání se o měsíc zpozdilo
  • firma se musela vypořádávat s nedostatky v projektové dokumentaci
  • zkušební provoz tak běžel namísto v září až od října

„Proto jsme museli celou halu odstavit z provozu. K havárii naštěstí došlo v sanitární den, kdy otevíráme až od 13 hodin,“ vysvětlil ředitel městských služeb.

Z prasklého potrubí v suterénu haly voda unikala jen několik minut. „Naši zaměstnanci na to brzy přišli a zastavili ji. Majetek naštěstí není nijak poškozený. Museli jsme ale vodu ze zařízení dostat, což je pracné,“ přiblížil Hraciník.

Protože bazén je v provozu teprve od 28. listopadu, jedná se o záruční opravu. Dodavatel dva prasklé kusy potrubí ve tvaru T vyměnil a uhradí i náklady s tím spojené. „Oprava je tak pro město bezplatná,“ doplnil Hraciník.

Proč k havárii došlo musí podle Hraciníka vyřešit Metrostav a jeho dodavatelé. „Pravděpodobně to nebylo vadou nebo nekvalitním materiálem. Nebylo by příjemné, kdyby se porucha opakovala,“ dodal ředitel městských služeb.

Úspěšní pólisté z Ústí si v hale nezahrají

Kromě skluzu v termínu otevření a nedostatků v projektové dokumentaci má hala potíží víc. Tou největší je, že kvůli chybě v projektu si v ní už velké zápasy nezahrají ústečtí vodní pólisté, kteří byli léta nejlepší v zemi.

Bazén je totiž ve dvou třetinách hřiště málo hluboký. Místo požadovaných minimálních 180 má pouhých 130 centimetrů. Místo plavání pólisté mohou po dně jen chodit a bazén tak nesplňuje soutěžní parametry.

Výhrady k bazénu mají i běžní Ústečané. Starší lidé si stěžují, že špatně zvládají schůdky z vody, které jsou zapuštěné ve stěně bazénu a jsou mezi nimi příliš malé mezery.

Pro malé děti je velký bazén úplné tabu. Jeho hloubka se totiž zvýšila z 90 na 130 centimetrů a děti tam nestačí.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

Zvířata stržená vlkem kraj odškodní, park ale radí stáda lépe zabezpečit

Do české přírody se pomalu začali vracet až na počátku 90. let minulého století.

Důkazy o tom, že do Českého Švýcarska i Lužických hor se po desetiletích vrátili vlci, už mají nejen ochránci přírody,...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Restart nalil první stamiliony, v získávání dotací vede Ústecký kraj

Koleso propadlého rypadla KU 300 trčí nad povrchovým dolem ČSA na Mostecku.

Vládní program Restart na restrukturalizaci Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje rozjel dotační programy,...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz