Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nabral stopaře a pak začala honička s policií. Šofér prorazil i zátarasy

  9:17aktualizováno  9:17
Recidivista Milan Miškovič celkem 45 kilometrů ujížděl policejním vozům, projel zátarasy a pokračoval i s prostřelenou pneumatikou. Než honička s policií začala, nabral přitom dva stopaře. Teplický soud mu za to uložil trest pět let vězení.

Rekonstrukce části honičky policie s recidivistou Milanem Miškovičem (vpravo bez vlasů a v černočerveném triku). | foto: Policie ČR

„Řidiči si musí uvědomit, že za takto agresivní, riskantní jízdu budou padat vysoké tresty. Jsou typy lidí, u kterých výchovné tresty nefungují, jen vězení a izolace,“ sdělil soudce Miroslav Čapek.

Miškovič sedl za volat loni 6. června přesto, že měl řízení zakázané a zrovna byl v podmínce kvůli předchozímu řízení pod vlivem pervitinu. „Musel jsem někam jet a neměl šoféra,“ vysvětloval soudu.

Bylo po sedmé hodině večer, když Miškovič ve svém VW Golf Combi projížděl Bílinou. Cestou vzal dva stopaře, muže a ženu, které znal. Krátce na to, je zastavila hlídka, policisté si totiž všimli, že ani jeden není v autě připoutaný. Když policisté přicházeli ke golfu, Miškovič dupl na plyn a vyrazil.

Přeskočilo mi, vysvětloval pachatel

„Nějak mi přeskočilo a já se rozjel, dostal jsem strach,“ líčil u soudu. „Pronásledovaný vůz jel místy rychlostí až 140 kilometrů v hodině,“ vypověděl jeden z policistů. V unikajícím autě bylo nejprve veselo. „Ti lidé na nás mávali a gesty nás posílali někam,“ popsal policista.

Postupně se přidávaly další policejní hlídky. Jedna z nich v obci Štěpánov vytvořila zátaras, použila své auto, dva kameny a kovovou tyč. Jenže k nim nejprve dorazila žena v jiném voze, a policisté proto museli kameny odvalit. Pak se ze zatáčky vyřítil Miškovič.

Jeden z policistů ho namířenou pistolí donutil zastavit. Miškovič ale náhle znovu sešlápl plyn a vyjel proti němu. „Neviděl jsem ho,“ tvrdil. Policista stihl na poslední chvíli uskočit a dvakrát na auto vystřelit. Zničil levou zadní pneumatiku, golf ale i po ráfku ujížděl dál.

Miškovič seděl kvůli ublížení na zdraví s následkem smrti

„Měl jste štěstí, že vás nestřelil do hlavy. Užití zbraně bylo zcela oprávněné,“ upozornil soudce obžalovaného. Miškovič se řítil pěti obcemi, po cestě míjel auta i linkový autobus, chodci mu uskakovali z cesty. V jedné z obcí zrovna rodiče s dětmi slavili dětský den. Ukazovali policistům, kterým směrem pirát uháněl.

V ujíždějícím voze už přestalo být veselo. „Křičela jsem, aby zastavil, že chci vystoupit. Ale on řval, ať jsem zticha, jinak mi dá přes držku,“ vypověděla svědkyně. V obci Razice čekal další zátaras. Policisté ani nestihli ze svého vozu vyskočit. „Viděli jsme, jak se řítí na nás. Zapřeli jsme se čekali na náraz,“ popsal policista. Miškovičův golf po nárazu vletěl na plot domku a zničil si přední kolo tak, že trčelo kolmo z auta.

Přesto ujel ještě pár metrů, než zastavil. Miškovič vyskočil, stopaře nechal ve voze a utíkal pryč, policisté ho ale rychle dopadli. Miškovič byl šestkrát trestaný kvůli řízení, poprvé v sedmnácti letech. V letech 2001 až 2014 měl ale v rejstříku „pauzu“. Před soudem se ukázalo, že si v té době v Anglii odpykával devítiletý trest za ublížení na zdraví s následkem smrti.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Velká napěněná loupež. Miliony od pivovarů mizely ve skomírajících putykách

(Ilustrační snímek)

Trojice mužů z Mostu je obviněna, že prostřednictvím „bílých koňů“ pronajímala skomírající hospody, aby vymámila peníze...Pokladní si zlevňovaly nákupy, při markování zakrývaly čárové kódy

(Ilustrační snímek)

Až dva roky vězení hrozí dvěma mladým ženám, které pracovaly jako pokladní v supermarketu na Teplicku. Navzájem si...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Další z rubriky

Nový vlastník proměňuje Švestkovou dráhu v nejmodernější trať

Vylepšování trati novým majitelem.

V nejmodernější regionální trať v Evropě se začíná měnit Švestková dráha, která spojuje Čížkovice s Obrnicemi na trati...

Studenti gymnázia pomohli obnovit kapli, budou v ní koncerty i svatby

Opravený vnitřek Beuronské kaple patřící teplickému gymnáziu.

Beuronská kaple v Teplicích, ojedinělá památka z 19. století, znovu ožila. Prošla totiž rekonstrukcí za více než 11...

Zubožení psi z kamenické množírny se už mají k světu, mnozí našli nové pány

Tak se dnes daří vysvobozeným psům u Lacinových.

Všech 212 psů objevených počátkem února v množírně v Kamenici nad Lipou si rozebrali dobrovolníci a různá sdružení....

Najdete na iDNES.cz