Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pila, aby necítila, co jí muž dělal, řekl u nového soudu otec zmizelé

  13:29aktualizováno  13:29
Soud v Lounech se začal znovu zabývat případem Pavla Paura obžalovaného z týrání manželky, která zmizela před více než dvěma a půl lety. Lounský soud Paura již jednou obžaloby zprostil, krajský soud mu ale případ vrátil. Prý důsledně nevyhodnotil výpovědi svědků, kteří o týrání hovořili.

Pavel Paur u soudu v Lounech týrání manželky popřel. | foto: Miroslava Strnadová, 5plus2.cz

„Jsem rád, že krajský soud došel ke stejnému názoru. Bude znovu vyslechnuta řada svědků, především z okruhu příbuzných rodiny Jany Paurové a těch, kteří o bití hovořili. Věřím, že to přinese nové poznatky a budu pro Pavla Paura opět navrhovat trest,“ uvedl žalobce Jindřich Koželuh.

Jana Paurová

Jana Paurová

nar. 9. 8. 1980

Výška 160 až 168 cm

Postava střední

Vlasy hnědočerné, rovné

Oči šedé

pohřešovaná od 3. 2. 2013

Podle něj Paur svoji manželku opakovaně urážel, fyzicky napadal, fackoval, kopal a škrtil v období od 1. ledna do února 2013. Docházet k tomu mělo i v přítomnosti jejich čtyř dětí.

Případ je atypický tím, že chybí svědectví poškozené. Paurová zmizela v noci na 3. února 2013. Zmizení policii nahlásil Paur. Řekl, že večer byla opilá a šla spát a druhý den ráno byla pryč.

U lounského soudu v pondělí znovu svědčili rodiče Paurové, bratr, sestra a kamarádka. Zopakovali to, že se jim Jana svěřila, že ji manžel bije. Konkrétní dny, kdy mělo k fyzickému napadání docházet a kolikrát to bylo, ale nevěděli, nebo si nevzpomínali.

„Nemám, co nového říci. Dcera nám říkala, že ji Pavel doma bije. Když jsem mu řekla, aby jí dal pokoj, jen se usmíval,“ uvedla matka Paurové Naděžda N.

Soudce chce vyslechnout dalších devět svědků

Otec zmizelé ženy vzpomínal na vzájemný rozhovor několik dní před tím, než zmizela. „Řekla mi, že ji manžel znásilňuje a že je těhotná. Bavili jsme se i o jejím pití alkoholu. Pila, aby necítila, co jí manžel v noci dělal,“ uvedl Jaromír N.

Líčení s Paurem bylo odročené na listopad. Soudce chce vyslechnout dalších devět svědků, včetně vedoucí intervenčního centra pro lidi ohrožené domácím násilím. Právě od její výpovědi státní zástupce očekává, že přinese nové poznatky.

Pavel Paur odešel od soudu v doprovodu obhájkyně mlčky, s novináři se vůbec nebavil. Již dříve uvedl, že svoji manželku nemlátil. Vypověděl, že naopak ona v opilosti napadala jeho a on se jen bránil.

Paurovi se kvůli manželčině pití často hádali. Oba měli i mimomanželské vztahy. O Paurově vině jsou přesvědčeni blízcí příbuzní Paurové, lidé ze vsi u okresního soudu při prvním líčením naopak vypovídali o tom, že Paur je bezproblémový člověk, který by týrání manželky nebyl schopen a upozorňovali, že Paurová často v opilosti padala a měla od toho modřiny.
Nejčtenější

Přežila skoro jistou smrt. Přišla o nohy, ale žije dál a znovu naplno

Tereza Bártová.

Studentka ústecké univerzity Tereza Bártová z Oseka u Teplic byla na vrcholu sil. Loni v dubnu, v jejích pětadvaceti...

Prvního sklípkana pašoval v 89. z Kuby, teď jich má v paneláku na tisíc

Chovatel Tomáš Jeřábek předvádí na své ruce druh vhodný pro začátečníky.

Malý panelákový byt v Ústí nad Labem má napěchovaný krabičkami s jedovatými chlupatými miláčky, je v oboru uznávaným...Po požáru v ústeckých Předlicích je zraněno dvacet lidí, děti oživovali

Požár zachvátil druhé podlaží domu v Předlicích.

V ústecké čtvrti Předlice ráno hořel bytový dům, dvacet jeho obyvatel se nadýchalo kouřových zplodin. Mezi zraněnými...

Číňani pořád řešili peníze, vzpomíná na exotické angažmá útočník Rezek

Jan Rezek (vlevo) před prvním teplickým tréninkem.

Sedmimilionový Nan-ning, kam česká reprezentace ve čtvrtek dorazila na turnaj China Cup, vám zřejmě přijde jako...

Lidé postrádají noční vlak z Ústí do Prahy, bouří se studenti i herci

(Ilustrační snímek)

Poslední vlak z Ústí nad Labem do Prahy jede po 21. hodině a pak až ráno. Pozdější spoj přesměrovaly německé dráhy mimo...

Další z rubriky

Dětství měla plné slz, hádek a bití. Teď studuje a uchází se o miss

Lucie Korubová z Lipové u Šluknova

Čtyřiadvacetiletá Lucie Korubová z Lipové u Šluknova, jedna z účastnic soutěže krásy Miss Libereckého kraje, vyrůstala...

Developer se vrátil k arabské vesnici na Teplicku, výstavba má odpůrce

Plánovaná výstavba arabské kolonie u Modlan.

Plánovaná výstavba arabské kolonie v Modlanech na Teplicku nabírá reálnější obrysy. Developer Ali Ali z Kuvajtu, jenž...

Dopravní podnik Chomutova a Jirkova modernizuje vozový park

V Chomutově nyní jezdí 16 trolejbusů, deset z nich je starých dvacet a více let.

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova pořídí do roku 2020 třicet nových trolejbusů a autobusů za více než 274...

Najdete na iDNES.cz