Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústečtí radní odvolali problematické ředitele spjaté s minulým vedením

  14:27aktualizováno  14:27
Ústečtí radní odvolali ředitele příspěvkových organizací, kteří byli nejvýrazněji spojení s bývalým vedením města. O místa přišli ředitel městského muzea Miroslav Král, ředitelka zoologické zahrady Marina Vančatová a ředitelka Činoherního studia Jana Müllerová.

Jednou z odvolaných je Jana Müllerová , která jako vedoucí odboru kultury na zastupitelstvu přednesla důvodovou zprávu materiálu, který odsoudil Činoherní studio k zániku. Pak se stala ředitelkou příspěvkové organizace, která ho měla nahradit. | foto: Repro MF DNES

Náměstek primátora a lídr PRO! Ústí Martin Hausenblas novinářům řekl, že důvodem odvolání těchto tří ředitelů byla jejich nekompetentnost. Na jejich místa magistrát vypíše výběrová řízení. O dalších personálních změnách město zatím neuvažuje.

Odvolání šéfů vybraných příspěvkových organizací se dalo podle bývalého radního Josefa Macíka z ČSSD očekávat. „Nechci se k tomu ani vyjadřovat. To je ta ohlašovaná transparentnost,“ řekl Macík.

Řízením městského muzea radní pověřili Václava Houfka a zoologickou zahradu dočasně povede Jana Černá. Oba jsou členové ČSSD.

„Chceme ukázat, že nám jde o odbornost, nikoliv o nějakou odplatu,“ podotkl k tomu Hausenblas.

Činoherní studio prozatím povede radní pro kulturu Jaroslav Achab Haidler z PRO! Ústí, který byl v minulosti jeho ředitelem.

Od Vančatové se distancovali odborníci, Král byl dosazen

Ve výběrových komisích budou podle Hausenblase vždy tři odborníci a dva členové koalice, jeden z ANO a druhý z PRO! Ústí.

Ředitelka ústecké zoo Marina Vančatová

Odvolaná ředitelka zoo Marina Vančatová

Ústecký radní Miroslav Král

Odvolaný ředitel muzea Miroslav Král

Odvolaná ředitelka zoo Vančatová se ke svému odvolání vyjádřit odmítla. „Bez komentáře,“ řekla.

„Práci paní Vančatové jsme dlouhodobě sledovali. Jakým způsobem spravovala zoologickou zahradu, její manažerské dovednosti, víme, jak se vyvíjela návštěvnost, sledovali jsme odchod významných odborníků. Proto byla odvolána,“ zdůvodnil Hausenblas.

Pochybnosti vzbuzoval už výběr Vančatové. Od jejího jmenování se distancovali i odborníci, kteří zasedli ve výběrové komisi (o výběru Vančatové zde).

U Miroslava Krále, který byl v minulém volebním období radním pro kulturu, hrálo podle Hausenblase roli to, že neměl odborné předpoklady pro svou pozici. Král navíc neprošel výběrovým řízením a nominován byl před dvěma lety politicky (o jmenování Krále zde). Reakci Krále se ČTK zjistit nepodařilo.

Müllerová pomohla zničit Činoherní studio, nové nepostavila

Hlavním důvodem odvolání ředitelky Činoherního studia bylo podle náměstka primátora nesplnění zadaného úkolu (o jmenování Müllerové zde). Předchozí vedení města totiž po zrušení původního souboru Činoherního studia tvrdilo, že postaví soubor nový. To se ale nestalo a nově zřízená příspěvková organizace města byla pod vedením Müllerové jen prázdnou schránkou.

„Byla pověřena zřízením divadla, vedla ale pouze agenturu, která nakoupila představení za miliony korun, a to i na příští rok,“ vysvětlil odvolání Müllerové Hausenblas.

„Nemám, co bych k tomu řekla,“ sdělila Müllerová. Těsně před svým odvoláním přinesla radě sama rezignaci.

„Rezignace byla ke konci prosince, ale v Činoherním studiu je potřeba řešit věci, které nesnesou odklad, proto jsme ji odvolali,“ doplnil Hausenblas.

Jinde jsme spokojeni, řekl Hausenblas

Další změny na postech vedení příspěvkových organizací město podle Hausenblase neplánuje. „Jinde jsme spokojeni, dolaďujeme nastavení spolupráce,“ dodal.

Významné změny na pozicích ředitelů městských organizací v Ústí nad Labem, kde dlouhá léta bylo vedení ODS, nastaly až v minulém volebním období po rozpadu koalice ČSSD, ODS a Strany zdraví, sportu a prosperity. Městu poté vládla ČSSD společně se zástupci sdružení Ústečané (původně členy TOP 09) a nezařazení.

V říjnových volbách zvítězilo ve městě hnutí ANO, které utvořilo koalici se sdružením PRO! Ústí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Protestujeme proti zvýhodňování nepřizpůsobivých, říká lídr krajní pravice

Shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti proti násilí a rasismu (18....

Dělnická strana sociální spravedlnosti uspořádala u budovy městského úřadu v Dubí protest „proti násilí, rasismu...Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Teplice - Sparta 0:4, všechny góly za půli, na třech se podílel Stanciu

Sparťanští fotbalisté společně oslavují branku v duelu s Teplicemi.

Sparťanští fotbalisté po dlouhé době svým fanouškům rozdávali radost. V utkání 4. kola v Teplicích vstřelili za poločas...

Odsouzený za zneužití 160 dívek zůstává ve vazbě. Soud ho nepropustil

Obžalovaný Jaroslav Půlpán u Vrchního soudu v Praze (16. 8. 2018)

Dvaadvacetiletý Jaroslav Půlpán se na svobodu hned tak nepodívá. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek prodloužil jeho pobyt...

Další z rubriky

K opravené trati chce Moldava i hezké nádraží, obnova začne příští rok

Současný pohled na nádražní budovu na Moldavě.

Na železniční trati do krušnohorské Moldavy se po opravě za několik měsíců obnoví provoz. V dohledné době by se pak měl...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Děda umřel, kluci šli z bytu. Družstvo ho teď vydraží a peníze jim dá

Dominik (vlevo) a Daniel našli po smrti dědy nový domov u Zdeňka a jeho...

Bytové družstvo Krušnohor prodává v Mostě byt, ve kterém žili dva nezletilí chlapci se svým dědou, jenž ovšem před...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz