Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Alici z Chomutovska stále nenašli. Rodiče jí posílají vzkaz

  10:19aktualizováno  21. ledna 15:40
Od pátečního večera pátrá policie po třináctileté Alici Jelínkové, která se nevrátila domů na Chomutovsko. Dopoledne odjela do Prahy a není jasné, zda odpoledne nastoupila do autobusu zpět. Panují obavy, že si mohla ublížit. Rodiče zveřejnili vzkaz pro Alici, ve kterém ji prosí, aby se s nimi setkala na uvedeném místě.

Pohřešovaná Alice Jelínková | foto: Policie České republiky

„Pokračujeme v pátrání, prověřujeme poznatky získané z našeho vlastního šetření, tak od občanů. Zatím je vše s negativním výsledkem,“ řekla iDNES.cz v neděli odpoledne krajská mluvčí policie Alena Bartošová.

V sobotu policisté pátrali i za pomoci policejního vrtulníku, který létal nad Chomutovskem. „Prověřujeme i možnost, že dívka z Prahy vůbec neodjela,“ informovala v sobotu Bartošová. 

Pohřešovaná Alice Jelínková

Policie původně uvedla, že dívka z Prahy odjela autobusem v pátek v 16:50. „Tato varianta byla první, kterou jsme uváděli. Ale pracujeme i s verzí, že z Prahy neodjela,“ vysvětlila mluvčí. Prvotní informace dle databáze pátrací evidence byly, že se dívka z Prahy vracela autobusem a do cílové stanice v Jirkově již nedojela, vystoupila v Lounech nebo Chomutově.

„V pátek proběhla rozsáhlá pátrací akce na Chomutovsku se zapojením vrtulníku, která byla neúspěšná,“ řekla iDNES.cz krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Vzkaz pro Aličku od mámy a táty

„Ájo, víme, že tomuto vzkazu porozumíš jen ty, protože jsi moc chytrá. Poslouchej: slova Kurta Kobaina na zdi nad hlavou už teď neplatí. Už nám vše došlo. Jde to i jinak, znovu a líp. Pojď prosím, setkáme se jen my tři. Poslouchej: budou to dvě místa v jednom dni a dva různé časy.

Bude to den, kdy jsi se ještě nedávno učila fyzicky bojovat.

První místo: bude tam, kde jsi spojena s dědou s červenou kudličkou. Jdi tam, kde jste sami s dědou dělali zakázané (nahoru a dolu, kde můžou být pavouci). V tolik hodin, jako je našemu Čikovi. Budeme čekat hodinu jen my dva.

Druhé místo: TEN SAMÝ DEN: Bude to ve městě, kde jsi loni v létě za zvuku hlasité hudby potkala roztomilého černouška. Sejdeme se na místě, kde nám v létě jeden kluk při naší hádce vysvětlil, co by nás čekalo, kdybychom se vydali špatnou cestou.........pamatuješ? Byl trochu opilý a chtěl ode mě podpis. Budeme tam přesně v tolik hodin, v kolik ti jednou týdně začíná hodina s nejoblíbenější a nejbláznivější důchodkyní. Budeme tam čekat hodinu jen my dva. Přijď a pak už to všichni tři zvládneme.

Jak jsi jednou řekla, nemá cenu v sobě držet nenávist. Už to víme a najdeme společnou cestu.

Alí, budeme tam na tebe čekat. 

táta a máma“

Pohřešovaná je hubená a měří mezi 155 a 160 centimetry. Má obarvené vlasy do modrofialová a částečně vyholenou hlavu. Má hnědé oči, ale často nosí výrazné modré čočky. V uchu má piercingy. 

Na cestě do Prahy na sobě měla černé oblečení, na bundě měla maskáčový pruh. Podle informací policie nicméně při cestě zpět měla na sobě modré barvy. 

„Její telefon je nedostupný, naposledy o sobě dala vědět rodině včera ráno. Je důvodné riziko, že by si mohla ublížit. Informace přijmeme na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně,“ uvádí policie. 

Autor:


Nejčtenější

V Českém Švýcarsku hořelo, správci parku našli ohniště a odhozené špekáčky

V Národním parku České Švýcarsko vypukl požár. Na místě zasahoval hasičský...

V oblasti Smrkového kopce nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku v úterý hořela lesní hrabanka. Zásah hasičů trval...

Nechte dohořet i s nájemníky, reagují lidé na opakované požáry v paneláku

Hasiči museli už desetkrát vyjet k likvidaci požáru v domě v Třebušické ulici...

Už desetkrát museli hasiči v tomto měsíci likvidovat oheň v domě v Třebušické ulici na litvínovském sídlišti Janov, což...Po největší tuzemské havárii tramvaje ležel mezi mrtvými, otec ho vytáhl

Na fotce je z profilu pan Jindřich Mach, který jako pětiletý přežil tramvajové...

Minulý týden uplynulo 71 let od největšího tramvajového neštěstí v dějinách země. V Ústí zůstalo v roce 1947 po havárii...

Plány na rekreační ráje u Mostu a Ústí narazily na problém s pozemky

Současný pohled na Jezero Most a jeho okolí

Vize, kterak se okolí nových jezer Most a Milada v dohledné době promění v rekreační letoviska a dají silný impulz...

Německá zbrojovka otevřela kvůli armádnímu tendru pobočku na Ústecku

Německá zbrojovka chce v Česku vyrábět bojová vozidla

Jedna z největších světových zbrojovek Rheinmetall otevřela svou pobočku v České republice, konkrétně v Trmicích na...

Další z rubriky

V Ústeckém kraji hrozí, že za týden nevyjedou linkové autobusy BusLine

Jedním z vyřazených dopravců je i firma BusLine. (ilustrační snímek)

Řadě obyvatel Ústeckého kraje, kteří využívají k cestě do práce či k lékaři meziměstské autobusy, hrozí, že se příští...

Rumburk se rozhodl zachránit Lužickou nemocnici sám

Rumburská nemocnice, areál V Podhájí

Rumburk se pustil do záchrany ztrátové Lužické nemocnice poté, co se nepodařilo dohodnout její převzetí Ústeckým krajem...

Po největší tuzemské havárii tramvaje ležel mezi mrtvými, otec ho vytáhl

Na fotce je z profilu pan Jindřich Mach, který jako pětiletý přežil tramvajové...

Minulý týden uplynulo 71 let od největšího tramvajového neštěstí v dějinách země. V Ústí zůstalo v roce 1947 po havárii...

Najdete na iDNES.cz